10.92.z-24 kc w zw. z art. 43 kc spadku dla maloletnich poz. 1674 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

norm prawa procesowego. Prawidłowo zatem uczestnicy wskazali jako naruszone art. 378 § 1 i 382 w zw. z art. 13 § 2 KPC. Jak przyjął Sąd Najwyższy na gruncie spraw o dział (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. zaskoczony Zgodnie z art. 118 k.c. termin przedawnienia wynosi lat 10, a dla roszczeń zwiazanych z działalnoscia gospodarczą i o swiadczenia okresowe- 3 lata. Wynika z (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

Zachowek po dziadku

Zachowek po dziadku

nie może tego zmienić - koniec kropka. W związku z tym podaję link do tego terminu w Google gdzi na wszystkich stronach jest informacja że data otwarcia spadku jest tożsama z (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

tego lokalu ? Karolina Witam od 1971roku jestem zameldowana u mojej mamy , która miała z miastem umowę najmu lokalu . W 2013 roku po wyjściu za mąż przeprowadziłam się z malutkim (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania (...)

Spółka cywilna

Spółka cywilna

jest doszukiwanie sie w art 480 kc charakteru ius dispositivum. Pozdrowienia z Krakowa dla warszawskich prawnikow ;) kaczynski Zgodnie z z komentarzem do KC (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

) dinos1000 windykator ty jesteś zwykłym pajacem bujaj się nygusie dinos1000 Witam wszystkich, jestem Wilona Walker obecnie mieszka w Teksasie U.S.A. jestem wdowa w chwili z trójką dzieci (...)

spadek

spadek

skonsultowanie się z prawnikiem w Polsce w celu uzyskania dokładnych informacji dotyczących Twojej konkretnej sytuacji: 1. Konsultacja z prawnikiem 2.Sprawdzenie ważności testamentu 3. (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

majątku dla osoby najbliższej od 2007 roku jest zwolniona z opłat, z wyjatkiem taksy notarialnej [b]oraz wyłączona z masy spadkowej po zmarłym darczyńcy.[/b] Wyjątkiem jest (...)

umowa słowna

umowa słowna

małżonkowi przypada cały spadek (art. 935§1kc). Część spadku przeznaczona dla rodzeństwa jest zmienna i zależy od tego, czy rodzeństwo dziedziczy w zbiegu z (...)

Wycena darowizny do zachowku

Wycena darowizny do zachowku

podawane okresy , kiedy mija możliwość złożenia takiego wniosku do osoby obdarowanej lub do Sądu jeśli nie ma ugody . Koleżanka z pracy spłacała siostrę z mieszkania w którym mieszkała (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą: ? podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności albo poleceń przełożonych, ? podczas lub (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w (...)

zachowek

zachowek

. Mnożymy 1/3 x 1/2 = 1/6 (art. 991 par 1 k.c.). Zachowek wynosi 1/6 spadku po ojcu. Dwoje dzieci, które nie otrzymało nic może wystąpić z roszczeniem o zachowek w stosunku (...)

Testament

Testament

? wioletta44 art.931-940 K.C. dalemir Witam mam problem i proszę o jego rozwiązanie bądź poradę. W styczniu br moja mama, która jest jedyną właścicielką mieszkania w obecności (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

jest mowa o zakazie picia w miejscach publicznych??? art. 43 ustęp 1 mówi wyraźnie zakazuje się spożywania alkoholu w miejscach zakazanych w art. 14, a artykuł 14 (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

miejską i policję w Polsce, aby skutecznie walczyła z właścicielami psów. Ja od 6 lat męcze się z cwaniaczkowatymi idiotami, którzy wypuszczają psy od 6 rano do 23 w nocy, (...)

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

własności, a obecnie oczekuje ochrony prawnej dla roszczenia opartego na swoim bezprawnym działaniu. W tej sytuacji sąd ma prawo odmówić powodowi ochrony prawnej i oddalić powództwo z (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

podlegający podziałowi) Art. 685. W razie sporu o istnienie uprawnienia do żądania działu spadku, jak również w razie sporu między współspadkobiercami o to, czy pewien przedmiot (...)

Co z płatnością z 2002 r?

Co z płatnością z 2002 r?

wierzytelności prowadzą sprawę w imieniu klienta RD . IJ jest pełnomocnikiem wierzyciela zgodnie z art.95 k.c. i pełni rolę podmiotu , o którym mowa w art. 31 ustawy (...)

Czy dzieci dziedziczą długi ojca?

Czy dzieci dziedziczą długi ojca?

zbiegu z rodzeństwem spadkodawcy, wynosi jedną czwartą część tego, co przypada łącznie dla rodziców i rodzeństwa (art. 933 § 1 KC). Zgodnie z art. 1012 KC (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 z (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

także mam problem z firmą windykacyjną intrum. W listopadzie 2007 sprzedałem samochód, który był ubezpuieczony w firmie Compensa. W związku z tym nie płaciłem już drugiej (...)

Darowizna Babcia - Wnuk - Mieszkanie

Darowizna Babcia - Wnuk - Mieszkanie

wiedzy, którą dzielą się z nami w interesujących nas sprawach, ludzie dla których prawo nie jest tajemnicą. Każdy z nas lepiej jak jest zorientowany w sprawie, rozmawiając (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

Oczywiście nie w art. 7 lecz w art.2 ust.7. Mariusz Masz rację , dobrze myślalem , źle napisałem. Piotr Jestem zainteresowana Waszą rozmową, bo uleglam wypadkowi na oblodzonym (...)

przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku Czy przerwanie zasiedzenia nieruchomości prowadzonego przez jednego ze spadkobierców następuje gdy w międzyczasie (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

Presco w pozwie do sądu stwierdziła że nie ma konieczności powiadamiania mnie o złożonym pozwie. Pozew ten otrzymałem z sądu w jednej kopercie razem z nakazem zapłaty. Proszę (...)

1

2

3

4

5

...

7