Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Redukcja umowy3 Marca 2013

  Witam, W moim zakładzie pracy z powodu braku zamówień na niektórych wydziałach umowy pracowników zostały zredukowane z całego na pół etatu. Na moim wydziale akurat problemu zamówień nie (...)

 • Praca na 3/4 etatu28 Stycznia 2013

  Witam mam pytanie odnośnie pracy na 3/4 etatu w systemie cz-tero brygadowym.Sprawa moja jest już w sadzie pracy ponieważ nie wiem czy mam racje pracowałam po 8 godzin przez 4 dni dzień (...)

 • Powiadomienie pracodawcy o przyczynie nieobecnośći w pracy22 Stycznia 2013

  Pracownik, chcąc uniknąć ewentualnych sankcji za niepowiadomienie pracodawcy o przyczynie swojej nieobecności w pracy, musi pamiętać, że istnieją przepisy powszechnie obowiązujące, które te materię (...)

 • umowa o dzielo i etat19 Stycznia 2013

  witam!pracoalam przez 3 mies. na umowe o dzielo(kazda na miesiac)codziennie i po 6 godz.na umowie pisalo co mam robic ,a robilam duzo wiecej(sprzatalam biura)wynagrodzenie platne do 35dni po przyjeciu dzielai wystawieniu (...)

 • najniższa krajowa 2013 11 Stycznia 2013

  czy najniższa krajowa już zaczęła obowiazywać czy dopiero ma zacząć? pracodawca musi obowiązkowa pracownikom na umowe o prace podniesc pensje do takiej stawki? Pracodawca ma obowiązek zatrudnionym pracownikom (...)

 • Zawirusowanie sieci w zakładzie pracy.11 Grudnia 2012

  Witam, zostałem wezwany na dywanik do szefa. zostałem oskarżony o to że przez swoje celowe działanie lub głupotę zawirusowałem siec pracowniczą całego mojego działu i działu kadr. szef powiedział mi (...)

 • umowa na zlecenie i umowa o pracę na czas określony4 Grudnia 2012

  Witam czy jeżeli jestem już w moim miejscu pracy ponad rok, na pół etatu i 3/4 etatu na zmiane, zatrudniony na umowę zlecenie co miesiąc, to mogę starać się zgodnie z prawem o to aby (...)

 • Brak pełnej rejestracji w stosunku do liczby godzin przepracowanych27 Listopada 2012

  Pracowałam przez 5 lat ..prowadziłam hurtownie pracodawcy z poza mojego miejsca zamieszkania.W tę pracę włożyłam całe moje serce i zaangażowanie. Czas mojej pracy to min 8 max 10 godz. Forma rejestracji (...)

 • Umowa o prace, stawka godzinowa25 Października 2012

  Witam, tydzien temu zostalem zatrudniony przez agencje pracy tymczasowej, dzisiaj podpisalem umowe... Umowa o prace na czas okreslony w pelnym wymiarze czasu pracy (100% etatu - 160h miesiecznie), (...)

 • Z nowym rokiem wzrosną płace minimalne!!25 Września 2012

  Od stycznia 2013 r wzrośnie płaca minimalna do poziomu 1600 zł brutto. Taka podwyżka płacy minimalnej oznacza automatyczny wzrost składek na ubezpieczenie społeczne, fundusz pracy i fundusz (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane