Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • błąd pracodawcy w naliczaniu godzin18 Sierpnia 2011

  Witam ,jestem lekarzem pracuje w prywatnej przychodni.0d 5 lat pracuje w tym samym wymiarze godzin-102 godz miesięcznie w tym jedna sobota w mcu -6 godz.W umowie o prace na czas nieokreslony mam zapisane 0.75 etatu (...)

 • zatrudnienie osoby emerytowanej11 Sierpnia 2011

  Mam takie pytanie czy łatwo jest zatrudnić osobę emerytowaną na pełny etat? czy w ogóle jest to możliwe, czy nie starci taka osoba świadczeń? Jakie składki powinno się odprowadzać? Czy może lepiej zatrudniać (...)

 • Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim po zmniejszeniu etatu do7/822 Lipca 2011

  Witam. Moja żona jest zatrudniona na czas nieokreślony. Po urlopie macierzyńskim zmniejszyliśmy etat do 7/8(z zachowaniem okresu 2-ch tygodni przed końcem tegoż urlopu)art. 186 (7).Pracodawca wniosek przyjął (...)

 • jakie wypowiedzenie?11 Lipca 2011

  Chcę odejść z pracy następnego dnia po złożeniu wypowiedzenia umowy o pracę. W jaki sposób muszę napisać podanie o zwolnienie z pracy? Pracuje na pół etatu, przepracowałem ponad (...)

 • Bankructwo (upadłość zakładu pracy)27 Czerwca 2011

  Witam.. Pisze w imieniu mojej żony i prosze o rade.. Moja zona pracuje w salonie fryzjerskim od marca, ktory jest otwarty od grudnia (przedtem byla tam inna fryzjerka).. teraz szefowa twierdzac ze ma za male obroty (...)

 • zwolnienie po macieżyńskim22 Czerwca 2011

  Jestem na urlopie macieżyńskim, ale dowiedziałam się żo po powrocie do pracy kierownik chce mnie zwolnić, czy jest jakiś sposób na zachowanie posady jeszcze na jakiś czas? Jasne, możesz po macierzyńskim, (...)

 • umorzenie składek na Fundusz pracy22 Czerwca 2011

  Mam takie pytanie, współpracowałam przy prowadzniu działalności gospodarczej i przebywałam na urlopie wychowawczym, czy mam możliwość na umorzenie składek na Fundusz Pracy? Oczywiście , (...)

 • odprawa z pracy21 Czerwca 2011

  Mam takie pytanie na początku w pracy byłem zarejestrowany na pół etatu jakieś pół roku a potem cały etat, już prawie rok, czy należy mi się jakiś ekwiwalent za zwolnienie? Powód wypowiedzenia (...)

 • Alimenty gdy mam niepełnosprawne dziecko.POMOCY!!17 Czerwca 2011

  Witam mój obecny mąż ma dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa ma zasądzone 480zł na nich łącznie. My obecnie mamy dwójkę dzieci w tym niepełnosprawne dziecko 6 lat i synka 2 lata. Była żona chce (...)

 • więcej etatów dla niepełnosprawnych ?7 Czerwca 2011

  witam, rząd chce wprowadzić nowelizację która może stworzyć nawet kilka tysięcy etatów dla niepełnosprawnych w administracji. Ale to wszystko kosztem pełnosprawnych którym ma byc podczas naboru ciężej.. (...)

< >

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane