1 stycznia 2011 ustawa o zapomodze Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

konczy mi sie 29 stycznia. 8 stycznia lekarz napisał mi zaswiadczenie ze jestem w 9 tygodniu, na usg dn 15 stycznia powiedziano mi ze to 11 tydzien < kompletnie sie w tym pogubilam i sama (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

to ostatnie zdanie nie dotyczy tylko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, tak jesk w pkt.3 ust.1. Proszę o pomoc. Dodam tylko, że na decyzji o przyznaniu zasiłku rodzinnego, gdy miałam (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

? wilczyca90 niestety lekarze nie dbają o to żeby informować o tych kwitach, oc jest nie zrozumiałe bo to ich nic nie kosztuje zeby powiedziec o kwicie i go wydac! Grażyna 43 Hej. Proszę (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

nie obrzucam innych inwektywami zanim inni nie zaczną. Jeśli zaś chodzi o opowiedzi na twoje pytania to znajdziesz je w ustawie o obowiązkowych ubezpieczeniach OC. Powiem krótko, podwójne OC (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

ogóle się nie kalkuluję. Zresztą już nie chodzi o kasę tylko o zasadę, że bezprawnie przekazali moje dane osobowe i denerwują mnie tymi listami. Na listach podpisy są skserowane, list nie (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

na poziomie wynagrodzeń z 2010 r., do czego zobowiązywał wprowadzony 1 stycznia 2011 r. przepis art. 29b ustawy". Nadmieniono też, że członkowie RN dobrowolnie oddali nienależnie pobrane (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM MIESIĘCZNE WYPOWIEDZENIE DO (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ma obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie, postawę moralną i obywatelską z poszanowaniem godności osobistej ucznia. Ustawa (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

mieszkania. Chciałabym sie dowiedziec jak moge odzyskac nadpłate za ogrzewanie? Prosze o odpowiedz [b]karelcia@o2.pl[/b] karelcia prawo-cywilne.net Witam. Prosze o pomoc w podobnej sprawie. 1.10.09 (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z gory (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

zaswiadczenia z Urzedu Pracy o bezrobociu i o wysokosci zasilku 2) dopiero wowczas mozesz napisac o adwokata z urzedu ze wzgledu na brak srodkow finansowych 3) jezeli sad wyzszej instancji (...)

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ??? Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

zastępstwie za nauczyciela który jest na urlopie na poratowanie zdrowia KREDO Dzień dobry!mam pytanie...Chcę iść na urlop od 1 września.Lekarz wystawił mi takie orzeczenie o udzielenie urlopu (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

509 KC) oraz ustawa o ochronie danych osobowych personal@gazeta.pl Wojtal proszę o odpowiedź co można zrobić w poniższej sprawie!!! W 2005r Sąd wydał nakaz zapłaty i sprawa trafiła (...)

Czy firma Hekko toleruje łamanie prawa autorskiego?

Czy firma Hekko toleruje łamanie prawa autorskiego?

początku tego roku 7 stycznia 2011, data indeksacji w google jest także z 7 Sty 2011. Jakbym był uparty to bym wszedł jeszcze w wyszukiwanie zaawansowane, ustawił przedział czasowy na (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

korzystało się z pomocy mops wcześniej potrzebne zaświadczenie to od pracodawcy o udzieleniu wychowawczego na jaki okres i na jakie dziecko zaświadczenie z ZUS o odkładaniu składek i w tym (...)

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

5 Podwyżka opłat za używanie odbiorników telewizyjnych i radiofonicznych będzie obowiązywać od 1 stycznia 2012r.  tomekk26 Czy słyszeliście już o tym że abonament rtv w (...)

składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ??

budżetowej. Ustawa ta wprowadziła m.in. wyższe stawki VAT w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2013 r., tj. 23%, 8% i 5% (towary objęte stawką 5% zostały wymienione w (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia alimentów, ale (...)

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów Witam, czy zmiany w ustawie o podatku VAT dotyczące odliczenia maksymalnie 6 tyś zł oraz zmianach w odliczaniu VAT od paliw, dotyczą tylko samochodów (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

? Domyślam się, że o alimenty, więc do ewentualnej oceny twoich szans potrzebne są informacje o twojej rodzinie, czyli o rodzicach, o tym kto jest zobowiązany do alimentów na ciebie, (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

znacznie wzrosły, a ja do dnia dzisiejszego nie wystąpiłam o podwyżkę. Jestem o to zla na siebie, ale pojście do sądu i "proszenie" się o pieniądze kosztuje mnie za dużo nerwów. (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

prawomocnym wyrokiem moze jeszcze uzyskać zaświadczenie o niekaralności? kkkaaarrrooo Witam. Potrzwbuje zaswiadczenia o niekaralnosci do nowej pracy za granica z Polski a ponad 10lat tumu bylem (...)

Prawo jazdy w 2011 - zdrożeje od stycznia !!!

Prawo jazdy w 2011 - zdrożeje od stycznia !!!

Prawo jazdy w 2011 - zdrożeje od stycznia !!! Od 1 stycznia 2011 wejdzie w życie nowa ustawa budżetowa. Nałoży ona podatek VAT na ośrodki szkolenia kierowców - dotąd (...)

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r.  o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami Mam pytanie odnośnie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (więcej informacji http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

( śmiesznej i małej kwoty) i o opuszczenie tej pracy.Czy jest możliwość pozwania takiego pracodawcy (po pierwsze była to praca a czarno, po drugie została oskarżona o coś czego nie zrobiła) (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

myślę,że całkiem nieźle; jeśli chodzi o umocowania prawne, to proponuję przeanalizować treść art. 3 ustawy o kuratorach sądowych; poglądów o kopaniu dołków nawet nie chce mi (...)