Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Piwnica we wspólnocie mieszkaniowej21 Lipca 2014

  Witam. Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej i mój problem dotyczy piwnicy. Otóż w akcie notarialnym mam wpis, że moją własnością jest 1/20 części wspólnej budynku. Piwnice są podzielone nierówno, jeden (...)

 • Powrot do UK20 Lipca 2014

  Witam. mam problem: 4 lata temu wrocilem z UK do polski pozostawiajac za soba spory mandat za jazde samochodem bez ubezpieczenia. Chcialbym teraz wrocic i splacic naleznosci ale obawiam sie ze mnie zatrzymia na (...)

 • Śmieć współkredytobiorcy a ubezpieczenie kredytu- szukam prawnika Wrocław20 Lipca 2014

  Witam, Poszukuje dobrego prawnika, który udzieli mi wsparcia w walce z ubezpieczycielem i bankiem, w którym mam kredyt hipoteczny. Jest to dość skomplikowana sytuacja i nie wiem czy będę w stanie na forum (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej a przebywanie ojca w Monarze19 Lipca 2014

  Witam, W listopadzie 2013 rozstałam się z ojcem mojego dziecka(2,5 roku).Powodem rozstania było czynne zażywanie przez niego narkotyków oraz niemożność zapewnienia przez niego podstawowych potrzeb dziecka. (...)

 • Szkolenie a działalność gospodarcza.19 Lipca 2014

  Witam. Otóż mam pewien problem i wpadłem na pomysł tylko teraz pytanie czy jest to zgodne z prawem/regulaminem i jak to dokładniej będzie wyglądać. A więc w skrócie. Chciałbym skorzystać z pewnego (...)

 • Mandat w pkp koleje mazowieckie legitymacja 19 Lipca 2014

  Witam! Otóż dziś dostałem mandat podczas podróży kolejami mazowieckimi. Powodem wystawienia była niepodstemplowana legitymacja szkolna. Na śmierć zapomniałem o podstemplowaniu ,bo nikt nigdy jeszcze nie (...)

 • zmiana wpisu w księdze wieczystej dot. zmiany użytkowania19 Lipca 2014

  Witam. Kupiłam od gminy w ramach licytacji starą zabytkową szkołę. W księdze wieczystej znajduje się wpis, że jest to nieruchomość oświatowa. Wg planu zagospodarowania przestrzennego z 2007 roku moja (...)

 • Szkoda parkingowa,brak sprawcy,wątpliwości...18 Lipca 2014

  Witam Dzisiaj odkryłem na aucie dosyć spore wgniecenie po lewej stronie na drzwiach i przerysowany próg. Miałem wiele spraw do załatwienia,wszystko w biegu,parkowałem w paru miejscach,a szkode odkryłem dopiero (...)

 • Eksmisja do lokalu socjalnego ? a lokal mieszkalny ?18 Lipca 2014

  Mieszkanie socjalne wskazane z wyroku o eksmisję jest fatalne, czy mogę się ubiegać o lokal mieszkalny (spełniając pewne warunki finansowe) ? Jeśli tak to jaki to ma wpływ na eksmisję? Czekam na wskazanie (...)

 • Stare ogrodzenie, a sąsiad.18 Lipca 2014

  Witam. Mam pytanie związane z roszczeniem w sprawie ogrodzenia, ściślej rzecz ujmując muru wzdłuż posesji mojej i sąsiada. Mur wybudowałem około 20 lat temu sam, na własny koszt, dogadując się z teściem (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.