Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • rozliczenie ciepła23 Lipca 2014

  Witam, mam pewien problem i nie wiem jak sobie poradzić.Będę wdzięczna za każdą poradę. Na koniec roku zawsze odczytywane są liczniki CO. 2 lata temu stan licznika na koniec roku wskazywał 35.00 Po roku (...)

 • Koniec ważności prawa jazdy kat. B, a prowadzenie maszyny rolniczej23 Lipca 2014

  Witajcie, W 2011 roku moje prawo jazdy wygasło - wada wzroku. Muszę złożyć wniosek o nowe i nie będzie problemu bym je odebrał po 2 tygodniach. Inaczej jest, gdyby teraz policja zatrzymała moj dokument. (...)

 • Sprawowanie opieki nad rodzeństwem23 Lipca 2014

  Czołem. Chciałbym się dowiedzeć, czy jest możliwość aby mój młodszy brat (16 lat, ja mam 21 - wynajmuję mieszkanie, mam pracę) mógł mieszkać razem ze mną, ten aktualnie mieszka z rodzicami. Jak to (...)

 • pozew sądowy czesne23 Lipca 2014

  Witam. Mam problem z uczelnią na której studiowałam po roku czasu przysłali pozew sądowy prowadzone jest postępowanie upominawcze wydany został nakaz zapłaty 1600zł za 6 semestr oraz zwrotu kosztów procesu (...)

 • Sprzedaż mieszkania - zatajenie faktu o próbie włamania23 Lipca 2014

  Cześć, Zastanawiam się, czy mam podstawy, aby pozwać byłych właścicieli mieszkania, które kupiłam na rynku wtórnym. Czy w moim przypadku mam możliwość powołania się na prawo rękojmi? Przy podejmowaniu (...)

 • zdjęcia do gazety22 Lipca 2014

  Witam, jestem fotografem amatorem. Mam problem gdyż robiłam zdjęcia na publicznym widowisku. Regulamin nie zabraniał wnoszenia, uwieczniania czy publikacji zdjęć z tej imprezy ( w sumie w ogóle to nie było (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko - nie płaci22 Lipca 2014

  Witam, Od niedawna borykam się z sytuacją, kiedy to mój były małżonek nie płaci terminowo, a obecnie nie płaci wcale, alimentów na syna. Dodatkowo ujmuje sobie z wypłacanych kwot za wszelkie dłuższe (...)

 • Czy matka odpowiada materialnie za dług odziedziczony przez dziecko ?22 Lipca 2014

  Znajomej zmarł mąż; w spadku pozostawił dom oraz długi. Spadek przeszedł na jego żonę oraz dwójkę małoletnich dzieci, został przyjęty wraz z dobrodziejstwem inwentarza. Mam następujące pytanie: (...)

 • Komornik i koszty komornicze przy alimentach22 Lipca 2014

  Witam Mój partner ma dziecko ze swoją byłą partnerką. Kilka lat temu na rozprawie w sprawie alimentów sąd ustalił termin ich płacenia do 10-go każdego miesiąca. Jednak umówił się ze swoją byłą, (...)

 • Ustalenie nieważności aktu notarialnego- kazus22 Lipca 2014

  Witam, Przedstawiam kazus do rozwiązania. Czy jest możliwość podważenia pełnomocnictwa-aktu notarialnego, którego odpis przedkładam w załączeniu? Odpowiadając proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania: 1. Czy (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.