nowelizacji ustawy emerytalno-rentowej 8 maja 2008 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

macierzyńskiego oraz urlopu ojcowskiego dokonano nowelizacji art. 29 ust. 5 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r., zapewniając prawo do zasiłku macierzyńskiego przez okres wszystkich tych urlopów. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

perspektywa nieciekawa. Pociesze dzieci taz maja obowiazek alimentacyjny wobec rodzicow, jesli one maja pieniadze a rodzice nie. Anna Jestes pelnoletnia. Alimenty naleza sie wylacznie Tobie. Matka (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

) (skreślony), c) pierwszy dzień Wielkiej Nocy, d) drugi dzień Wielkiej Nocy, e) 1 maja - Święto Państwowe, f) 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja, g) pierwszy dzień Zielonych (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

2008 do września 2008 jedna praca a od listopada 2008 do chwili obecnej druga praca ale od grudnia 2009 jestem na zwolnieniu lekarskim (za 2009 r mam 4 dni urlopu zaległego) a od 07 (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

się zasiłek wychowawczy?! wiola prawo-pracy.net Na urlopie wychowawczym jestem od 2008 roku chciałabym złożyć wniosek i moje pytanie jest takie za który rok 2007 czy 2008 będą chcieli zaświadczenie (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

ten okres od maja 2005r do wrzesień 2009r kiedy prowadziliśmy wspólne gospodarstwo domowe. Dodam że: mieszkamy nadal razem (żona i jej dzieci oraz nasza córka), córka dopiero w maju (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

100 prawo-pracy.net Witam!! Moja sytuacja przedstawia się następująco: Skończyłam w 2004r pięcioletnie studia zaoczne (w tym czasie nie pracowałam), od lutego 2008 do września 2008 (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

pytanie od 16 sierpnia 2008r. po urlopie wypoczynowym poszłam na roczny urlop zdrowotny. 17 sierpnia 2009r. mam wrócić do pracy. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za 2009r. jestem nauczycielem

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

obywatelstwo ewela Cześć, jak mogę odszukać papiery potwierdzające obywatelstwo po dziadku, który urodził się w 1942r w Stanisławowie gm. Turek (pradziadek w 1903r. w Warenka) i który ma (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

etacie od 8 do 17 . do tego trochę zmieniła się u mnie sytuacja rodzinna , w maju urodziła się córka , dodatkowo mam większe wydatki, nie licząc już opląt, kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego, (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

6 listopada 2008 r. (Dz. U. z 2008 r. Nr 220, poz. 1431) o zmianie ustawy ? Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, a wraz nią kilka zmian w zakresie obowiązku (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście on ma już (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

płaciłem za siebie składek od połowy 2009r do lipca 2012r. Obecnie zarabiam na umowie o pracę naczas określony 1386zł. Moja matka zmarła pod koniec zeszłego roku i mieszkam razem z ojcem. (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

przeze mnie paczki? tobiasz22 odpowiedz z sendit: Przepisy regulujące kwestie wydawania faktur korygujących zamieszczone są w § 13 i § 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

legalności zatrudnienia odpowiadają organy kontroli (potocznie zwane policją pracy), do niedawna działające na podstawie ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu, a obecnie ustawy (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) dell1 (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

kilkanascie kredytow w latach2000-2006 i dziwne jest to ze na tych umowach maz widnieje jako kawaler a slub wzielismy w2000r wiec bedec juz w zwiazku malzenskim zaciagnol pozyczki ,kazda umowa kredytowa (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 5 powołanej ustawy

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców mających (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

wyjechała do Anglii i zostawiła mnie z synem dorastającym mam przyznane alimenty od kwietnia 2007r lecz sprawa odbyła się dopiero w grudniu 2007r. Sprawę o alimenty prowadzi Sąd Okręgowy (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

wywalczyłam swoje argumentując: 1. wiek dziecka (miał wtedy roczek) 2. fakt, iż dziecko ojca praktycznie nie zna (przez 8 m-cy miał je w dupie) 3. Synek choruje na AZS (specjalne warunki mieszkaniowe

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie (...)

Kazus

Kazus

1 grudnia 2013r. uchyliła rozporządzenie. Kazus II W grudniu 2013r. Sejm uchwałą Sejmu - w odpowiedzi na nieprzyjacielski atak- został wprowadzony stan wojny między Polską a Białorusią. (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

nieprawidłową kwotę. viper27 [cytat] Witam, ja również mam problem z tą firmą. Mianowicie w roku 2006 zmarł mój Ojciec. a w roku 2008 moja Matka.Teraz po takim czasie odezwała się do mnie ta (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

: ......... > 8) Miesieczny dochďż˝łd: ..................... > 9) Zawďż˝łd: ........................... > ) Co prawda tutaj strona o nas ..................... MR MOSES Witam, dobry dzień dla wszystkich (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

), który oznajmił mu, że jego była żona ubiega się o odwieszenie wyroku, który ponoć padł w grudniu 2006r. Ze względu na zaległości w płaceniu alimentów. Płacił tyle ile było go stać, czasami (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

zajęcie. miki alimenty.pl chciał bym wiedziec ile sie płaci alimetuw jak sie zarabia 700zl. jacek alimenty.pl czy mozna anulowac sprawe o alimenty ktora ma sie odbyc 06.02.2009 r.? kielbasa13 alimenty.pl

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

wlascicieli czy zarzadzajacych zakladem i duzego wyczucia. Zasada jest prosta jak zacznie sie zbyt duzo od nich wymagac to wtedy rezygnuja ze wspolpracy, bo takie prawo maja ( w większosci sa to zaklady

alimenty i ustalenie ojcostwa

alimenty i ustalenie ojcostwa

dziecku jego nazwiska ułatwi sprawę z alimentami? Monika131 Witam znam kobite ktura pracoala jako pani lekkich obyczaji jej dzice synowie maja 2 i 8 lat ma podejrzenia czyji moga byc jej synowie (...)

1

2

3