397 par 2 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - DzU nr (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

dłużnika. Jeżeli zdecydujesz się na wniesienie skargi, musisz liczyć się z tym, że będziesz czekać na rozprawe w sądzie conajmniej 2 - 3 mies. ( która może nic nie zmienić ), oraz kolejny (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, a okres proby (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął egzekucję na podstawie (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

uzna , że zachodzi podstawa do podjęcia czynności na podstawie art. 759 par. 2 kpc - sąd może z urzędu wydawać komornikowi zarządzenia zmierzające do zapewnienia należytego wykonania (...)

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

przeniesona na kierowce (czyli posiadacz zależny), (w tym przypadku niewzne jest czy kierowca był również właścicielem -samoistnym posiadaczem pojazdu) 2) zasada actor sequitur forum rei, czyli na (...)

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji. Par. 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa, lecz (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

podłożyła bowiem jest to niezgodne z KPC. Druga rozprawa zakończyła się szybciej niż rozpoczęła bo na sparwie nie stawiła się matka mojej byłej wezwana jako świadek. Okazało się, że... nic (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone alimenty (...)

pobicie

pobicie

(art. 11 kpc). Czym to się różni? 4) Jak to jest z policją zgłosiłme sprawę oni przesłuchają gnoja, założą sprawę i nara, po robocie, są już wolni. 5) Na przesłuchaniu powiedziłałem że (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

on z sadu grodzkiego..nie mam pojecia czego dotyczy i nie przypominam sobie bym miala cos na sumieniu .Nie moge jednak o niczym innym myslec.. (Kaska) Art.13 par. 2 ustawy z dnia z dnia 27 lipca 2001r

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

makówki i przeczytajcie art 369 par 1 i 2 kpc Sławek - prawnik he, he, ale przecież "zanim zaczniesz udzielać porad - sam się nieco naucz. Wprowadzając w błąd swoją niewiedż możesz (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

to maja na pewno 2 tygodnie na odwołanie a dalej? czekam już ponad 6 tygodni i nic, moja siostra i znajomi podostawali polisy od razu .... z góry dziękuje za szybko odpowiedź ! oćka 9064307 gg szukam (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

przysługuje wówczas powództwo z art. 840 par.1 pkt2 kpc. Dłużnik bowiem w postępowaniu egzekucyjnym( np. skarga na czynnośc komornika) nie może się bronić zarzutem, że objęte tytułem (...)

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

pismami z tej firmy straszą ją detektywami i że umieszczą w BIG. Informowałem kilka razy tą firmę wysyłając im wyrok sądowy z 2006r na podstawie którego Sąd na podstawie art. 355 par 1 kpc (...)

separacja

separacja

w sprawie separacji. Jedna rozprawa juz sie odbyła, ale wyrok nie zapadł sąd ogłosi go za 2 tyg. 1. Czy bedzie to wyrok prawomocny? 2. Czy trzeba będzie czekać jeszcze 2 tyg na uprawomocnienie? 3

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym Dzień dobry, Co to jest przedmiot sporu z art.126 par. 2 kpc, co się rozumie przez pojęcie przedmiotu sporu, jak go oznaczyć w (...)

Właściwość miejscowa sądu

Właściwość miejscowa sądu

Właściwość miejscowa sądu Witam Od którego momentu ma zastosowanie art. 15 par. 2 kpc. Chodzi mi o to w którym momencie sąd uznaje się właściwym miejscowo. Czy jest to w momencie (...)