Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  stosunku do danej osoby zastosowanie ma ustawodawstwo polskie. W Polsce formularze E 101 wydają oddziały ZUS właściwe dla miejsca zamieszkania zainteresowanego (także dla rolników podlegających

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników

  zainteresowanej. Wniosek można złożyć od 1 marca 2019 r. w każdej jednostce organizacyjnej KRUS. Druk wniosku (KRUS GRSU-1/03/2019) jest dostępny w każdej jednostce (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  . Zgodnie z tą zasadą, polska instytucja ubezpieczeniowa (ZUS, KRUS, organ emerytalno-rentowy MON, MSWiA, MS) obowiązana jest przekazywać polską emeryturę lub rentę osobie uprawnionej, zamieszkałej (...)

 • Porada prawna na temat formularze krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat formularze krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  formularze to: seria E 100 dla pracowników oddelegowanych i uprawnień do świadczeń chorobowych i macierzyńskich, seria E 200 dla obliczania wysokości emerytury, seria E 300 dla uprawnień (...)

 • Czy emeryt musi rozliczyć PIT - PIT 2016

  ;żnych organów rentowych ( np. przez część roku z ZUS, a przez część z KRUS, zmienił miejsce zamieszkania i wypłatę świadczenia podjął inny oddział ZUS lub KRUS), przyznana emerytura (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  zdrowotne od dochodów z tytułu emerytury lub renty w KRUS II. Świadczenie wychowawcze - formularze na stary okres, kończący się 30 września 2017 r.:  1. WNIOSEK O USTALENIE (...)

 • Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

  powstała możliwość złożenia takiego wniosku. KRUS Rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia wichur i nawałnic w 2017 r., mogą ubiegać się w ramach obowiązujących przepisów (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane