Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uzupełnienie lub złożenie nowego pozwu

  się Pańska sprawa. Pierwsze z nich dotyczy sytuacji, w której nie dokonał Pan jeszcze uiszczenia opłaty sądowej od pozwu. Wówczas rozwiązaniem będzie brak wniesienia takiej opłaty, zwrot pozwu (...)

 • Uzupełnienie nakazu zapłaty

  sądu, który wydał orzeczenie. Urzędowy formularz nie jest konieczny. W razie upływu terminu jedyną drogą będzie złożenie pozwu dotyczącego pominiętej części orzeczenia. (...)

 • Pozew na urzędowym formularzu

  tego terminu zwraca pismo.  postępowanie uproszczone, nakazowe, upominawcze, urzędowy formularz, pozew

 • Porada prawna na temat formularz urzędowy pozwu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat formularz urzędowy pozwu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura a praca za granicą

  zabezpieczenia społecznego (Dziennik Urzędowy L284/1, 30.10.2009 r.). Ww. rozporządzenia zastąpiły dotychczasowe rozporządzenia unijne: rozporządzenie Rady (EWG) nr 1408/71 z dnia 14 czerwca 1971r. (...)

 • Nakaz zapłaty za przedłużenie prenumeraty

  upominawcze, sąd, sprzeciw, zarzuty, powództwo, roszczenia pieniężne, urzędowy formularz, dowody, okoliczności faktyczne, prawomocny wyrok,

 • Czy jest możliwe skuteczne zawieszenie działalności gospodarczej spółki handlowej?

  - zawieszenie/wznowienie wykonywania działalności gospodarczej,załącznika do w/w rozporządzenia - zawiera on urzędowy wzór formularz KRS-Z62. W formularzu znajduje się odpowiednia rubryka (...)

 • Sporządzenie weksla na urzędowym blankiecie

  , blankiet, formularz, opłata skarbowa, sporządzenie

 • Wpis sądowy w postępowaniu nakazowym

  wezwałby do jego dołączenia pod rygorem zwrotu pozwu (tymczasem wezwanie sądu dotyczy jedynie wpisu sądowego i opłaty skarbowej). Zakładając zatem, że załączony do pozwu weksel został (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  na odległość (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej L 144/19 z 4.06.1997 r.).   sprzedaż zdalna, przepisy UE, poza lokalem przedsiębiorstwa, na odległość, konsument, zamówienia

 • Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym?

  dochodzonego roszczenia. Jeśli przepisy wymagają złożenia pozwu na przygotowanym formularzu (np. w postępowaniu uproszczonym), to wówczas złożenie pozwu na formularzu jest obowiązkowe. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane