Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  mających wpływ na prawo do renty, dokonuje w formie orzeczenia lekarz orzecznik ZUS (a w razie zgłoszenia sprzeciwu wobec orzeczenia lekarza orzecznika ZUS - (...)

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika

  ? Czy może na podstawie orzeczenia komisji zostanie wydana decyzja ZUS, od której wnioskodawca będzie mógł się odwołać do sądu? Czy sprzeciw od orzeczenia lekarza (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  przez lekarza orzecznika ZUS. Wystawione przez lekarza e-ZLA zostanie przekazane do ZUS automatycznie. Jeśli lekarze wybiorą elektroniczną formę wystawiania zwolnień nie (...)

 • Porada prawna na temat formularz sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika zus darmowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat formularz sprzeciwu od orzeczenia lekarza orzecznika zus darmowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

  dotyczące niezdolności do pracy bądź samodzielnej egzystencji, które powstały po dniu wydania orzeczenia przez lekarza orzecznika ZUS (od którego nie wniesiono (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  odwołać od orzeczenia? Jeżeli orzeczenie wydane przez powiatowy zespół nie spełnia oczekiwań wnioskodawcy – powinien on w ciągu 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  wydania opinii albo orzeczenia. Sprzeciwu wobec opinii albo orzeczenia lekarza nie można wnieść w przypadku, gdy postępowania odwoławcze od wydanych opinii i orzeczeń regulują (...)

 • Rehabilitacja lecznicza z ZUS

  numer 22 560 16 00 Napisz e-mail na adres cot@zus.pl Konsultanci ZUS są dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku od 7.00 do 18.00.   Podstawa prawna: ustawa (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  -ZLA/K, wystawionego przez lekarza orzecznika ZUS i jest zobowiązany dostarczyć go płatnikowi składek. Tak jak dotychczas ZUS wydaje w takiej sytuacji decyzję o braku prawa do zasiłku (...)

 • Kiedy może zostać orzeczona niezdolność do pracy?

  zgłoszenia wniosku o świadczenie. Czy orzeczenie orzecznika ZUS ma charakter ostateczny? Oczywiście, że nie. Od orzeczenia lekarza orzecznika osobie zainteresowanej (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  niezdolności do samodzielnej egzystencji wydane przez  lekarza orzecznika ZUS, komisję lekarską ZUS, lekarza rzeczoznawcę KRUS, komisję lekarską KRUS albo orzeczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane