Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna - formularz zgłoszenia SD-Z2

  (SD-Z2) nie obejmuje informacji o wcześniej przekazanych darowiznach (sprzed darowizny zgłaszanej tym formularzem). Zatem podatnik powinien wpisać aktualnie przekazaną darowiznę w pełnej wysokości

 • Darowizna a podatek

  (Dz. U. z 2006 r. Nr 243, poz. 1762) określił wzór takiego zgłoszenia (formularz SD-Z1). Należy w nim dokładnie opisać wszystko, co po określonej osobie odziedziczyliśmy lub co nam darowała

 • Podatek od spadku a zwolnienie

  zgłosiłem się 8 sierpnia, żyjąc w przekonaniu że złożę formularz SD-Z1 w terminie miesiąca o którym mówi ustawa, czyli że będę zwolniony z podatku. Jednak pracownik Urzędu kazał mi (...)

 • Porada prawna na temat formularz sd-z2 instrukcja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat formularz sd-z2 instrukcja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek po żonie

  uregulowaniu przez Spółdzielnię statusu ziemi pod blokiem. Orzeczenie uprawomocniło się 15.X.08 r. Do 14 listopada br. muszę złożyć w Urzędzie Skarbowym wypełniony formularz SD-Z2. Czy (...)

 • Podatek od spadku - formularze

  obowiązek podatkowy powstał przed 1 stycznia 2007 r. (również przypadków, kiedy spadkodawca zmarł przed tą datą). W takim przypadku spadkobierca powinien złożyć formularz SD-3. SD-Z1, SD-3, (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  administracji. Wzory deklaracji akcyzowych Deklaracje podatkowe obejmują: formularz główny AKC-4;  formularze szczegółowe, tj. formularz AKC-4/M dla płynu do papierosów (...)

 • Podatek od spadku

  , dziedziczenie, SD-Z1, SD-3, zwolnienie podatkowe

 • Darowizna żonie w kilku przelewach

  miesięcy zostanie darowizna zgłoszona właściwemu naczlnikowi urzędu skarbowego (formularz SD-Z2). Jeśli było wiele mniejszych darowizn, to faktycznie każda z nich powinna być oddzielnie zgłoszona (...)

 • Darowizna gotówki dla brata

  dla bliskich darowizna, zwolnienie, warunki, zgłoszenie, formularz, brat, osoba najbliższa, podatek, opodatkowanie

 • Spadek i podatek

  skarbowego - w przypadku nabycia w drodze dziedziczenia w terminie miesiąca od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku (formularz SD-Z2).Niestety z powyższego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • formularz SD-Z2

  Dwaj bracia i matka dziedziczą po ojcu.Składając formularz SD-Z2 w Urzędzie Skarbowym trzeba podać wartość spadku, co zrobić gdy każdy poda inną (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Formularz SD-Z2 - darowizna

  Witam wszystkich. Chciałem się zapytać, od formularz Sd-z2. Ponieważ dostałem od ojca darowiznę pieniężną w dwóch ratach odpowiednio 06.07.2011 (...)

 • formularz SD-Z3

  Jak zlozyc formularz SD-Z3 do US przez internet lub poczta? Przepraszam jest to formularz SD-Z2 Czy nalezy to zlozyc osobiscie czy mozna tez przez internet (...)

 • Darowizna pieniężna - podatek

  Córka sprzedała swoje mieszkanie.Kupujący wpłacili pieniądze na nazwisko córki ,lecz na wspólne konto z ojcem.Pieniądze te maja być darowizną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane