Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  podatkowy w podatku należnym, w przypadku nabycia następujących towarów i usług: energii elektrycznej i cieplnej oraz gazu przewodowego, usług telekomunikacyjnych i radiokomunikacyjnych, usług (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  usług transportowych oraz innymi niż usługi niematerialne (gdzie co do zasady miejscem świadczenia tych usług jest miejsce świadczenia usług, z którymi usługi te są związane), dostawą (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  VAT-5. Należy zauważyć, że podatnik staje się podatnikiem VAT nie z chwilą otrzymania tego druku z urzędu skarbowego, ale już z chwilą rejestracji. Podmioty niemające obowiązku (...)

 • Porada prawna na temat formularz rezygnacji z usług telekomunikacji tp./naleznosci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat formularz rezygnacji z usług telekomunikacji tp./naleznosci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 734); Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. (...)

 • Czekasz na zwrot podatku? To może Cię drogo kosztować

  nie poinformowaliśmy fiskusa o rezygnacji z takiego rozwiązania. Na co zwrócić uwagę? Formularz aktualizacyjny ZAP-3 przeznaczony jest dla osób spełniających łącznie poniższe (...)

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT

  z nowym rokiem (podatnikiem podatku VAT jestem ok. 5 lat) mogę przestać być podatnikiem podatku VAT? Czy też usługi rzeczoznawstwa majątkowego (wycena nieruchomości) z uwagi na rodzaj usług (...)

 • Jak zrezygnować z metody kasowej?

  począwszy od III kwartału 2012 r.   Czy rezygnacja z metody kasowej jest równoznaczna z rezygnacją z rozliczenia kwartalnego?  Rezygnacja z metody kasowej jest (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  się z towarami, jeśli to on zlecił dostawę przewoźnikowi. Zakazane z góry zaznaczone pola wyboru Sugerowanie, że konsument zgadza się na konkretną rzecz, przy pomocy z góry (...)

 • Kiedy mały podatnik traci prawo do stosowania metody kasowej?

  ;w i usług (Dz.  U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.); mały podatnik, metoda kasowa, rozliczenie z podatku od towarów i usług, utrata prawa do stosowania metody kasowej, VAT, rezygnacja (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane