Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto może odliczyć ulgę rehabilitacyjną?

  zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  członkowskich UE/EOG Wśród osób wyjeżdżających z Polski do innych państw członkowskich, w tym Niemiec, celem podjęcia sezonowego zatrudnienia można wyróżnić trzy grupy osób, (...)

 • Renta inwalidzka wspólnika spółki cywilnej – opinia prawna

  się to ze zrezygnowaniem ze starań o uzyskanie grupy inwalidzkiej. Po otrzymaniu grupy inwalidzkiej - można dobrowolnie rentę zawiesić, a potem w dowolnym momencie zdecydować o (...)

 • Porada prawna na temat formularz grupy inwalidzkiej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat formularz grupy inwalidzkiej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  końca 2006 roku te same osoby musiały płacić podatek, który w zależności od wartości darowizny lub spadku wynosi dla I grupy podatkowej od 3 do 7%. Podatku od przesunięć w ramach I grupy (...)

 • Darowizna a podatek

  I grupy podatkowej, nie obejmie zięcia, synowej oraz teściów. Do końca 2006 roku te same osoby musiały płacić podatek, który w zależności od wartości darowizny lub spadku wynosi dla I grupy

 • Renty policyjne i wojskowe w konsultacjach

  przyznanych im środków finansowych. Swoje uprawnienia w zakresie III grupy inwalidzkiej bezterminowo zachowają także obecni renciści. Prewencja rentowa i aktywizacja zawodowa byłych mundurowych (...)

 • Renty dla mundurowych. Będą zmiany

  ograniczeniem możliwości zarobkowania) będzie to 80 proc. podstawy wymiaru, a dla II grupy inwalidzkiej (niezdolny do służby) 70 proc. podstawy wymiaru. Podobnie jak do tej pory, renta będzie (...)

 • Na jakiej podstawie oblicza się rentę policjanta?

  Na jakiej podstawie oblicza się rentę policjanta? Zgodnie z art. 22 ustawy emerytalnej renta inwalidzka wynosi dla inwalidów zaliczonych do:1) I grupy - 80%,2) II grupy - 70%,3) III grupy

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  przypadku renty inwalidzkiej III grupy (obecnie częściowej niezdolności do pracy),  3) powodujących zawieszenie świadczeń - organ rentowy zawiesza wypłatę świadczeń.  Wypłata (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  , że możesz wybrać jeden z dwóch wariantów dotyczących VAT:  rejestracja jako podatnik czynny - złóż wypełniony formularz VAT-R, rejestracja jako podatnik zwolniony - możesz

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - warunki jakie trzeba spełnić !!!

  Będzie to możliwe, gdy niepełnosprawny posiada: 1. orzeczenie o zakwalifikowaniu przez organy orzekające do jednego z trzech stopni niepełnosprawności (...)

 • Przyznanie grupy inwalidzkiej - jakie dokumenty ??

  Zaświadczenie lekarskie, które opisuje stan zdrowia, diagnozę choroby zasadniczej oraz innych chorób (tzw. współistniejących). Muszą to być aktualne (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Grupa inwalidzka - wniosek !

  Jak napisać wniosek o przyznanie grupy inwalidzkiej? Jakie formalności należy wypełnić, aby otrzymać orzeczenie o grupie inwalidzkiej? z góry dziękuję (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane