Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  od towarów i usług. Zgłoszenie to składa się na formularzu VAT-Z (osobiście, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru lub poprzez system e-deklaracje). Zgłoszenie VAT-Z

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  okres do 5 lat.W przypadku zezwoleń typu C, D i E:Typ C - dotyczy cudzoziemca wykonującego pracę u pracodawcy zagranicznego, delegowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do oddziału lub

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  , na adres e-mail – wskazany w trakcie wysyłki PIT-37 – będzie wysłana informacja, która potwierdza przesłanie zeznania oraz zawiera kod dostępu do niego. Otrzymasz również (...)

 • Porada prawna na temat formularz e-205

  Nie szukaj dłużej informacji na temat formularz e-205, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany dla pracodawców na 2019 r.

  ;  Formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów Aby to zrobić: wejdź na stronę portalpodatkowy.mf.gov.pl, pobierz odpowiedni formularz z zakładki e-Deklaracje / Formularze

 • Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach tylko do 1 marca

  elektroniczny formularz na stronie www UZP. Wysłać formularz sprawozdania drogą elektroniczną (on-line) poprzez stronę www UZP.Wydrukować wygenerowane przez system UZP sprawozdanie z numerem (...)

 • Zaakceptuj Twój e-PIT

  pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br. e-PIT czeka - jak go zaakceptować? e-PIT to Twoje zeznanie podatkowe (PIT-37 lub/i PIT-38). W tym roku (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  D1, D1+E, D, D+E                                                    

 • Kontrola przewozu produktów leczniczych

  2017 , poz. 708) znajdującym się pod adresem: https://puesc.gov.pl/e-przewoz.  I. Zgłoszenie zamiaru wywozu lub zbycia produktów poza terytorium RP Pobierz: formularz zgłoszenia

 • Jak złożyć PIT przez Internet?

  www.portalpodatkowy.mf.gov.pl (zakładka "e-Deklaracje"), pobrać i zainstalować z sekcji "Do pobrania" aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in), wypełnić odpowiedni formularz (...)

 • Zbliża się termin składania JPK_VAT za styczeń

  bez konsekwencji. Skąd pobrać e-mikrofirmę i pozostałe pliki? Aplikacja e-mikrofirma, a także formularz JPK_VAT i aplikacja KLIENT JPK 2.0 oraz informacje, jak utworzyć i wysłać (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych

  interesie europejskim, d)  udzielaną w celu promowania i wspierania kultury, dziedzictwa narodowego, nauki i oświaty, e)  będącą rekompensatą za realizację usług świadczonych (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  zamiast 50-ciu. Od 2019 roku krótszy obowiązek przechowywania akt pracowniczych Pomiń nawigację e-Akta oraz inne zmiany w dokumentacji pracowniczej e-Akta pracownicze 10 lat zamiast (...)

 • Twój e-PIT - rozliczenie przygotowane przez administrację skarbową

  zalogowaniu do usługi. Resort finansów będzie oferował pomoc w przypadku pytań dotyczących rozliczenia (telefonicznie, e-mailowo czy podczas czatu z konsultantem). Zeznanie w usłudze Twój (...)

 • Konferencja E-commerce 2009

  . Program spotkaniaTematyka konferencji: - systemy identyfikacji wizualnej- elektroniczny podpis- budowa i udoskonalenie e-sklepu- systemy zarządzania treścią stron www- pozycjonowanie- e-formularz

 • Jak uniknąć opłaty za zwrot z PIT?

  profilu zaufanego e-PUAP.Ważne! Aby otrzymać zwrot podatku na konto, formularz ZAP-3 trzeba dostarczyć do urzędu przed wysłaniem rozliczenia rocznego PIT. W przeciwnym razie urząd skarbowy wyśle (...)

 • Ochrona danych osobowych

  uzyskałem.Czy wysyłanie danych osobowych e-mailem a także zachęcanie konsumentów (którzy mogą być nieświadomi) do przesyłania dokumentów e-mailem stanowi naruszenie przepisów o ochronie (...)

 • PIT 2013. Kalendarz podatnika. Kwiecień.

  o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym; formularz przeznaczony jest dla podatników, którzy w roku podatkowych uzyskali przychody z odpłatnego zbycia

 • Rehabilitacja lecznicza z ZUS

  lekarz w trakcie wystawiania elektronicznego zwolnienia lekarskiego e-ZLA na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli wpisany w e-ZLA numer statystyczny choroby będzie znajdował się w (...)

 • Koncepcja nowego prawa zamówień publicznych

  przy współpracy Wykonawcy Platformy e-Zamówienia tj. Enterprise Services Polska przygotowało 6.06.2018 r. dokument Standardy Usług i Danych. Jego celem jest dostarczenie dostawcom portali (...)

 • Informacje z KRS. Łatwiej, szybciej i w sieci

  pośrednictwem e-Platformy w kilku krokach: Załóż konto na e-Platformie. Zaloguj się i wypełnij formularz. Opłać go w ramach e-Platformy przelewem elektronicznym i podpisz (...)

 • Rusza e-myto. Kierowcy osobówek też zapłacą

  płatność. Co zrobić? Przed wjazdem na drogę objętą e-mytem trzeba się zarejestrować w Systemie viaTOLL. Możemy to zrobić wypełniając formularz na stronie viatoll.pl. FORMULARZ (...)

 • Ubezpieczenia społeczne a zawieszanie działalności gospodarczej

  z ubezpieczenia zdrowotnego (w zależności od podlegania ubezpieczeniom) - odpowiednio formularz ZUS ZWPA i formularz ZUS ZWUA - wraz z kodem przyczyny wyrejestrowania odpowiednio płatnika i

 • E-meldunek

  w rejestrze PESEL. Żeby to zrobić również potrzebujemy Profilu Zaufanego.    E-meldunek, internet, obowiązek meldunkowy, miejsce zamieszkania, adres, zameldowanie

 • Ministerstwo Finansów zaprezentowało wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe

  . Przygotowywana przez Ministerstwo Finansów platforma e-Podatki ma ułatwić i uprościć relacje pomiędzy obywatelem a państwem.Jak informuje resort finansów, transformacja usług publicznych w e-usługi (...)

 • Podważenie prawomocnego orzeczenia

  dokonać rejestracji należało kliknąć w okienku akceptuj formularz wzorca umownego umieszczony na stronach powoda. Wyprowadziłam się z adresu podanego na zgłoszeniu (e-mail jest nadal moją (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane