Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jakiej formie należy zawierać umowy?

  poświadczeniem daty; forma pisemna z notarialnie poświadczonym podpisem; forma aktu notarialny.     Zwykła forma pisemna Do zawarcia umowy wystarcza wymiana dokumentów, (...)

 • Faktura pro forma po wykonaniu usługi

  faktury pro forma. Pojęcie to funkcjonuje jednak w praktyce i oznacza swego rodzaju „przedfakturę”. Istotą faktury pro forma jest funkcja informacyjna, nie dokumentuje ona natomiast (...)

 • Spółka za granicą? Jaką spółkę wybrać LTD, GmbH czy UG?

  (KörpSt lub KSt) Forma notarialna umowy spółki Tak. Zgłoszenie spółki z o.o. do rejestru handlowego musi być poświadczone przez notariusza Adres rejestracji spółki

 • Porada prawna na temat forma

  Nie szukaj dłużej informacji na temat forma, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie są sposoby realizacji weksla?

  , Dyskonto weksla to forma skupowania weksli przez banki za potrąceniem prowizji na rzecz banku, Niewątpliwie poszukiwanie swojej gotówki przed Sądem należy traktować jako ostateczność, (...)

 • Obawa o zapłatę a faktura pro forma

  potwierdzenie dokonania transakcji i jest podstawą zapisów w księgach. W związku z powyższym podatnik nie ujmuje faktur pro forma w deklaracjach VAT-7, natomiast kontrahent, który otrzyma fakturę (...)

 • Zawieranie umowy w zwykłej formie pisemnej

  m.in. dla: zbycia lub wydzierżawienia przedsiębiorstwa, ustanowienie na nim użytkowania - forma pisemna z podpisami notarialnie poświadczonymi, umowy zobowiązującej do przeniesienia własności

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  skuteczny i wiąże współwłaścicieli. Choć podział nieruchomości do używania jest możliwy w formie dorozumianej, zaś powyższy przykład pokazuje konsekwencje z tego wynikające, to jednak forma (...)

 • Forma pełnomocnictwa na walne zgromadzenie

  tym, ze uchwały zgromadzenia akcjonariuszy wymagają zaprotokołowania przez notariusza forma pełnomocnictwa winna mieć również formę aktu notarialnego? Forma aktu notarialnego zastrzeżona (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  umowy o pracę, pracownik, pracodawca, okres wypowiedzenia, forma pisemna, faks, odwołanie do sądu pracy, konsultacje, związki zawodowe, umowa na czas nieokreślony, określony, przyczyna

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  podpisem notarialnie poświadczonym (np. sprzedaż udziałów w spółce z o.o.), dokumentu z datą pewną. Forma pisemna z notarialnym poświadczeniem podpisu jest zachowana również, (...)

 • Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego

  , akt notarialny, zwykły zarząd, forma pisemna

 • Formalna podstawa roszczenia

  forma, uznanie długu, odstapienie

 • Ograniczenie zbycia udziałów spółki w umowie

  , udział, sprzedaż, darowizna, ograniczenie zbycia, umowa, forma

 • Oświadczenie nowego wspólnika sp. z o.o.

  podwyższonej wartości nominalnej. Forma aktu notarialnego dla oświadczenia nowego wspólnika o jego przystąpieniu do spółki również jest zastrzeżona pod rygorem nieważności (ad (...)

 • Oświadczenie o odrzuceniu spadku musi być złożone w odpowiedniej formie

  powinno być złożone – czy wystarczy zwykła forma pisemna (czyli zawarcie takiego oświadczenia we wniosku wszczynającym postępowanie), czy też konieczna jest forma pisemna z podpisem (...)

 • Forma umowy zbycia akcji spółki akcyjnej

  zastrzeżona wyłącznie dla celów dowodowych. działalność gospodarcza, spółka akcyjna, zbycie akcji, forma

 • Forma umowy ustanawiającej służebność mediów

  forma aktu notarialnego (a nie zwykła forma pisemna z podpisami notarialnie poświadczonymi). Proponujemy również zapoznanie się z treścią artykułu Jak uregulować stosunki z sąsiadem? opinii (...)

 • Forma umowy darowizny udziałów w spółce

  notarialny, forma pisemna z podpisem notarialnie poświadczonym

 • Umowa pożyczki w formie pisemnej

  podaje, świstkiem. "Świstek" ten odpowiada bowiem formie pisemnej. Forma czynności prawnej została więc zachowana. Może Pan z tym dowodem skierować sprawę do sądu i żądać spełnienia zobowiązania

 • Odstąpienie od przedwstępnej umowy notarialnej

  tu zaś konieczna forma aktu notarialnego, ale nie jest ona także zakazana - można to oświadczenie złożyć również w formie aktu notarialnego (jeśli tego chce składający). umowa przedwstępna

 • Darowizna a zgoda małżonka

  której jest uzależniona ważność czynności prawnej, może być dokonana skutecznie nawet ustnie, oświadczenie pisemne będzie miało jedynie charakter dowodu). darowizna, zgoda, forma, ustna, pisemna, (...)

 • Przekroczenie zakresu pełnomocnictwa

  piśmie. Podobnie, jeśli do dokonania czynności wymagana jest szczególna forma, pełnomocnictwo do jej dokonania powinno być udzielone w tej samej formie. Jeśli forma nie została dochowana, (...)

 • Data zbycia udziałów w spółce z o. o.

  wywołania określonych skutków czynności prawnej. W cytowanym przepisie pod frazą inna forma szczególna kryją się takie formy czynności prawnych jak: akt notarialny, forma pisemna (...)

 • Faktury wystawiane przez agenta

  naszą prowizję, a następnie my powinniśmy wystawić jako sprzedawca fakturę na całość kwoty dla klienta. Chcemy spytać się czy taka forma rozliczeń jest dla agentów dozwolona, kiedy to (pomimo (...)

 • Jak zamienić mieszkanie, czyli uwag kilka o przepisach dotyczących zamiany

  odrębnej własności, konieczna jest forma aktu notarialnego, Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu możesz przenieść zarówno w formie aktu notarialnego jak i bez zachowania tej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane