Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jakiej formie należy zawierać umowy?

  ustawy, ponieważ - jak już wspomniano - zasadą jest swoboda wyboru formy umowy.   Jakie są formy szczególne? Podstawowe formy szczególne to: zwykła forma pisemna; forma (...)

 • Zawieranie umowy w zwykłej formie pisemnej

  , jest to forma zastrzeżona jedynie dla celów dowodowych (chyba że przepis prawa przewiduje zastrzeżenie dla wywołania określonych skutków prawnych).   Zwykła forma pisemna (...)

 • Oświadczenie o odrzuceniu spadku musi być złożone w odpowiedniej formie

  powinno być złożone – czy wystarczy zwykła forma pisemna (czyli zawarcie takiego oświadczenia we wniosku wszczynającym postępowanie), czy też konieczna jest forma pisemna (...)

 • Porada prawna na temat forma pisemna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat forma pisemna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  jednolity: Dz. U. 2001 r., Nr 79, poz. 854, ze zm.) rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, wypowiedzenie, pracownik, pracodawca, okres wypowiedzenia, forma pisemna, faks, pouczenie o możliwości

 • Składanie wyjasnień podczas kontroli ZUS

  złożyć płatnik składek. Literalnie dopuszczalna byłaby zatem forma pisemna, jak i ustna. W praktyce forma pisemna wyjaśnień jest jednak bardziej praktyczna – nie ma bowiem (...)

 • Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego

  , akt notarialny, zwykły zarząd, forma pisemna

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  podziału quoad usum wydaje się być forma pisemna. W prawdzie nie jest zabronione zawarcie umowy w formie ustnej, czy też tylko w formie dorozumianej, ale jednak forma pisemna jest (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  mieszkania, czy samochodu, rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej w CEIDG. Zgodnie z treścią art. 99 § 1 Kc., jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma

 • Odstąpienie od przedwstępnej umowy notarialnej

  umowy. W jaki sposób powinno zostać złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czy powinno mieć formę aktu notarialnego, czy wystarczy zwykła forma pisemna? Zaszła tu najwyraźniej pewna (...)

 • Data zbycia udziałów w spółce z o. o.

  wywołania określonych skutków czynności prawnej. W cytowanym przepisie pod frazą inna forma szczególna kryją się takie formy czynności prawnych jak: akt notarialny, forma pisemna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane