Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firma, czyli oznaczenie przedsiębiorcy

  jest używanie skrótu „sp. k.”). Gdy komplementariuszem jest osoba prawna - firma spółki powinna zawierać pełne brzmienie jej firmy; firma spółki komandytowo - (...)

 • Nazwa (firma) spółki cywilnej

  samym nie wpływa na wysokośc udziałów w spółce. Ma znaczenie jedynie faktyczne (zawsze ktoś musi być na pierwszym miejscu, a ktoś na miejscu kolejnym). spółka, kolejność, firma, nazwiska, wspólnicy

 • Firma osoby prawnej

  „sp. z o. o.” Skrót jest dopuszczalny tylko wobec obligatoryjnego dodatku określającego formę prawną przedsiębiorcy, natomiast wyłączony co do rdzenia firmy. firma, oznaczenie, skrót, (...)

 • Porada prawna na temat firma

  Nie szukaj dłużej informacji na temat firma, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia dłużnika - firma windykacyjna

  takim wypadku firma windykacyjna w świetle prawa może ciągle domagać się od Pana spełnienia (spłacenia) długu. Podsumowując należy stwierdzić, iż firma windykacyjna swoim działaniem nie (...)

 • Firma spółki komandytowej

  komandytowa, komplementariusz, osoba prawna, firma

 • Firma angielska a remont

  pracownikami wysłać kierownika, który będzie kontaktował się z kontrahentem. Firma z państwa członkowskiego powinna polskiemu usługodawcy płacić całą kwotę uzgodnioną w kontrakcie, a ten dopiero (...)

 • Jednoosobowa firma cudzoziemca

  Na jakich warunkach i według jakich przepisów prawnych obywatel Ukrainy może uruchomić w Polsce firmę jednoosobową wykonującą usługi w zakresie sprzątania biur i mieszkań? Czy może taka firma

 • Firma windykacyjna a postępowanie spadkowe

  Przyjęcie spadku - co to jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza? windykacja, firma windykacyjna, długi spadkowe, akt zgonu, spadkobiercy

 • Firma osoby fizycznej a nazwa przedsiębiorstwa

  firma; natomiast firma osoby fizycznej będąca jej imieniem i nazwiskiem może być nazwą przedsiębiorstwa tylko wtedy, gdy oprócz imienia i nazwiska przedsiębiorcy obejmuje także określenie

 • Firma budowlana w Holandii a VAT

  Otwieram firmę budowlaną z siedzibą w Polsce, będę wykonywał remonty w Holandii - z tego co się już orientuję opodatkowanie VAT będzie w Holandii (tam gdzie nieruchomość). I tu zaczynają się schodki: (...)

 • Wynajem poza firma a kasa fiskalna

  Prowadzę firmę (PKPiR i VAT). Posiadam od 3 lat w firmie kasę rejestrującą. Poza firmą wynajmuję prywatnie miejsce pod reklamę firmie, oraz miejsce do parkowania osobie fizycznej. Najem dotyczy mojej prywatnej (...)

 • Firma polska - działalność za granicą

  Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (zarejestrowaną w Polsce) - usługi remontowe i budowlane - chce wykonywać swoje usługi za granicą (na terenie UE) na rzecz zagranicznych odbiorców. Czy (...)

 • Wywóz nieczystości firma i dom

  to jednak będzie od regulaminu, jaki obowiązuje na terenie danej gminy. wywóz, śmieci, firma, dom

 • Firma wprowadzająca w błąd uczestników obrotu gospodarczego

  . Stąd uzgodnienie modelu odbiorcy na gruncie prawa firmowego w ogóle i art. 5 u.z.n.k. przynajmniej w stopniu gwarantującym nie mniejszy niż na gruncie art. 5 standard ochrony. firma, błąd, (...)

 • Firma zwolniła mnie bez wypłaty wynagrodzenia.

  Pracowałem w mojej firmie przez pięć lat. Właściciele zdecydowali w końcu sprzedać swoje udziały. I tak w raz z innymi współpracownikami znalazłem się na bruku. Nowi właściciele starą kadrę, od razu (...)

 • Firma remontowa niewywiązująca się ze zobowiązania

  wykonania zastępczego. dowody, umowa, dzieło, remont, wykonanie, zobowiązanie, udowodnienie, sąd, praca, remont, firma, działalność gospodarcza, ustnie, projekty

 • Urlop dla poratowanie zdrowia a własna firma

  Jestem od kilku lat adiunktem na wyższej uczelni. Lekarz zalecił mi wzięcie tzw. urlopu zdrowotnego. Jestem jednak członkiem spółki cywilnej (wraz z mężem). Czy w tej sytuacji mogę skorzystać z urlopu (...)

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu a firma cateringowa

  Posiadam firmę cateringową i ostatnio dostałam zapytanie o zorganizowanie pikniku. Klientka chciała, aby oferta zawierała również piwo lane. Jest to impreza rodzinna, nie masowa. Czy w tej sytuacji jest wymagana (...)

 • Firma w Polsce a zamieszkanie w Niemczech

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce, ale mieszkam wraz z mężem Niemcem w Niemczech i tu także pracuję na umowę o pracę. Obecnie płacę podatki za działalność w Polsce, a z pracy (...)

 • Kogo firma wyręczy w rozliczeniu PIT?

  PIT 2012, rozliczenie PIT, PIT-12, pracodawca, pracownik, firma

 • Japońska firma NIDEC inwestuje w Niepołomicach

  : www.paiz.gov.pl japońska firma, NIDEC, inwestycja, fabryka, Niepołomice

 • Zmowa cenowa w AMP Polska. Firma ukarana

  Czy musimy trzymać się cen sugerowanych przez Państwa na stronie? Czy możemy narzucać swoje marże? Bardzo proszę o trzymanie się sugerowanych przez nas cen detalicznych. Proszę o ich niezwłoczne poprawienie (...)

 • Firma łatwiej sprawdzi przeszłość zatrudnianej osoby

  Uruchomiono już system przekazywania informacji z rejestrów karnych. Sprawdź, kto może z niego korzystać. ECRIS to system, który ma na celu przekazywanie informacji o skazanych pomiędzy krajami (...)

 • Czy firma budowlana odpowiada za samowolę?

  Firma budowlana przebudowała stary dom jednorodzinny na wielorodzinny na zlecenie inwestora. Po pewnym czasie okazało się, że inwestor nie miał pozwolenia na budowę ani przebudowę domu. Firma

 • Firma kurierska nie chce uznać reklamacji za zniszczony towar.

  rozpatrywanych kwestii.  1. Odrzucając złożoną przez Państwa reklamację, firma kurierska stwierdziła, iż powstała szkoda została zgłoszona dopiero po dokonaniu odbioru przesyłki. 2. Zasadą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • FIRMA

  firma w której pracowałam przelała mi błedne wynagrodzenie z powodu awarii systemu tzn wiecej niz powinni i mam im teraz zwrócic nadpłate jezeli (...)

 • Firma Transportowa

  Witam, sporo szukałem na ten temat ale dobitnej odpowiedzi nigdzie nie mogę uzyskać. Do rzeczy, otworzyłem działalność gospodarczą z zakresu przewozu (...)

 • firma windykacyjna?

  czy ktoś zna jakąkolwiek firmę windykacyjną, która zajmuje sie sciąganiem zaległych alimentów? p.s podobno nie ma takich spraw, w których nie (...)

 • firma windykacyjna

  dzisiaj zadzwoniła do mnie pani krajowego centrum wierzytelności z żądaniem zaopłaty na rzecz telekomunikacji 1900zł; nie wiem w jaki sposób dodzwoniła (...)

 • Umowa firma polska - firma z EU

  Witam, czy jesli osoba prowadzaca dzialalnosc gosp. w Polsce podpisuje umowe z firma z EU na swiadczenie uslug marketingowych na wylacznosc (tylko dla (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane