Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firma, czyli oznaczenie przedsiębiorcy

  jest używanie skrótu „sp. k.”). Gdy komplementariuszem jest osoba prawna - firma spółki powinna zawierać pełne brzmienie jej firmy; firma spółki komandytowo - (...)

 • Nazwa (firma) spółki cywilnej

  samym nie wpływa na wysokośc udziałów w spółce. Ma znaczenie jedynie faktyczne (zawsze ktoś musi być na pierwszym miejscu, a ktoś na miejscu kolejnym). spółka, kolejność, firma, nazwiska, wspólnicy

 • Firma osoby prawnej

  „sp. z o. o.” Skrót jest dopuszczalny tylko wobec obligatoryjnego dodatku określającego formę prawną przedsiębiorcy, natomiast wyłączony co do rdzenia firmy. firma, oznaczenie, skrót, (...)

 • Porada prawna na temat firma

  Nie szukaj dłużej informacji na temat firma, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia dłużnika - firma windykacyjna

  takim wypadku firma windykacyjna w świetle prawa może ciągle domagać się od Pana spełnienia (spłacenia) długu. Podsumowując należy stwierdzić, iż firma windykacyjna swoim działaniem nie (...)

 • Firma spółki komandytowej

  drugi z wariantów zapezentowanych w pytaniu. prawo handlowe, spółka komandytowa, komplementariusz, osoba prawna, firma

 • Firma angielska a remont

  pracownikami wysłać kierownika, który będzie kontaktował się z kontrahentem. Firma z państwa członkowskiego powinna polskiemu usługodawcy płacić całą kwotę uzgodnioną w kontrakcie, a ten dopiero (...)

 • Jednoosobowa firma cudzoziemca

  Na jakich warunkach i według jakich przepisów prawnych obywatel Ukrainy może uruchomić w Polsce firmę jednoosobową wykonującą usługi w zakresie sprzątania biur i mieszkań? Czy może taka firma

 • Firma windykacyjna a postępowanie spadkowe

  Przyjęcie spadku - co to jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza? windykacja, firma windykacyjna, długi spadkowe, akt zgonu, spadkobiercy

 • Firma osoby fizycznej a nazwa przedsiębiorstwa

  firma; natomiast firma osoby fizycznej będąca jej imieniem i nazwiskiem może być nazwą przedsiębiorstwa tylko wtedy, gdy oprócz imienia i nazwiska przedsiębiorcy obejmuje także określenie

 • Firma budowlana w Holandii a VAT

  Otwieram firmę budowlaną z siedzibą w Polsce, będę wykonywał remonty w Holandii - z tego co się już orientuję opodatkowanie VAT będzie w Holandii (tam gdzie nieruchomość). I tu zaczynają się schodki: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • FIRMA

  firma w której pracowałam przelała mi błedne wynagrodzenie z powodu awarii systemu tzn wiecej niz powinni i mam im teraz zwrócic nadpłate jezeli (...)

 • Firma Transportowa

  Witam, sporo szukałem na ten temat ale dobitnej odpowiedzi nigdzie nie mogę uzyskać. Do rzeczy, otworzyłem działalność gospodarczą z zakresu przewozu (...)

 • firma windykacyjna?

  czy ktoś zna jakąkolwiek firmę windykacyjną, która zajmuje sie sciąganiem zaległych alimentów? p.s podobno nie ma takich spraw, w których nie (...)

 • firma windykacyjna

  dzisiaj zadzwoniła do mnie pani krajowego centrum wierzytelności z żądaniem zaopłaty na rzecz telekomunikacji 1900zł; nie wiem w jaki sposób dodzwoniła (...)

 • Umowa firma polska - firma z EU

  Witam, czy jesli osoba prowadzaca dzialalnosc gosp. w Polsce podpisuje umowe z firma z EU na swiadczenie uslug marketingowych na wylacznosc (tylko dla (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane