Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oszukańcze firmy będą zwalczane

  , czyli odbieranie majątków pochodzących z przestępstwa, a także zaostrzenie kar za wyłudzenia VAT.  podmiot zbiorowy, firma, przestępczość gospodarcza, oszustwo, odpowiedzialność (...)

 • Umowa przewozu osób i rzeczy

  przewoźnikowi na całą przestrzeń przewozu lub jej część, jednakże ponosi odpowiedzialność za czynności dalszych przewoźników jak za swoje własne czynności. PRAWO ZASTAWU - dla (...)

 • Gdy sąsiad naruszył granice Twojej działki - opinia prawna

  służebnością (w tym przypadku przejazd przez określony w umowie fragment gruntu) oraz wysokość wynagrodzenia za ustanowienie służebności. Wynagrodzenie za ustanowioną służebność może (...)

 • Porada prawna na temat firma za granic��

  Nie szukaj dłużej informacji na temat firma za granic��, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest informacja publiczna?

  uznania akt w całości za niepodlegające udostępnieniu, bez żadnych ustaleń, tzn. bez nadania im charakteru tajemnicy służbowej i nie opatrzeniu zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych (...)

 • Czego może się domagać pracownik w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę?

  pracodawcą w ciągu 7 dni od przywrócenia do pracy. Rozwiązanie umowy w tym trybie pociąga za sobą skutki, jakie przepisy prawa wiążą z rozwiązaniem umowy o pracę przez pracodawcę za (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  dyplomatycznych, urzędach konsularnych, w stałych przedstawicielstwach przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i w innych misjach specjalnych za granicą, w instytutach, ośrodkach informacji i kultury (...)

 • Serce unijnego systemu ochrony granic w Warszawie

  zagranicznych, a także dyrektorowi agencji Frontex i unijnemu komisarzowi odpowiedzialnemu za migrację, sprawy wewnętrzne i obywatelstwo, za działania na rzecz powstania agencji w Polsce. Szef (...)

 • Nadzwyczajne złagodzenie kary w kodeksie karnym

  .) przekroczenie granic obrony koniecznej (art. 25 § 2 k.k.) przekroczenie granic stanu wyższej konieczności (art. 26 § 3 k.k.) Na czym polega nadzwyczajne złagodzenie kary? Przedstawiając (...)

 • Twoje okresy składkowe

  ., obywateli polskich za granicą - u innych pracodawców zagranicznych, jeżeli w okresie pracy za granicą były opłacane składki na ubezpieczenie społeczne w Polsce), pracy przymusowej (...)

 • Umowa spedycji

  potrzebnych do zabezpieczenia praw dającego zlecenie lub osoby przez niego wskazanej. Odpowiedzialność za osoby trzecie Spedytor jest odpowiedzialny za przewoźników i dalszych spedytorów

 • Roaming: Komisja działa na rzecz obniżenia kosztów usług tekstowych i transferu danych za granicą

  konsumenci płacą średnio o 24 proc. za dużo za połączenia w sieci komórkowej wykonywane za granicą, ponieważ opłaty za rozmowy w roamingu są często naliczane za (...)

 • Kodeks wyborczy

  domach pomocy społecznej może się rozpocząć później niż o godzinie określonej w § 2 i 3.§ 6. Głosowanie w obwodach głosowania utworzonych na polskich statkach morskich oraz za (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  formularze ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Za ustanowienie prokury opłata wynosi 350 zł od wniosku (250 za wpis do KRS i 100 zł za ogłoszenie w Monitorze Sądowy i Gospodarczym). (...)

 • Dochodzenie odszkodowania za krzywdy moralne

  stosunkiem pracy, a zatem taką, której będzie można dochodzić w postępowaniu przed sądami pracy jest sprawa o ochronę dóbr osobistych pracownika, naruszonych przez zakład pracy na skutek przekroczenia (...)

 • Konsekwencje naruszenia cudzego gruntu – opinia prawna

  służebnością (w tym przypadku przejazd przez określony w umowie fragment gruntu) oraz wysokość wynagrodzenia za ustanowienie służebności. Wynagrodzenie za ustanowioną służebność może (...)

 • Procedura wobec Polski za nieprzyjmowanie „uchodźców”

  za jakiś czas musieli się zastanawiać jak opanować terroryzm muzułmański w Polsce. Poinformował, że ministrowie państw Grupy Wyszehradzkiej przedłożą szefom rządów wspólny tekst

 • Zmiany ustawy o Policji

  . Zgodnie z ustawą, sprawdzenie prewencyjne polega na manualnym sprawdzeniu osoby, zawartości jej odzieży oraz przedmiotów znajdujących się na jej ciele lub przez nią posiadanych, sprawdzeniu za (...)

 • Funkcjonariusz publiczny odpowie za szkody?

  należytego uprawnienia albo z przekroczeniem granic uprawnienia; głosowanie przez funkcjonariusza publicznego będącego członkiem kolegialnego organu administracji za uchwałą tegoż organu (...)

 • Co to jest umowa składu?

  składowy nie ponosi odpowiedzialności za ubytek nieprzekraczający granic określonych właściwymi przepisami, a w razie braku takich przepisów - granic zwyczajowo przyjętych. Odszkodowanie (...)

 • Odległość pasieki od granicy działki

  by umiejscowić takie budynki jeszcze dalej od granic.     Prawo budowlane, odległość budynku od granicy, ule, pasieki, budynek, immisja

 • Odpowiedzialność pełnomocnika przedsiębiorstwa państwowego - opinia prawna

  osób reprezentujących. W przypadku przekroczenia granic umocowania przez pełnomocnika (lub działania w ogóle bez umocowania), wystąpi stan bezskuteczności zawieszonej. Ważność takich oświadczeń (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy zniesławiono moją osobę.

  braku tego zezwolenia mogłyby być uznane za wyczerpujące znamiona pomówienia, zachowania sprawcy nie można uznać za pomówienie. Taka sytuacja zachodzi np. przy wykonywaniu obowiązków

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  , ponieważ udowodniony przez niego staż ubezpieczeniowy był wystarczający i nie wymagał uzupełnienia, to za okres, za który opłacił składki na ubezpieczenie społeczne rolników (...)

 • Ustalenie granic nieruchomości

  służebności gruntowej - za odpowiednim wynagrodzeniem a także wykupienie zajętej części gruntu, jak również tej części gruntu, która utraciła dla Pana znaczenie – np. części (...)

 • Rozgraniczenie nieruchomości sąsiadujących

  dopłatę pieniężną. Sąd pozostaje zatem ostatecznością. Najpierw trzeba przejść przez sito poszczególnych etapów rozgraniczenia. Sąd jest władny przeprowadzić rozgraniczenie bądź uznając jedno (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane