Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  . Maszyna została nabyta jako fabrycznie nowa. Finansujący rozpocznie amortyzację maszyny od kwietnia 2006 r., zaś zakończy w marcu 2010 r. (w tym miesiącu korzystający nabędzie przedmiot umowy). (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  korzystający ponosi odpowiedzialność, finansujący może żądać od korzystającego natychmiastowego zapłacenia wszystkich przewidzianych w umowie a niezapłaconych rat, pomniejszonych o korzyści, (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  związku z tym finansujący nie otrzymał w całości kwoty wydatkowanej na nabycie przedmiotu umowy. Dlatego też, z chwilą nabycia przedmiotu umowy przez korzystającego, finansujący może zaliczyć (...)

 • Porada prawna na temat finansujący

  Nie szukaj dłużej informacji na temat finansujący, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  przychodów korzystającego. Art. 23k. 1. Jeżeli finansujący przeniósł na rzecz osoby trzeciej wierzytelności z tytułu opłat, o których mowa w art. 23b ust. 1, a nie została przeniesiona (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  się do przychodów finansującego i odpowiednio do kosztów uzyskania przychodów korzystającego. Art. 17k. 1. Jeżeli finansujący przeniósł na rzecz osoby trzeciej

 • Na czym polega umowa leasingu i jakie są jej rodzaje?

  zmianami) leasing, umowa, korzystający, finansujący, zbywca, używanie, pobieranie pożytków

 • Opodatkowanie stron umowy leasingu

  korzystającemu z tytułu spłaty ich wartości uzgodnioną kwotę, finansujący uzyskuje przychód ze sprzedaży obliczany na zasadach ogólnych a kosztem uzyskania przychodów są wydatki (...)

 • Leasing podatkowy

  operacyjnego, wówczas finansujący księguje te opłaty, tak jakby wierzytelność ta nie została przeniesiona. W tej sytuacji bowiem:    do przychodów finansującego nie zalicza się (...)

 • Umowa leasingu w prawie cywilnym

  cywilne, finansujący, leasingodawca, przedmiot leasingu, korzystający, leasingobiorca, leasing finansowy, kapitałowy, operacyjny, organizacyjny, bieżący

 • Odpowiedzialność za wady rzeczy leasingowanej

  umowy cesji (w formie pisemnej). Wydaje się więc, iż w opisanej sytuacji bardziej trafne byłoby skorzystanie przez Panią z uprawnień wynikających z gwarancji (nie musi w tym pośredniczyć finansujący

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane