Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy FGŚP ma obowiązek wypłacić świadczenia - opinia prawna

  informacji ze strony klienta, czy została spełniona któraś z powyższych przesłanek.   II. Rodzaj zaspakajanych roszczeń przez FGŚP FGŚP wypłaca należność główną (bez (...)

 • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - co to takiego?

  ubezpieczenia emerytalne i rentowe.  Stopa procentowa składki na FGŚP wynosi 0,10%  kwoty, od jakiej obliczane są składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Finansowana i opłacana jest (...)

 • Co zmieniło się w opłacaniu składek na FGŚP?

  Pracowniczych, pracownik, składka, FGŚP

 • Porada prawna na temat fgśp

  Nie szukaj dłużej informacji na temat fgśp, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki do FP i FGŚP od zatrudnionego u rolnika

  wytwórczą w rolnictwie. Składki na FGŚP Inaczej niż w przypadku FP, nie każda osoba zatrudniająca pracowników zobowiązana jest do opłacania składek na FGŚP. Zgodnie z art. (...)

 • Wypłata wynagrodzenia z FGŚP

  . Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w trzecim kwartale 2002r. wyniosło 2282,14 zł. świadczenie z FGŚP, FGŚP, wynagrodzenie, zaległe wynagrodzenie, pensja, ochrona (...)

 • Komornik a składki na FGŚP

  przedstawionymi zasadami, mając na uwadze fakt, że upadłość można ogłosić tylko w stosunku do przedsiębiorcy, należy stwierdzić, że komornicy nie są zobowiązania do opłacania składek na FGŚP. (...)

 • Opiekunka do dziecka a składki na FP i FGŚP

  powiązał obowiązek wpłacania składek na FGŚP z zatrudnieniem pracownika w przedsiębiorstwie pracodawcy. Państwo jak rozumiemy nie zatrudnili opiekunki do dziecka w związku z prowadzoną przez siebie

 • Wysokość wynagrodzenia i odprawy z FGŚP

  pracowników jest co najmniej 20, a Pan został zwolniony z powodu złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości pracodawcy, ma Pan prawo do odprawy. Również ta odprawa może być wypłacona przez (...)

 • Zaległe składki ZUS z FGŚP

  ubezpieczeń społecznych), będą one obliczone w oparciu o wysokość wynagrodzenia wypłaconego z FGŚP. Gdy osobą uprawnioną jest pracownik lub były pracownik, wpłat składek dokonuje kierownik Biura (...)

 • Składka na FGŚP a wynagrodzenie minimalne

  należy odprowadzać bez względu na wysokość wynagrodzenia. Fundusz Gwarantowanych, Świadczeń Pracowniczych, FGŚP, składka, wynagrodzenie, wysokość, wynagrodzenie minimalne, zleceniobiorca, umowa (...)

 • Składka na Fundusz Pracy i FGŚP

  ograniczenia, o którym mowa w art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. fundusz pracy, fgśp, fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, składka, (...)

 • Upadłość zakładu a wynagrodzenia pracowników

  niewypłacalności pracodawcy. FGŚP ma regres (o zwrot wypłaconych wynagrodzeń i innych świadczeń) do pracodawcy, likwidatora lub innej osoby zarządzającej majątkiem pracodawcy lub roszczenia do (...)

 • Łatwiej odzyskamy zaległą pensję

  zaległości w postępowaniu likwidacyjnym lub upadłościowym prowadzonym wobec niewypłacalnego pracodawcy. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl pensja, pracodawca, wypłata, zaległość, FGŚP, świadczenia (...)

 • Opinia dot. zmian w ustawie o ochronie roszczeń pracowniczych

  występowania pracownika o wynagrodzenie bezpośrednio do FGŚP. Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą środki FGŚP mogłyby zostać nadmiernie uszczuplone. Oczywiście Fundusz, zgodnie (...)

 • Ekwiwalent za urlop a FGŚP

  środków wypłacanych z FGŚP wchodzi także wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego, a więc także ekwiwalent za niewykorzystany urlop. urlop, ekwiwalent, fundusz, FGŚP, upadłość

 • Wypłata wynagrodzenia z FGŚP

  ten okres. Marszałek województwa określa warunki zwrotu jednorazowego świadczenia przez pracodawcę. Świadczenia z FGŚP, praca, zatrudnienie, wynagrodzenie, pensja

 • Odprawa z FGŚP

  ewentualna wypłata odprawy z FGŚP może zostać ograniczona do średniej krajowej skoro moje zarobki były wyższe? Czy mogę otrzymać 2 miesięczną odprawę według średniej krajowej zarobków? W przypadku

 • Składki na ubezpieczenia społeczne, FGŚP i Fundusz Pracy w 2018 r.

  , FGŚP, ubezpieczenia emerytalne i rentowe, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, ubezpieczenie wypadkowe, 2018

 • Wysokość składek na ubezpieczenia

  wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w roku 2018 wynosi 133 290 zł.     składki, ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, FGŚP, FP

 • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

  podlegające zaspokojeniu ze środków Funduszu. FGŚP, praca, zatrudnienie, wynagrodzenie

 • Niewypłacalność pracodawcy a roszczenia pracownika

  powinna być sądownie stwierdzona. praca, pracownik, pracodawca, niewypłacalność, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, FGŚP, wypłata, upadłość, sąd, stwierdzenie, wynagrodzenie, należność (...)

 • Ochrona roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy

  , ochrona roszczeń pracowniczych, pracownik, pracodawca, zaległe wynagrodzenia, składki za pracowników, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, FGŚP, ZUS

 • Seminarium w Poznaniu z udziałem przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  ; Zasady opłacania składek na Fundusz Pracy i FGŚP po wprowadzeniu zmian." Halina Wierzejewska - Naczelnik Wydziału Zasiłków I Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu13:45 - 14:00 (...)

 • Wypłata zasiłków w firmie a upadłość

  tych osób oraz tytuły i wysokość roszczeń. upadłość, zasiłek opiekuńczy, wynagrodzenie, pracownik. roszczenia, FGŚP, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, choroba, opieka

 • Jak uzyskać wypłatę świadczeń z tytułu niezaspokojonych roszczeń pracowniczych?

  , niewypłacalność, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, FGŚP

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane