Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wystawia się faktury dokumentujące obrót wewnątrzwspólnotowy?

  ; Faktury wewnętrzne  Faktury dokumentujące nieodpłatne przekazania i inne czynności Faktury wewnętrzne wystawiane są w przypadku:  czynności nieodpłatnej dostawy i nieodpłatnego (...)

 • Od 1 listopada MPP obowiązkowy dla wybranych transakcji

  transakcje spełniają łącznie następujące warunki: należność ogółem, która wynika z faktury (tj. wartość brutto całej faktury) przekracza 15 tys. zł, choćby jedna (...)

 • Faktury w PDF-ie

  § 21 - 23 powyższego rozporządzenia regulują techniczne aspekty związane z wystawianiem i przechowywaniem faktur. Zgodnie z § 21 ust. l ww. rozporządzenia, faktury i faktury korygujące (...)

 • Porada prawna na temat faktury z usa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktury z usa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatki a faktura z USA

  wskazania. Można to zrobić tylko wtedy, gdy wynika to z odrębnych przepisów (np. o VAT) lub z przyjętej techniki dokumentowania zapisów księgowych. Zgodnie z art. 2 pkt 9 ustawy z (...)

 • W sprawie złego traktowania polskich obywateli przez amerykańskie służby imigracyjne

  , Attache Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA, Ronald Grimes, Attache Regionalny Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA, Kerry Gill, Zastępca Attache Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (...)

 • Kiedy można anulować fakturę?

  .  W jaki sposób należy anulować fakturę? Anulowanie faktury polega na umieszczeniu przez podatnika na oryginale i kopii faktury adnotacji: „anulowano dnia”, przekreśleniu (...)

 • Dochody kapitałowe uzyskane za granicą

  się Pan rozliczać w Polsce z całości swoich dochodów niezależnie od źródła przychodów. Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • E-faktury już od lipca?

  duplikatem faktury. Czy korekty także będzie można przesyłać w formie elektronicznej? Tak, faktury korygujące oraz duplikaty faktur do faktur przesłanych w formie elektronicznej przesyłać (...)

 • Skorzystaj z nowego Wykazu podatników VAT

  moje dane?   Jeśli wykaz nie obejmie twoich danych może to oznaczać, że: oczekujesz na rejestrację do VAT lub jesteś zwolniony podmiotowo z obowiązku złożenia zgłoszenia, np. z uwagi (...)

 • Wystawianie faktur po 1 maja 2004 r.

  przed 1 maja 2004 r. faktury wystawiane są co do zasady nie później niż siódmego dnia od dnia wydania towaru lub wykonania usługi (z zastrzeżeniem niektórych dostaw i usług kiedy to faktury (...)

 • Jak bank z zagranicy ściąga należności z obywatela RP - opinia prawna

  zasadności roszczeń banku będzie prawo amerykańskie. Zgodnie bowiem z ustawą z dnia 12 listopada 1965 r. Prawo prywatne międzynarodowe (Dz. U. 1965 r., Nr 46, poz. 290 ze zmianami) do zobowiązań (...)

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT

  wydania towaru lub wykonania usługi. Wobec powyższego, wysuwając czytelne wnioski należy stwierdzić, że prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wewnętrznej powstaje w dacie wystawienia (...)

 • FATCA. Polska podpisała ważną umowę z USA

  , obywatelstwo lub prawo stałego pobytu w USA). W przypadku odmowy zawarcia porozumienia z amerykańską administracją skarbową przewidziano – dla instytucji finansowych i osób uzyskujących (...)

 • Przedstawicielstwo firmy z USA

  stanowią integralną część polskiego systemu podatkowego. Zgodnie z art. 8 ust. 1 i 2 Umowy zyski z przedsiębiorstwa Umawiającego się Państwa (tj. z USA) powinny być opodatkowane (...)

 • Ujęcie importu środka trwałego z USA w PKPiR

  wysokości 238 PLN. Zgodnie z decyzją Urzędu Celnego z dnia 2.03.2009 r., wydał decyzje o zwrot VAT-u wysokości 397 PLN, a nowy naliczony wyniesie 242 PLN (z uwagi na zmianę kursu celnego). (...)

 • Duplikat faktury z poprzedniego roku

  zasady nie wiążą z otrzymaniem faktury VAT takich skutków, jak przepisy o VAT. Zatem, jeśli faktura zaginęła i nie była zaksięgowana, natomiast dopiero w następnym roku podatnik otrzymał (...)

 • Podatek od polisy z USA

  stwierdzić, iż otrzymany przez podatnika z USA dochód z tytułu ubezpieczenia osobowego krewnego będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie (...)

 • Wejście w życie umowy o zabezpieczeniu społecznym z USA

  ) dla osób zainteresowanych uzyskaniem świadczeń emerytalno-rentowych na podstawie Umowy. W serwisie wskazano, w jaki sposób można ubiegać się o emeryturę lub rentę z Polski i z USA. (...)

 • Diety zagraniczne - jak rozliczyć delegacje zagraniczne?

  pracodawcy, z wyjątkiem świadczeń gwarantowanych udzielonych zgodnie z unijnymi przepisami o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej. Nie podlegają natomiast (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  naliczonego z faktury VAT-MP”.  Według drugiego stanowiska odliczenie całości podatku naliczonego z faktury VAT-MP jest możliwe dopiero z chwilą uregulowania (...)

 • Faktura korygująca do FV WDT

  powyższym, w przypadku gdy podatnik ma obowiązek przeliczyć kwoty w walutach obcych wynikające z faktury korygującej, powinien zastosować kurs średni ogłoszony przez NBP z dnia wystawienia (...)

 • Co dalej z Guantánamo?

  prezydenta USA, Baracka Obamy o zamknięciu więzienia w Zatoce Guantanamo oraz inne związane z nim nakazy. Posłowie podkreślili, że jest to świadectwem ważnej zmiany polityki USA w kierunku (...)

 • FATCA uderzy w nasze portfele? Kolejna kontrowersyjna ustawa

  rozwiązać problem Niezależnie od trwających rozmów USA wraz z Francją, Niemcami, Włochami, Hiszpanią oraz Anglią wydały wspólne oświadczenie co do międzyrządowego sposobu (...)

 • USA chcą dostępu do naszych danych osobowych

  zarówno do jak i ze Stanów Zjednoczonych. W maju 2010 roku Parlament Europejski odłożył swoje głosowanie nad umową w sprawie wymiany danych PNR z powodu zastrzeżeń dotyczących prywatności danych (...)

 • Zły numer faktury sprzedaży

  wystawione faktury sprzedaży, tzn. zawierające zły nr faktury należy skorygować poprzez notę korygującą? Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty od babki przebywającej w USA

  Potrzebuję porady w następującej sprawie: mam 17 letnią córkę. Jjej ojciec (nie jesteśmy razem) od ponad 8 lat nie płaci alimentów (mam wyrok (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Ślub w USA....

  Czy ślub cywilny zawarty w Stanach Zjednoczonych przez Polaków jest ważny po przyjeżdzie do Polski? Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziękuję. (NADZIEJA) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.