Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  z datą wystawienia faktury.  Przykład:  Spółka ALFA, będąca podatnikiem podatku VAT otrzymała zaliczkę w kwocie 12.000 zł. Zaliczka wpłynęła na konto spółki (...)

 • Czy mogę wysłać fakturę mailem - wszystko o fakturach w formie elektronicznej

  . Mimo istnienia przepisów proceduralnych dopuszczających możliwość złożenia dowodu w formie elektronicznej, w większości sądów polskich wciąż nie ma praktycznych (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług z dnia 28 marca 2011 r. (Dz. U. 2011 r. Nr 68 poz. 360) wystawianie, (...)

 • Porada prawna na temat faktury vat w 2011 xls

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktury vat w 2011 xls, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  przychodów podatkowych zalicza się naliczony podatek VAT w tej części, w której uprzednio został zaliczony do kosztów uzyskania przychodów, (...)

 • Zaliczka, a obowiązek podatkowy

  podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury potwierdzającej otrzymanie całości lub części ceny(20.3 VAT). Obowiązek podatkowy nie powstaje więc, w tym przypadku,nie w (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  której każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. W konsekwencji w okresie od roku (...)

 • Przekazanie przewłaszczonego majątku

  ;lników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób (...)

 • Rozliczanie podatku VAT od usług medialnych

  przypadku żadnego znaczenia, poza tym, że dokonana w powyższym terminie oznaczałaby zapłatę w „okresie, w którym przypada termin płatności”, a więc w okresie, (...)

 • Mechanizm tzw. podzielonej płatności VAT

  stosowania sankcji w VAT i zwolnienie z odpowiedzialności solidarnej. Nowelizacja nakłada na banki i SKOK obowiązek założenia wszystkim podatnikom rachunków VAT. W (...)

 • Faktury w pdf wysłane e-mailem

  dostawcy twierdzą, że od 1.01.2011 wszystkie faktury wysyłane mailem w dowolnym formacie (pdf, Word, Excel) mogą być uznane za oryginał, na podstawie którego - po wydrukowaniu - spółka zaliczy (...)

 • Zatory płatnicze do likwidacji

  obowiązuje w przypadku VAT) – zapisana w projekcie w odpowiedzi na postulaty przedsiębiorców zgłaszane w toku konsultacji Zielonej Księgi. Cywilizowanie (...)

 • Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  lipca 2010 r. ILPP2/443-488/10-5/MR. Przypomnieć tutaj należy, że podatnikami podatku VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku

  , adres zamieszkania osoby fizycznej, a w przypadku małżonków - obojga małżonków; wskazanie właściwego urzędu skarbowego, do którego kierowany jest wniosek o zwrot (...)

 • Terminy wystawiania faktur VAT

  faktur VAT (par. 11 rozporządzenia wykonawczego), stanowi on, iż w przypadkach określonych w art. 19 ust. 10, ust. 13 pkt 1-4 i 7-11, ust. 16a i 16b VAT fakturę wystawia się nie (...)

 • Faktura korygująca do nienależycie wykonanej usług

  . Wysyłaliśmy ponaglenia do zapłaty ale nie zapłacili nam. Wysyłaliśmy również duplikat naszej faktury. Aktualnie nie mamy siły już z nimi walczyć ponieważ nie jesteśmy w stanie udowodnić (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  ulgi wyniesie więc miesięcznie 92,67 zł. W skali roku będzie to 1112,04 zł. Odliczenie tej ulgi dotyczy łącznie obojga rodziców, opiekunów prawnych dziecka albo rodziców (...)

 • PITY 2010: jak rozliczyć ulgę internetową

  internet,2) z internetu musimy korzystać w lokalu, który jest naszym miejscem zamieszkania,3) poniesione wydatki na internet muszą być udokumentowane wystawioną fakturą VAT w rozumieniu (...)

 • Data sprzedaży a przychód na przełomie roku

  usługa została przez podatnika wykonana w roku 2011, to przychód również powinien być zakwalifikowany do roku 2011. wykonanie usługi, przychód, data sprzedaży, protokół

 • W jaki sposób prawidłowo zaliczyć zaliczkę jako koszt uzyskania przychodu?

  może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatków na zaliczki. Dlaczego? Ponieważ wydatki w postaci zaliczek nie wiążą się z uzyskaniem przychodów w (...)

 • Refaktura kosztów biletów lotniczych

  , jest w UE i jest zarejestrowany w swoim kraju do VAT. Z jaką stawką VAT należy wystawić refakturę w w/w przypadku? Czy w związku z wystawieniem refaktury (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  przychodów. Przy czym odliczyć wydatki ponoszone na Internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika może w zasadzie każdy podatnik, który je poniósł. (...)

 • Najem a kasa fiskalna

  wykonywanie tego typu usług w drugiej połowie 2011 r. zwolnienie z ewidencjonowania przysługuje, o ile liczba operacji świadczenia tych usług nie przekroczy do końca roku liczby 25, zaś liczba (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  nowych elementów w lokalu mieszkalnym: ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych, podłóg i posadzek, okien, świetlików (...)

 • Szkolenie zagraniczne a import usług

  Wielkiej Brytanii), na której nie został podany NIP unijny polskiej spółki oraz został naliczony brytyjski podatek VAT 20%. Czy w w/w przypadku należy rozpoznać import usług, (...)

 • Te zmiany w podatkach dotkną setek tysięcy firm

  przychodu wydatków, których dłużnik faktycznie nie poniósł. W przypadku nieuregulowania kwoty z faktury podatnik-dłużnik będzie musiał zrobić korektę kosztów uzyskania przychodu w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

  Witam!! Mam pewien problem. Od sierpnia 2011 r. prowadzę działalność gospodarczą. Do końca 2011 r. rozliczałem się z urzędem skarbowym na podstawie (...)

 • bezpodstawne wezwanie do zapłaty

  Witam! Mam problem z jedna hurtownią, z która współpracuję od kilku lat. Dostałam niedawno od nich wezwanie do zapłaty za faktury z 2010 i z 2011 (...)

 • Wzór faktury na sprzedaż złomu w 2011

  Mam takie pytanie, czy wystawiając fakturę na złom w przedsiębiorstwie powinnienm uwzględnić 22% VAT czy 0%? Wszystko zależy od tego, czy firma (...)

 • odliczenie faktury męża

  Witam, czy jest taka możliwośc abym odliczyła w swoim zeznaniu podatkowym ulgę na internet jeżeli faktóra jest wystawiona na męża? Mieszkamy razem (...)

 • wzór faktury VAT na 2011 r.

  Witam, skąd można pobrać wzór faktur na 2011? Witam, czy zaszły jakieś zmiany w formularzach faktur? Czy faktury dostępne w internecie są prawidłowe? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane