Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur

  korygująca powinna zawierać: wyrazy "FAKTURA KORYGUJĄCA" albo wyraz "KOREKTA"; numer kolejny oraz datę jej wystawienia; niektóre dane zawarte w fakturze, której dotyczy faktura (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  następujące po sobie terminy płatności lub rozliczeń, usługę tę należy uznać za usługę rozliczaną w okresach rozliczeniowych. Jak zostało wyjaśnione w części objaśniającej zasady fakturowania (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy, dzień, miesiąc i rok albo miesiąc i rok dokonania sprzedaży oraz datę wystawienia i numer kolejny faktury oznaczonej jako "FAKTURA VAT"; podatnik może (...)

 • Porada prawna na temat faktura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktura korygująca do FV WDT

  uznać za prawidłowe. Z tym jednak zastrzeżeniem, że wystawiona faktura korygująca powinna być przeliczana na PLN wg kursu średniego NBP z dnia wystawienia faktury korygującej. zasady wystawiania (...)

 • Zły numer faktury sprzedaży

  ciągłości ani w skali miesiąca, ani w skali roku. Zarówno bowiem jeśli faktura będzie miała numer 25/2008 (jako dwudziesta piąta faktura w 2009 roku), czy też jako 5/02/2008 (jako piata (...)

 • Udzielenie rabatu a faktura korygująca VAT

  Skarbowego w Rzeszowie z dnia 16 sierpnia 2004 r., Nr I US-II/443/108/04). W piśmie tym czytamy, że „zbiorcza faktura korygująca winna zawierać wszystkie elementy, które zawiera zwykła faktura (...)

 • Rozliczenie faktur zaliczkowych a roboty budowlane

  otrzymanie zaliczki? To, czy dana wpłata od kontrahenta powinna być traktowana jako zaliczka, czy też jako zapłata za daną usługę, a otrzymana faktura jako faktura zaliczkowa, czy też faktura (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  kontrahenta unijnego, ale faktura wewnętrzna, którą powinien (na podstawie otrzymanej faktury od kontrahenta) wystawić sobie polski podatnik. Faktura ta stanowi podstawę do ujęcia kwot podatku (...)

 • Faktura zaliczkowa i końcowa

  usług, sprzedawca nie wystawia faktury "końcowej". Faktura otrzymana wraz z towarem będzie dowodem księgowym. Do księgi należy wpisać wynikającą z niej kwotę netto całego zakupu (obejmującą (...)

 • Faktura wewnętrzna przy WNT

  , co zwykła faktura VAT. Wyjątkowo faktury dokumentujące WNT mogą nie zawierać NIP kontrahenta. Innych wyjątków rozporządzenie nie przewiduje. wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, WNT, faktura (...)

 • Faktury zaliczkowe i faktura końcowa

  części należności, a kwotę podatku pomniejsza się o sumę kwot podatku wykazanego w fakturach dokumentujących pobranie części należności; taka faktura powinna zawierać również numery faktur (...)

 • Faktura VAT a wezwanie do zapłaty

  . faktura VAT, wezwanie do zapłaty, wierzyciel, dłużnik, wezwanie do zapłaty

 • Wystawienie faktury do zawartej umowy

  , można przyjąć naszym zdaniem, że termin do zapłaty zaczyna biec od momentu, w którym faktura powinna być wystawiona. Przyjmuje się przy tym, iż faktura powinna zostać wystawiona w ciągu (...)

 • Formalna podstawa roszczenia

  też wystarczy pierwsza niezapłacona faktura? Przede wszystkim faktura nie jest niezbędnym dowodem w postępowaniu upominawczym. Ponadto dokument określany jako faktura pro forma nie jest (...)

 • Wielowątkowa numeracja faktur

  wystawiona 01 września 2010 2010/0001/0002 - to druga faktura dla Pani Ali Powiedzmy ze wystawiona 01 października 2010 2010/0100/0001 - to pierwsza faktura dla pana Zdzisia, powiedzmy ze wystawiona (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT

  by nie zaakceptować noty stąd powinien potwierdzić jej treść. Zastrzeżeń organu podatkowego nie powinien budzić fakt, że faktura wystawiona jest w dwóch językach, jest to zgodne z przepisami ustawy (...)

 • Skorzystaj z e-faktury!

  odnoszącego się do aspektów prawnych elektronicznej wymiany danych (Dz. Urz. UE L 338 z 28.12.1994); Ustawa z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450, ze zm.) faktura

 • Przyjęcie faktury a zawarcie umowy

  źródłem zobowiązania. Faktura może potwierdzać jedynie jakiej treści strony zawarły umowę. Jeżeli wystawiona faktura choćby nawet podpisana nie odpowiada rzeczywistości, nie świadczy (...)

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

  sprawdzenia przez kupującego nie doszło do jego faktycznego odebrania i wydania, a kupujący podejmował działania mające na celu ochronę swych praw. sprzedaż, faktura, umowa, towar, wydanie, niewydanie

 • Umowa trójstronna

  powinna być kwestionowana, byleby z umowy i z przelewu wprost wynikało, że firma płacąca płaci za odbiorcę towaru, a nie w imieniu własnym. causa, podstawa prawna, umowa, zapłata, faktura VAT

 • Elementy faktury vat marża, naliczenie podatku

  fakturach dokumentujących czynności, których podstawą opodatkowania jest marża, zgodnie z art. 120 ustawy o VAT,  w miejsce oznaczenia „FAKTURA VAT” stosuje się oznaczenie „FAKTURA

 • Paragon - podstawa wpisu w rejestrach sprzedaży

  zarejestrowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej, do kopii faktury podatnik obowiązany jest dołączyć paragon dokumentujący tę sprzedaż.   rejestr sprzedaży VAT, paragon fiskalny, dowód księgowy, (...)

 • Moment uzyskania przychodu z działalności

  faktura nie została wystawiona w terminie określonym w odrębnych przepisach, za datę powstania przychodu uważa się dzień, w którym faktura powinna być wystawiona; jednakże zgodnie z dalszą (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  opodatkowania jest marża, w miejsce oznaczenia "FAKTURA VAT" stosuje się oznaczenie "FAKTURA VAT marża". Ponadto faktura zawiera tylko następujące dane: imiona (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  ;specyfikację poszczególnych sztuk ładunku”. W zasadzie więc podatnik powinien posiadać dokument, z którego będzie można wywnioskować szczegółowo, co było przedmiotem dostawy. Jeśli jednak faktura (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Faktura korygująca

  Faktura korygująca została zagubiona w pażdzierniku 2002 r i nie została zaksięgowana. Aktualnie się odnalazła. Proszę o poradę jak z tej sytuacji (...)

 • Nota korygująca a faktura korygująca / błąd w fakturze

  Witam, mam pytanie odnośnie błędnie wystawionych faktur. Załóżmy, że to ja jestem wystawiającym fakturę. Wystawiona faktura ma błąd w numerze (...)

 • Pofinansowanie do studiów

  czy ktoś może wie , na jakich zasadach można lub nie można dofinansować prokurentowi sp. z o.o.( umowa o pracę) studia podyplomowe? Prosze o pilną (...)

 • Najem lokalu - prośba o pomoc

  Witam, Chciałbym prosić o pomoc i sugestie w rozwiązaniu dwóch problemów. Przez przeszło 7 lat prowadziłem działalność gospodarczą na potrzeby (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane