Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur

  korygująca powinna zawierać: wyrazy "FAKTURA KORYGUJĄCA" albo wyraz "KOREKTA"; numer kolejny oraz datę jej wystawienia; niektóre dane zawarte w fakturze, której dotyczy faktura (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  następujące po sobie terminy płatności lub rozliczeń, usługę tę należy uznać za usługę rozliczaną w okresach rozliczeniowych. Jak zostało wyjaśnione w części objaśniającej zasady fakturowania (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy, dzień, miesiąc i rok albo miesiąc i rok dokonania sprzedaży oraz datę wystawienia i numer kolejny faktury oznaczonej jako "FAKTURA VAT"; podatnik może (...)

 • Porada prawna na temat faktura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktura korygująca do FV WDT

  uznać za prawidłowe. Z tym jednak zastrzeżeniem, że wystawiona faktura korygująca powinna być przeliczana na PLN wg kursu średniego NBP z dnia wystawienia faktury korygującej. zasady wystawiania (...)

 • Zły numer faktury sprzedaży

  ciągłości ani w skali miesiąca, ani w skali roku. Zarówno bowiem jeśli faktura będzie miała numer 25/2008 (jako dwudziesta piąta faktura w 2009 roku), czy też jako 5/02/2008 (jako piata (...)

 • Udzielenie rabatu a faktura korygująca VAT

  Skarbowego w Rzeszowie z dnia 16 sierpnia 2004 r., Nr I US-II/443/108/04). W piśmie tym czytamy, że „zbiorcza faktura korygująca winna zawierać wszystkie elementy, które zawiera zwykła faktura (...)

 • Rozliczenie faktur zaliczkowych a roboty budowlane

  otrzymanie zaliczki? To, czy dana wpłata od kontrahenta powinna być traktowana jako zaliczka, czy też jako zapłata za daną usługę, a otrzymana faktura jako faktura zaliczkowa, czy też faktura (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  kontrahenta unijnego, ale faktura wewnętrzna, którą powinien (na podstawie otrzymanej faktury od kontrahenta) wystawić sobie polski podatnik. Faktura ta stanowi podstawę do ujęcia kwot podatku (...)

 • Faktura zaliczkowa i końcowa

  usług, sprzedawca nie wystawia faktury "końcowej". Faktura otrzymana wraz z towarem będzie dowodem księgowym. Do księgi należy wpisać wynikającą z niej kwotę netto całego zakupu (obejmującą (...)

 • Faktura wewnętrzna przy WNT

  , co zwykła faktura VAT. Wyjątkowo faktury dokumentujące WNT mogą nie zawierać NIP kontrahenta. Innych wyjątków rozporządzenie nie przewiduje. wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, WNT, faktura (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Faktura korygująca

  Faktura korygująca została zagubiona w pażdzierniku 2002 r i nie została zaksięgowana. Aktualnie się odnalazła. Proszę o poradę jak z tej sytuacji (...)

 • Nota korygująca a faktura korygująca / błąd w fakturze

  Witam, mam pytanie odnośnie błędnie wystawionych faktur. Załóżmy, że to ja jestem wystawiającym fakturę. Wystawiona faktura ma błąd w numerze (...)

 • Pofinansowanie do studiów

  czy ktoś może wie , na jakich zasadach można lub nie można dofinansować prokurentowi sp. z o.o.( umowa o pracę) studia podyplomowe? Prosze o pilną (...)

 • Najem lokalu - prośba o pomoc

  Witam, Chciałbym prosić o pomoc i sugestie w rozwiązaniu dwóch problemów. Przez przeszło 7 lat prowadziłem działalność gospodarczą na potrzeby (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane