Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu

  (wydawca książki telefonicznej) postępuje słusznie odmawiajac nam wystawienia korekty faktury VAT na \"darowaną\" kwotę zadłuzenia? Jakie może mieć to następstwa podatkowe? Kwota umorzenia to 6,4% (...)

 • Druga akcyza

  auto na nabywcę a nie w dniu wystawienia faktury VAT. Najpierw zarejestrowałem a potem wpłynęła należność za auto. Nie jestem pewien czy to jest na pewno nabycie wewnątrzwspólnotowe czy nie import (...)

 • Sprzedaż auta z działalności osobie prywatnej

  dokumentem mam to zrobić (umowa kupna-sprzedaży, czy faktura VAT) i jaka stawka VAT powinna być na fakturze? Minęło ponad 6 miesięcy od daty zakończenia leasingu i, tak jak wspomniałem, (...)

 • Opinia prawna na temat faktura zaliczkowa a faktura vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktura zaliczkowa a faktura vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeniesienie własności uszkodzonego pojazdu

  pojazdu oraz fakt, iż niezależnie od kwoty wpisanej na fakturze, firma ubezpieczeniowa, która wypłaciła odszkodowanie, zapewne nie zamierza już płacić za pozostałości samochodu (ewentualna faktura

 • Powstanie obowiązku podatkowego przy imporcie

  miesiącu opłacane są podatki, w tym VAT od importu. Jaką datę należy przyjąć do rozliczenia VAT: datę wystawienia faktury zagranicznej przez eksportera, czy datę wystawienia dokumentu SAD? (...)

 • Sponsorowanie klubu sportowego

  klub jest podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT), powinien on wystawić sponsorowi fakturę VAT za usługi reklamowe. Dla sponsora faktura taka będzie jednym z dokumentów potwierdzających (...)

 • Płatność z góry a faktura

  wystąpi. faktura VAT, zapłata, wykonanie usługi, obowiązek podatkowy, zapłata częściowa

 • Numer NIP-UE a faktura VAT

  , który rozlicza podatek jako nabywca usługi.    transakcje unijne, NIP-UE, transakcje wewnątrzwspólnotowe, faktura VAT

 • Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług

  naliczonego, które mają obowiązywać od 1 stycznia 2014 r. VAT, faktura, uproszczona, zbiorcza

 • Faktura w dewizach w obrocie krajowym

  stosunków między samymi rezydentami. zasada walutowości, waluty obce, faktura VAT

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • przedplata

  Witam, moje pytanie dotyczy przypadku jak klient placi za towar wczesniej przed wysylka i jest to wartość 100% towaru, do tej pory mielismy zawsze tak (...)

 • Faktura korygująca

  Faktura korygująca została zagubiona w pażdzierniku 2002 r i nie została zaksięgowana. Aktualnie się odnalazła. Proszę o poradę jak z tej sytuacji (...)

 • Pofinansowanie do studiów

  czy ktoś może wie , na jakich zasadach można lub nie można dofinansować prokurentowi sp. z o.o.( umowa o pracę) studia podyplomowe? Prosze o pilną (...)

 • Nota korygująca a faktura korygująca / błąd w fakturze

  Witam, mam pytanie odnośnie błędnie wystawionych faktur. Załóżmy, że to ja jestem wystawiającym fakturę. Wystawiona faktura ma błąd w numerze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane