Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta

  (warunkowo) zaksięgować ten wydatek i wprowadzić go w koszty? 3. Czy to prawda, że zagraniczna faktura musi zostać przetłumaczona na język polski? Czy tłumaczenia mogę dokonać samemu, (...)

 • Firma angielska a remont

  znajduje się nieruchomość (w Polsce, w Anglii, gdzieś indziej), jak również dla jakich celów faktura miałaby być uznana przez polski urząd skarbowy (koszty podatkowe, ustalenie dochodu przy (...)

 • Zagraniczna delegacja

  zakwalifikować koszty delegacji (w tym noclegów i diet) do kosztów uzyskania przychodów.Powyższe potwierdzają interpretacje organów podatkowych (tak np. interpretacja Pierwszego (...)

 • Opinia prawna na temat faktura zagraniczna a koszty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktura zagraniczna a koszty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty obsługi założenia spółki

  strony ustaliły jakąś zaliczkę), jemu wreszcie powinna być wystawiona faktura VAT. Od momentu powstania spółki z o.o. w organizacji koszty związane z obsługą prawną czy księgową powinny (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  rachunkowych roku obrotowego, w którym informacje te otrzymała (art. 54 ust. 2 uor). Koszty pośrednie – koszty ogólnozakładowe Mówić „koszty pośrednie” mamy na myśli (...)

 • Nabywca na fakturze

  , faktura VAT, nabywca, przedsiębiorca zagraniczny

 • Wynagrodzenie prezesa kosztem

  prawnych. koszty uzyskania przychodów, spółka, prezes, wynagrodzenie, powołanie

 • Data wystawienia faktury wewnętrznej

  potwierdza tego faktura wewnętrzna, które jest jedynie środkiem do prawidłowego wyliczenia podatku. Zatem skoro podatnik otrzymał fakturę od zagranicznego kontrahenta w czerwcu, to mimo, iż (...)

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  - mogłaby być podstawą wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Jeśli faktura nie jest podpisana, ale wierzyciel dysponuje umową, protokołem zdawczo-odbiorczym lub innym dokumentem potwierdzającym

 • Diety za podróże krajowe i zagraniczne w 2005 r.

  odbywa podróż pojazdem samochodowym (służbowym lub prywatnym); strona zagraniczna zapewnia bezpłatne dojazdy; pracownik nie ponosi kosztów, na których pokrycie przeznaczone są wymienione ryczałty

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Faktura zagraniczna

  Witam, wykonuję usługi informatyczne tj. banery reklamowe, aktualizacja stron www do kontrahenta z Niemiec, który jest podatnikiem VAT. Czy faktura (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane