Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta

  (warunkowo) zaksięgować ten wydatek i wprowadzić go w koszty? 3. Czy to prawda, że zagraniczna faktura musi zostać przetłumaczona na język polski? Czy tłumaczenia mogę dokonać samemu, (...)

 • Firma angielska a remont

  znajduje się nieruchomość (w Polsce, w Anglii, gdzieś indziej), jak również dla jakich celów faktura miałaby być uznana przez polski urząd skarbowy (koszty podatkowe, ustalenie dochodu przy (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  podatkowego, wówczas koszty takie stanowią koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą. Podstawa prawna: art. 15 ust. 4d i 4e ustawy CIT (...)

 • Porada prawna na temat faktura zagraniczna a koszty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktura zagraniczna a koszty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zagraniczna delegacja

  zakwalifikować koszty delegacji (w tym noclegów i diet) do kosztów uzyskania przychodów.Powyższe potwierdzają interpretacje organów podatkowych (tak np. interpretacja Pierwszego (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  rachunkowych roku obrotowego, w którym informacje te otrzymała (art. 54 ust. 2 uor). Koszty pośrednie – koszty ogólnozakładowe Mówić „koszty pośrednie” mamy na myśli (...)

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  - mogłaby być podstawą wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Jeśli faktura nie jest podpisana, ale wierzyciel dysponuje umową, protokołem zdawczo-odbiorczym lub innym dokumentem potwierdzającym

 • Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  kontrolowane. Koszty uzyskania przychodów Za koszty podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych uznawane są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów. W (...)

 • Sposób rozliczania zagranicznych delegacji służbowych

  przeznaczony, gdy pracodawca lub strona zagraniczna zapewnia pracownikowi bezpłatny nocleg, Rozliczenia kosztów podróży służbowej należy dokonać w walucie otrzymanej zaliczki, w walucie wymienialnej (...)

 • Faktura zagraniczna a import usług

  Nasza firma współpracuje z biurem rachunkowo-księgowym w Norwegii, które to za świadczone usługi obciąża nas fakturą. Faktura jest wystawiona w NOK-ach oraz jest naliczony VAT (25%) z norweską stawką

 • Faktura zagraniczna a odliczenie VAT

  ustawy o VAT). import usług, licencja, usługi elektroniczne, świadczenia niematerialne, miejsce opodatkowania, faktura VAT, podatek naliczony

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Faktura zagraniczna

  Witam, wykonuję usługi informatyczne tj. banery reklamowe, aktualizacja stron www do kontrahenta z Niemiec, który jest podatnikiem VAT. Czy faktura (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane