Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  . To będzie dostawa towarów transportowanych. Jej miejscem świadczenia będzie Rosja (tam rozpoczyna się transport). W przypadku, gdy transport zostanie przypisany do pierwszej transakcji (Rosja-Niemcy), (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  (podatników VAT czynnych), jest podatnikiem, obowiązanym do rozliczenia podatku VAT przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia? Przepisy ustawy o VAT nie różnicują (...)

 • Porada prawna na temat faktura vat za transport

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktura vat za transport, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT może zawierać węższy zakres danych niż wynikający z art. 106e ustawy o VAT, przy czym faktura taka powinna zawierać: a) datę wystawienia, b) (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • VAT przy imporcie towarów

  dokumentu celnego. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 1 ustawy o VAT powstaje: w przypadku podatników składających deklaracje VAT za okresy miesięczne (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • VAT a dostawa rosyjskiemu odbiorcy

  podstawy do rozliczenia w podatku od towarów i usług w Polsce. Zatem faktura VAT wystawiona przez polskiego dostawcę rosyjskiemu odbiorcy nie powinna zawierać VAT. transakcja łańcuchowa, (...)

 • Jak wystawia się faktury VAT-marża?

  należności ogółem wraz z należnym podatkiem, wyrażoną cyframi i słownie.Faktura „VAT-marża” nie zawiera zatem: ceny jednostkowej netto;wartości sprzedaży netto;stawki podatku;sumy

 • Import towaru z Chin przez Niemcy

  na SAD i podwyższają ich wartość do obliczenia cła i VAT (22%), czyli na SAD naliczono VAT 22% od tego transportu. Czy mam dodatkowo wystawić fakturę wewnętrzną naliczającą VAT oraz (...)

 • Wystawianie faktur

  korygująca powinna zawierać: wyrazy "FAKTURA KORYGUJĄCA" albo wyraz "KOREKTA"; numer kolejny oraz datę jej wystawienia; niektóre dane zawarte w fakturze, której dotyczy faktura (...)

 • Faktura wewnętrzna

  tylko uwzględniać faktury za transport wystawiane (w moim przypadku) przez niemieckiego podatnika VAT? Zgodnie z art. 106 ust. 7 ustawy VAT, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  opodatkowania jest marża, w miejsce oznaczenia "FAKTURA VAT" stosuje się oznaczenie "FAKTURA VAT marża". Ponadto faktura zawiera tylko następujące dane: imiona (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  :  podatnik wykonuje czynności, które nie mogą korzystać ze zwolnienia, wówczas ma obowiązek: zapłaty podatku VAT; rejestracji dla potrzeb VAT; składania deklaracji (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  rozliczający się co miesiąc otrzymał fakturę VAT w sierpniu 2010 r. Podatnik mógł więc odliczyć podatek z tej faktury w rozliczeniu za sierpień, wrzesień lub październik 2010 r. (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej

  komisanta to w przypadku, gdy komisantem jest czynny podatnik VAT dokumentem tym będzie zawsze faktura VAT. Rachunki wystawiane są wyłącznie przez podatników niebędących czynnymi podatnikami (...)

 • Problem wystawienia przez spółkę z o.o. faktur VAT podmiotom nieistniejącym – opinia prawna (Opinia oparta na starej ustawie o podatku od towarów i usług)

  zawierają podatek VAT, należny, który został do Urzędu Skarbowego odprowadzony lub powinien zostać odprowadzony. Należy rozważyć, czy podatek ten, w sytuacji, w której faktura VAT (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  podatnika B. Faktura opiewa na kwotę 18.300 zł brutto. Podatnik A zapłacił za ww. fakturę 12 zł w dniu 14 marca 2006 r. Podatnik A uważa, iż już w marcu przysługuje mu odliczenie całego (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  + 22.000 zł VAT, nabył środki trwałe za kwotę 180.000 zł netto + 39.600 zł VAT, nabył towary pozostałe za kwotę 140.000 zł netto + 30.800 zł VAT.  Sytuacja (...)

 • Odszkodowanie za przestój w transporcie

  -443/16/80/2005). przestój, transport, nota obciążeniowa, faktura VAT, kara, odszkodowanie

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  akceptuje treść noty, to potwierdza ją podpisem osoby uprawnionej do wystawienia faktury lub faktury korygującej. Noty korygujące powinny zawierać wyrazy "NOTA KORYGUJĄCA". Duplikaty faktur VAT Jeżeli

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  Podstawowe dane na fakturze VAT Przepisy ustawy o VAT, jak również rozporządzenia fakturowego określają podstawowe dane, jakie powinna zawierać faktura VAT. Faktura (...)

 • Usługa transportowa dla kontrahenta unijnego

  miała miejsca (za wewnątrzwspólnotową usługę transportu towarów uznaje się taki transport, którego rozpoczęcie i zakończenie ma miejsce odpowiednio na terytorium dwóch różnych państw (...)

 • VAT na towary z Chin

  . 2 ustawy o VAT." Ponadto, na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega również eksport towarów oraz wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Zgodnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Faktura korygująca

  Faktura korygująca została zagubiona w pażdzierniku 2002 r i nie została zaksięgowana. Aktualnie się odnalazła. Proszę o poradę jak z tej sytuacji (...)

 • Niezłożona deklaracja VAT-R

  Witam! Mam następujący problem. Z dniem 1 lutego tego roku rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej( pierwsza działalność), forma opodatkowania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane