Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  ., Nr 29, poz. 257, ze zm.) towary używane, system „VAT-marża”, komis, handel samochodami osobowymi, opodatkowanie, samochód, pojazd, komisant, komitent, faktura, marża, (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • Sprzedaż monet kolekcjonerskich

  podstawą opodatkowania jest marża w miejsce oznaczenia „FAKTURA VAT” stosuje się oznaczenie „FAKTURA VAT marża”. Faktury takie zawierają ponadto (...)

 • Opinia prawna na temat faktura vat marża a podatek pcc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktura vat marża a podatek pcc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Elementy faktury vat marża, naliczenie podatku

  opodatkowana stawką VAT-u? Elementy, jakie powinna zawierać faktura VAT marża są wskazane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym (...)

 • Jak wystawia się faktury VAT-marża?

  towarów i usług (Dz. U. 2005 r., Nr 95, poz. 798, ze zm.); faktury VAT-marża, system marży, rozliczenie VAT, usługi turystyki, marża, towary używane, dzieła sztuki, przedmioty (...)

 • Wartości numizmatyczne i kolekcjonerskie

  marża, podatnik nie wykazuje podatku w wystawionych przez siebie fakturach. Marża w każdym przypadku będzie opodatkowana stawką 22 % VAT. Jedynie w przypadku eksportu towarów dokonywanego (...)

 • Faktura VAT marża - zasady ewidencjonowania

  podatkowo.    faktura marża, samochód osobowy, opodatkowanie marży, VAT-7

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych

  zwolniona z VAT powodowałaby wyłączenie z PCC, zdecydowana większość transakcji sprzedaży używanych samochodów pomiędzy osobami fizycznymi podlegałaby wyłączeniu z PCC (a nie  (...)

 • Zakup samochodu za granicą

  Firma zakupuje za granicą samochód osobowy: 1. od osoby fizycznej, 2. od podatnika "VAT unia" (posiadającego NIP unijny) wg "FV marża". Czy prawidłowa jest sprzedaż na podstawie "FV marża" (...)

 • Sprzedaż samochodu kupionego na licytacji

  świetle VII dyrektywy VAT UE polskie przepisy VAT dyskryminują osoby będące w mojej sytuacji. Zmuszają mnie do naliczenia podatku VAT od towaru, w stosunku do którego nie mam prawa odliczyć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane