Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  oznaczonej jako "FAKTURA VAT" lub "FAKTURA VAT-MP", kwotę otrzymanej części lub całości należności brutto, a w przypadku kolejnej faktury zaliczkowej - również daty i (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  - podatek należny wykazany w rozliczeniu za ten miesiąc jest równocześnie podatkiem naliczonym do odliczenia; jeśli A skorzystał z prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury (...)

 • Rozliczenie faktur zaliczkowych a roboty budowlane

  towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług, sprzedawca nie wystawia faktury "końcowej". W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych faktura (...)

 • Porada prawna na temat faktura końcowa do faktury zaliczkowej wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat faktura końcowa do faktury zaliczkowej wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktury zaliczkowe i faktura końcowa

  , bądź tym bardziej odmawiania zapłaty w związku z - w jego opinii - wadliwym wystawieniem faktury. faktura VAT, faktura zaliczkowa, faktura końcowa, obowiązek podatkowy, (...)

 • Faktury zaliczkowe a faktura końcowa

  faktur zaliczkowych. faktura zaliczkowa, faktura końcowa, zaliczka, obowiązek podatkowy, dowód księgowy

 • Faktura zaliczkowa i końcowa

  usług, sprzedawca nie wystawia faktury "końcowej". Faktura otrzymana wraz z towarem będzie dowodem księgowym. Do księgi należy wpisać wynikającą z niej kwotę netto całego zakupu (...)

 • Faktura zaliczkowa

  Czy od wystawionej faktury zaliczkowej podatek dochodowy i podatek VAT rozlicza się w miesiącu wystawienia tej faktury czy w miesiącu dostarczenia towarów i wystawienia faktury końcowej? (...)

 • Korekta do faktury zaliczkowej

  powinno nastąpić wystawienie faktury zaliczkowej na klienta firmy leasingowej, wraz z późniejszą fakturą korygującą w związku z wycofaniem zaliczki (ze zmianą jej charakteru). leasing, (...)

 • Zaliczka 100% na towary

  faktura zaliczkowa obejmuje całą cenę brutto towaru, sprzedawca nie wystawia już faktury końcowej, natomiast nabywca ujmuje w księgach jedynie fakturę zaliczkową. faktura VAT, zaliczka, (...)

 • Faktura VAT odnośnie kary umownej

  wystawieniu faktury VAT w stawce zwolnionej, na tę karę umowną. Czy przy wpłacaniu według ugody rat kary jest konieczność wystawienia przez stronę faktury zaliczkowej na każdą wpłatę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane