Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy

  umowę o pracę z winy pracownika. § 2.  Pracodawca, pomimo wygaśnięcia umowy o pracę z powodu tymczasowego aresztowania, jest obowiązany ponownie zatrudnić pracownika, jeżeli postępowanie (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rozliczanie ich częściowo - w kolejno wystawianych fakturach dokumentujących zapłatę za poszczególne etapy realizacji inwestycji. Podatnik A (generalny wykonawca inwestycji budowy budynku biurowego

 • Rozwiązanie umowy z powodu nieobecności

  naruszenia. Co prawda w powyższej sprawie zaniechanie pracownika polegało na przetrzymywaniu sprzętu biurowego stanowiącego własność pracodawcy, mimo wezwań do jego zwrotu, ale naszym zdaniem (...)

 • Porada prawna na temat etyka pracownika biurowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat etyka pracownika biurowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca w czasie urlopu wypoczynkowego

  wypowiedzenia musi być złożone w formie pisemnej i podawać przyczynę wypowiedzenia (powinno być opisane działanie pracownika). praca, urlop wypoczynkowy, pracownik, pracodawca, wypowiedzenia, zwolnienie

 • Odpowiedzialność osoby współpracującej za zobowiązania spółki jawnej - opinia prawna

  biurowego czy pracownika księgowości, ewentualnie na wykonywanie umowy cywilnoprawnej – zależnie od tego, czy wykonuje Pani swą pracę pod nadzorem, kierownictwem wspólników.  

 • Powrót po urlopie wychowawczym

  jej wykonywania. Należy uznać, że przeniesienie pracownika biurowego do magazynu jak również obniżenie etatu stanowi naruszenie powoływanego przepisu. W związku z tym pracownikowi służy (...)

 • Minimalna powierzchnia w biurze dla pracownika

  . Wysokość pomieszczeń, może być obniżona w przypadku zastosowania klimatyzacji pod warunkiem uzyskania zgody państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Dla pomieszczenia biurowego co (...)

 • Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?

  skarbowym, izbie skarbowej oraz urzędzie kontroli skarbowej praktyka odbywana jest pod nadzorem pracownika wyznaczonego odpowiednio przez naczelnika urzędu skarbowego, dyrektora izby skarbowej albo dyrektora

 • Zatrudnienie niepełnosprawnych. Wyższe wsparcie dla pracodawców

  . kosztów szkolenia pracownika pomagającego pracownikowi niepełnosprawnemu w komunikowaniu się z otoczeniem czy wykonywaniu czynności trudnych lub niemożliwych do samodzielnego wykonania. Zwrot nie (...)

 • Ekwiwalent za odzież dla pracownika biurowego

  obuwie robocze, spełniające wymagania określone w Polskich Normach – między innymi - jeżeli odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu". Zgodnie z paragrafem 2 (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Łamanie praw ojca!

  Szanowni Państwo! Mam 31 lat , jestem lekarzem medycyny Moje małżeństwo rozpadło się , w czerwcu założyłem żonie sprawę rozwodową. W styczniu (...)

 • Kazusy

  Jan K. wynajął dla Anny N. pomieszczenie biurowe na czas nieoznaczony. Anna N. po pewnym czasie postanowiła wypowiedzieć umowę najmu. Sporządziła (...)

 • Terror w pracy!

  Jestem studentka studiów zaocznych poza tym pracuje i jestem zatrudniona na umowe o prace przez PUP na umowie absolwenckiej na stanowisku ksiegowej ale (...)

 • brak ubezpieczenia zdrowotnego ...

  witam serdecznie, mam pewien problem. Moja dziewczyna w pazdzienirku obronila prace licencjacka i od tego czasu szuka pracy. zarejestrowala sie w urzedzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane