Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uchylenie prawomocnego wyroku

  procesu oraz jakiego zakresu (części) ten obowiązek dotyczy (tak Jacek Gudowski w: Jędrzejewska Maria, Weitz Karol, Ereciński Tadeusz, Gudowski Jacek Najnowsze wydanie: Kodeks postępowania cywilnego

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  zrealizować swojego obowiązku alimentacyjnego (art. 527 Kodeksu cywilnego i nast.). Co prawda dochodzenie uznania czynności prawnej za bezskuteczną wymaga prowadzenia odrębnego procesu, co jest (...)

 • Obciażenie kosztami procesu

  koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu).§ 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, (...)

 • Porada prawna na temat etapy procesu cywilnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat etapy procesu cywilnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Moment zaliczenia kosztów procesu do kosztów uzyskania przychodów

  jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). Co do zasady sąd rozstrzyga o kosztach procesu w orzeczeniu (...)

 • Koszty w procesie

  wzajemnie - oznacza to, iż strony nie mają obowiązku zwrotu kosztów procesu drugiej stronie, nie mogą również żądać od drugiej strony zwrotu swoich kosztów, czyli każda ze stron ponosi swoje (...)

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie okazjonalnie?

  roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego oraz ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Zgodnie z jej

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  uczestnikiem procesu budowlanego? Nazewnictwo w tym zakresie może okazać się bardzo przydatne, ponieważ będą się nimi posługiwać np. organy budowlane Według prawa budowlanego uczestnikami procesu (...)

 • Obciążenie kosztami postępowania procesu

  szczególnie uzasadnionych sąd może ponadto zasądzić od strony przegrywającej tylko część kosztów albo nie obciążać jej w ogóle kosztami. Będzie to leżało w gestii uznania sądu, bowiem o kosztach (...)

 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa a koszty procesu

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). Art. 98 § 3 kodeksu postępowania cywilnego stanowi, że do niezbędnych kosztów procesu strony reprezentowanej przez adwokata (...)

 • Rygor natychmiastowej wykonalności

  wykonaniu jako natychmiast wykonalne. Czy taka klauzula z rygoru uprawnia komornika do egzekucji świadczenia głównego i kosztów procesu? Art. 333 par. 1 pkt 3 kodeksu postępowania cywilnego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane