Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozew o zachowek

  przeciwnikowi na jego żądanie koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, (...)

 • Uchylenie prawomocnego wyroku

  procesu oraz jakiego zakresu (części) ten obowiązek dotyczy (tak Jacek Gudowski w: Jędrzejewska Maria, Weitz Karol, Ereciński Tadeusz, Gudowski Jacek Najnowsze wydanie: Kodeks postępowania cywilnego

 • Dopuszczalność zgłoszenia zarzutu przedawnienia w apelacji

  jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia (art. 117 § 2 kodeksu cywilnego).Stosownie do art. 118 kodeksu cywilnego termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, (...)

 • Opinia prawna na temat etapy procesu cywilnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat etapy procesu cywilnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  zrealizować swojego obowiązku alimentacyjnego (art. 527 Kodeksu cywilnego i nast.). Co prawda dochodzenie uznania czynności prawnej za bezskuteczną wymaga prowadzenia odrębnego procesu, co jest (...)

 • Obciażenie kosztami procesu

  koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu).§ 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, (...)

 • Alimenty na dziecko. Komu i na jakich zasadach przysługują?

  ); Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zm.) alimenty, wysokość alimentów, ile alimentów, uprawniony do alimentów, małoletnie (...)

 • Moment zaliczenia kosztów procesu do kosztów uzyskania przychodów

  jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). Co do zasady sąd rozstrzyga o kosztach procesu w orzeczeniu (...)

 • Koszty w procesie

  wzajemnie - oznacza to, iż strony nie mają obowiązku zwrotu kosztów procesu drugiej stronie, nie mogą również żądać od drugiej strony zwrotu swoich kosztów, czyli każda ze stron ponosi swoje (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  uczestnikiem procesu budowlanego? Nazewnictwo w tym zakresie może okazać się bardzo przydatne, ponieważ będą się nimi posługiwać np. organy budowlane Według prawa budowlanego uczestnikami procesu (...)

 • Obciążenie kosztami postępowania procesu

  szczególnie uzasadnionych sąd może ponadto zasądzić od strony przegrywającej tylko część kosztów albo nie obciążać jej w ogóle kosztami. Będzie to leżało w gestii uznania sądu, bowiem o kosztach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane