Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  uczestników ruchu drogowego, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa (...)

 • Kierujący pojazdami

  tramwajem obejmuje: 1) część teoretyczną w zakresie podstaw kierowania tramwajem, uczestnictwa w ruchu drogowym i obsługi technicznej tramwaju, przeprowadzaną w formie wykładów; (...)

 • Kodeks wykroczeń

  obowiązkowi nie oznacza w sposób odpowiadający wymaganiom i łatwo dostrzegalny, zarówno w dzień, jak i w porze nocnej, jakiejkolwiek przeszkody w ruchu drogowym, (...)

 • Porada prawna na temat ergonomia w ruchu drogowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ergonomia w ruchu drogowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  ;  umiejętności jazdy w ruchu drogowym, które realizowane jest na drogach publicznych - w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy i pozwolenia.  Osoby egzaminowane w (...)

 • CEPiK po zmianach

  : organy właściwe w sprawach rejestracji pojazdów i wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami - CEP, CEK, organy właściwe w sprawach (...)

 • Plany zmian w transporcie drogowym

  ;b realizacji usług w zakresie przewozu osób podmiotowi niespełniającemu wymogów określonych w art. 81 ust. 6 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (...)

 • Co zmieni się w Prawie drogowym?

  ; niestosującego się do zakazu ruchu w obu kierunkach, określonego odpowiednim znakiem drogowym, naruszającego przepisy ruchu drogowego, w przypadku ujawnienia i zarejestrowania (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  druku formularzu, o którym mowa w decyzji Komisji nr 2007/230/WE z dnia 12 kwietnia 2007 r. w sprawie formularza dotyczącego przepisów socjalnych odnoszących się do działalności w transporcie (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  ) krajowe lub międzynarodowe prawo jazdy, określone w Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. (Dz. U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40 i 44),  c) krajowe (...)

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  i Gospodarki Morskiej z dnia 7 października 1999 r. w sprawie homologacji pojazdów (Dz. U. 1999 r., Nr 91, poz.1039 ze zmianami). Pojazd specjalny W rozumieniu ustawy Prawo o ruchu drogowym (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  pojazdów: o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, nie stanowiących pojazdów samochodowych w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska

  mogły wynikać tylko z aktu rangi ustawowej i w związku z tym ustawodawca dokonał opisanej nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Po drugie Straż Miejska może nakładać grzywny w (...)

 • Zatrważające dane o śmiertelności w wypadkach w Polsce. NIK bije na alarm

  , choć ma do dyspozycji ma Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, trzy szkoły Policji i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zdaniem NIK Policja nie wie dokładnie jaki wpływ na bezpieczeństwo (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  wydanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym wynika takie przeznaczenie; 7) przypadków, gdy przedmiotem działalności podatnika jest: odprzedaż tych samochodów (...)

 • Kierowcy zapłacą mandaty na osiedlu

  spod przepisów prawa o ruchu drogowym.  Straż Miejska w większości miast potwierdza, że otrzymywała wiele skarg od mieszkańców, którzy domagali (...)

 • Czy straż miejska może używać fotoradarów?

  rozporządzeniem w sprawie kontroli ruchu drogowego wydanym na podstawie ustawy - Prawo o ruchu drogowym rozszerzył uprawnienia straży gminnej (miejskiej). W kwestionowanym (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  zaświadczenia z okręgowej stacji kontroli pojazdów w terminie do 1 czerwca 2006 r., trzeba uznać, że podatek odliczany do tego czasu (na podstawie samodzielnej decyzji, o której (...)

 • Przejścia dla pieszych mają być bezpieczniejsze

  bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie dolnośląskim na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Laski (aneks) W ramach inwestycji zlokalizowanej w powiecie kłodzkim (...)

 • Surowe kary dla piratów drogowych

  wykroczenia w ruchu drogowym oraz o tym, czy zatrzymywano mu w przeszłości prawo jazdy. Dostaną informacje na ten temat (mandaty, punkty karne itp.) z centralnej ewidencji kierowców. (...)

 • Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

  dopuszczonym do ruchu? Art. 71 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym wymienia warunki, które spełnić powinien pojazd dopuszczony do ruchu. Pojazd samochodowy (...)

 • Źle ustawione i nieczytelne znaki. Dygocząca kontrola NIK

  Należy określić sankcje w ustawie Prawo o ruchu drogowym dla zarządców dróg za umieszczanie znaków i sygnalizatorów niezgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu - (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  homologacji, wydawanych zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym. Pojazdy, które w wyciągu ze świadectwa homologacji lub w odpisie decyzji, o której mowa w zdaniu pierwszym, (...)

 • Szybciej CEPiK 2.0

  Zmiany w Prawie o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustawach przyspieszają wejście w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  - w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie tego obowiązku; 2) odpowiednio skorygować deklaracje w razie zaistnienia zdarzenia, o którym mowa w (...)

 • Leasing w podatku VAT

  :odprzedaż tych samochodów (pojazdów) luboddanie w odpłatne używanie tych samochodów (pojazdów) na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

  mam pytanie, jak wyglada sprawa spozyweania alkoholu a nastpenie prowadzenia pojazdy ale po własnej posesji lub np po wlasnej ziemi?! czy mozna za to (...)

 • Parkowanie na chodniku po lewej stronie drogi

  Bardzo proszę o ocenę przedstawionej sytuacji. Chciałem wiedzieć, czy naruszyłem przepisy ruchu drogowego. Przy wjeździe na ulicę zauważam znak (...)

 • za odmowę przyjecia MKK

  Witam,zastanawiam się CZY WŚRÓD WAS JEST KTOŚ,KTO ORIENTUJE SIĘ W ...KODEKSIE DROGOWYM? A dlaczego? Otóż miałem sprawę na której tak świadkowie (...)

 • Uprawnienia straży miejskiej

  Witam otóż od niedawna borykam sie z problemem uprawnien strazy miejskiej w kwestii kontroli przez nich osiaganych predkosci kierujących pojazdem. Sprawa (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane