Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Praca w RFN dla wykwalifikowanych

  podczas oceny, enumeratywnie wyliczone zostały w § 39 ust. 2 Ustawy. I tak, zgodnie z § 39 ust 2 pkt 1 lit. a - zatrudnienie pracownika wykwalifikowanego nie może spowodować ujemnych

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

  enumeratywnie przyczyny wypowiedzenia umowy najmu jak i warunki formalne jakie muszą być spełnione aby wypowiedzenie było skuteczne. najem; rozwiązanie; wypowiedzenie; umowa; wynajem; wynajmujący; (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  chodzi o dopuszczalność rozwodu. Wiele z nich (kraje kultury anglosaskiej) przyznają możliwość orzeczenia rozwodu w wypadku zaistnienia jednej z enumeratywnie wymienionych przyczyn, takich jak np. (...)

 • Opinia prawna na temat enumeratywnie-

  Nie szukaj dłużej informacji na temat enumeratywnie-, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jesteś niezadowolony z wykupionej wycieczki? Dowiedz się czego możesz żądać od biura podróży.

  enumeratywnie wymienione i jako wyjątki od zasady nie można ich interpretować rozszerzająco. Zatem organizator nie jest odpowiedzialny za takie niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy o świadczenie (...)

 • Kiedy apelacja jest zasadna? - Podstawy apelacji

  . Przyczyny nieważności postępowania, wymienione enumeratywnie w art. 379 kpc, sąd drugiej instancji w granicach zaskarżenia bierze pod uwagę z urzędu. Nieważność postępowania zachodzi: jeżeli (...)

 • VAT 2014. Nowe terminy wystawiania faktur

  : przed dokonaniem dostawy towaru lub wykonaniem usługi przed otrzymaniem, przed dokonaniem dostawy towaru lub wykonaniem usługi, całości lub części zapłaty. W przypadkach enumeratywnie w ustawie

 • Koszty uzyskania przychodów.

  , za wyjątkiem kosztów enumeratywnie wymienionych w katalogu w art. 23 ust. 1 u.p.d.o.f. Aby poniesione przez podatnika wydatki mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów

 • Składki członka organu spółki

  ;wnież obowiązek opłacania składek. W zakresie ubezpieczenia zdrowotnego, podobnie jak na gruncie ubezpieczeń społecznych, wskazano enumeratywnie sytuacje, w związku z którymi powstaje

 • Kiedy pracownicze odszkodowania podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

  , których prawo do otrzymania wynika wprost z przepisów ustaw. Zaznaczyć również należy, że ze zwolnienia nie korzytają enumeratywnie wymienione w tym przepisie kategorie odszkodowań.  

 • Korzyść majątkowa a składki ZUS

  przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, osiąganych przez pracowników z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy, następuje wyłącznie w enumeratywnie wskazanych przypadkach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • gminy zbierają chętnych na ławinków

  Słyszałem, że można do gmin zgłaszać swoja kandydaturę na ławnika sądowego! Do kiedy to można uczynić? Jakie trzeba spelnić warunki? Kto może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane