Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kable energetyczne - ustanowienie służebności

  zakład energetyczny. Na początku dla odpowiedzi na zadane pytania należałoby ustalić czy zakład energetyczny usytuował na Państwa nieruchomości kable zgodnie z prawe, tzn. czy została zawarta (...)

 • Budowa przyłącza energetycznego

  . Ponadto realizacja przyłącza ma nastąpić po uzyskaniu zgłoszenia z właściwego organu. Kto o te zgłoszenie ma wystąpić, czy zakład energetyczny który będzie wykonawcą? Zgodnie z Prawem budowlanym, (...)

 • Roszczenia wobec zakładu energetycznego

  powyżej działań jest istotne biorąc pod uwagę możliwość nabycia przez zakład energetyczny służebności gruntowej polegającej na obowiązku znoszenia przez właściciela gruntu obecności na nim (...)

 • Porada prawna na temat energetyczny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat energetyczny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymontowanie licznika przez zakład energetyczny

  bezgotówkowej datą zapłaty będzie data wpływu środków pieniężnych na rachunek zakładu), zakład energetyczny nie miał prawa wstrzymywać dostarczania energii elektrycznej. W przedstawionej (...)

 • Opłata karna tylko za faktycznie pobraną energię

  tylko potencjalnego, jej odbierania i korzystania z niej. Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 10 grudnia 2009 roku, sygn. akt III CZP 107/09 zakład energetyczny, przedsiębiorstwo energetyczne, (...)

 • Słup energetyczny na prywatnej działce

  mogła odwołać się do NSA. słup energetyczny, zakład energetyczny

 • Słup wysokiego napięcia na pywatnej nieruchomości

  pod tytułem: Kable energetyczne i telefoniczne na twojej działce - opinia prawna Linia energetyczna – czyja to własność – opinia prawna służebność mediów, odszkodowanie, słup energetyczny

 • Odcięcie prądu

  skrzynki, a to jest niezgodne z prawem. Stanowi bowiem naruszanie lub zniszczenie mienia należącego do zakładu energetycznego. odcięcie prądu, prąd, energia, zakład energetyczny, rozwód

 • Obciążenie nieruchomości służebnością mediów

  potrzebnych kabli, na co sądząc z pytania, właściciel chce się zgodzić. służebność, zakład energetyczny, energetyka, własność, ustanowienie służebności

 • Służebność mediów

  . Lepszą rozwiązaniem wydaje się rozwiązanie tego problemu w porozumieniu z Zakładem Energetycznym, który jest właścicielem sieci i doprowadzenia kabli z innej strony. słup energetyczny, posiadanie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Posiłek regeneracyjny w pracy.

  Witam Chciałem poruszyć kwestię posiłku regeneracyjnego tudziez napojów w pracy. Czy ktoś orientuje sie a moze zna stosowny artykuł prawa, kodeksu (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • słup energetyczny

  Na działce którą chcę kupić stoi słup energetyczny i teraz nie wiem jak wygląda sprawa z budowaniem domu na takiej działce? W jakiej odległości (...)

 • CERTYFIKAT ENERGETYCZNY

  co to takiego, dlaczego starostwo nie chce przyjąć ode mnie papierów o zakonczonej budowie ( Budowę skonczyłam w 2008r) a papiery składam w I/2009 (...)

 • Certyfikat energetyczny nieruchomości

  Witam! Może ktoś z Was się orientuje, czy aby móc załatwić nadanie numeru nowo wybudowanemu domowi, należy mieć wcześniej certyfikat energetyczny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane