Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  zasiłku pogrzebowego wynikające z przepisów pozostałych państw członkowskich, właściwych dla emerytury lub renty, wygasa. W przypadku zgonu osoby uprawnionej do emerytury lub renty na (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  ;rej mowa w ust. 1, która osiągnęła wiek uprawniający do emerytury w roku kalendarzowym 2013 albo 2014, wynosi: 1) 20% emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz 2) 80% emerytury (...)

 • Emerytury kobiet z rocznika 1953 przeliczono w sposób niekonstytucyjny

  emerytury. Wszystkie te kobiety po uzyskaniu prawa do wcześniejszej emerytury mogły sobie ponownie ustalić prawo do emerytury po osiągnięciu wieku emerytalnego w wysokości 60 lat. Na (...)

 • Porada prawna na temat emerytury podwyzki 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat emerytury podwyzki 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w emeryturach i rentach oraz ubezpieczeniu emerytalno-rentowym

  do emerytury w roku kalendarzowym 2012, wynosi: 35 % emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz  65 % emerytury obliczonej na podstawie art. 26.  Emerytura przyznana (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  marca 2012 obowiązują nowe zasady opodatkowania oszczędności na dziennych lokatach bankowych. Nie można już ominąć tzw. podatku Belki. Od kiedy? Obowiązuje od 31 marca 2012 r. Sprawne sądy Krótsze

 • Zmiany dla służb mundurowych

  przyjętych do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. oraz żołnierzy powołanych do zawodowej służby wojskowej po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. jest posiadanie ukończonych (...)

 • Okres ochronny przed emeryturą pracownika w wieku przedemerytalnym

  członkowi prawa do emerytury. Jeżeli nie ma takiej gospodarczej konieczności, wówczas jedyną przesłanką by móc zwolnić takiego pracownika, jest przyznanie mu prawa do emerytury. Przed (...)

 • Podstawa wymiaru emerytury

  kalendarzowych wybranych z 20 lat kalendarzowych, poprzedzających bezpośrednio rok kalendarzowy, w którym zgłoszono wniosek o przyznanie emerytury lub renty albo o ponowne ustalenie emerytury (...)

 • Więcej funkcjonariuszy z zaopatrzeniem emerytalnym

  grudnia 2012 r. i po tej dacie. Funkcjonariuszom Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej, przyjętym do służby po raz pierwszy do dnia 31 grudnia 2012 r., emerytura policyjna przysługiwać będzie, (...)

 • „Emerytura+” już jest wypłacana

  osób emerytów i rencistów. „Emerytura+” - czyli co? „Emeryturę+” w wysokości emerytury minimalnej, czyli od 1 marca br. 1100 zł brutto, otrzyma (...)

 • Emerytury dla obywateli Ukrainy?

  Ukrainie. Przykład: Jeśli obywatel Ukrainy przepracuje 15 lat w ojczyźnie i 10 lat w Polsce, osiągnie okres uprawniający do minimalnej emerytury (od 1 października w Polsce wynoszący 25 lat dla mężczyzn

 • Nowe wymogi formalne kierowania do zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych

  prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 czerwca 2012 roku w sprawie kierowania do zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych (Dz.U.2012 poz. 731) zakład opiekuńczo

 • Czy cudzoziemcowi z polskim obywatelstwem przysługuje emerytura?

  zatrudnienia umożliwia mu uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem tego wieku. Powyższy przepis obejmuje Panią w całości – do marca 2017 roku pracodawca nie może rozwiązać stosunku pracy (...)

 • Emerytury mundurowe. Jest nowy projekt

  , doradca zarządu PKPP Lewiatan. Według niego obecna sytuacja jest głęboko niesprawiedliwa. – Wysokość emerytury hutnika zależy od tego, jak długo będzie ją pobierał, podczas gdy wysokość (...)

 • Czy będzie przysługiwał mi nadal zasiłek opiekuńczy pomimo pobierania emerytury?

  przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego. Zatem również tym przypadku nie może Pani jednocześnie pobierać emerytury i świadczenia pielęgnacyjnego.

 • Podwyżka abonamentu RTV

  wiązało z 10 procentowym upustem. Teraz rabat wynosi 8,5 proc. Wysokość opłat za używanie odbiorników RTV 2012 (po uwzględnieniu rabatów) 2012 rok Upust za używanie:   

 • Od kiedy przejdziemy wcześniej na emeryturę?

  skorzystają z prawa do emerytury w wieku wskazanym w ustawie, czy też będą kontynuować pracę zawodową, przesuwając w czasie swoje przejście na emeryturę.  „Teraz Polacy sami będą mogli (...)

 • Euro na EURO 2012?

  Lewiatan kryteria konwergencji, wspólna waluta, UGW, eurostrefa, EURO 2012, wprowadzenie europejskiej waluty

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  . Teraz wszyscy otrzymają podwyżkę w takiej samej wysokości – niezależnie od tego, jak wysokie emerytury pobierają. O 71 zł wzrosną w marcu nie tylko świadczenia z FUS, lecz również (...)

 • Obowiązek rozwiązania stosunku pracy

  2012 r. nr 637) rozwiązanie stosunku pracy nie jest już przesłanką do nabycia świadczenia emerytalnego na tej podstawie. Należy jednak pamiętać o treści art. 103a ustawy: Prawo do emerytury (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  prawa na podstawie art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1548 oraz z 2013 r. poz. 1557) z dniem 1 lipca

 • Złóż wniosek o 500+

  zdrowotne od dochodów z tytułu emerytury lub renty w KRUS  wniosek, 500+, świadczenie wychowawcze, dziecko, 500plus

 • Miliard dla emerytów. Prezydent podpisał

  proponowanych prze ministerstwo przepisów. Łącznie ZUS przekaże z tego tytułu dokładnie 989 mln złotych. emerytury, wypłaty, prezydent

 • Jest plan zmiany ubezpieczeń społecznych

  skorzystają ponadto z dopłat do emerytury minimalnej. Będzie to możliwe wtedy, gdy osiągną wymagany staż ubezpieczenia, a zgromadzone składki nie wystarczą jednak do sfinansowania emerytury (...)

 • Koordynacja bilateralna systemów zabezpieczenia społecznego

  Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2015 r. poz. 714), podpisana w Warszawie dnia 5 grudnia 2014 r. Na podstawie tej umowy, niemieckie renty i emerytury z tytułu pracy w getcie, będą transferowane do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • obnizenie alimentow: to czy mozliwe

  Rozwiedlismy się z mężem w maju 2003 r. Rozwód bez orzekania o winie, mieszkanie dla mnie /ale po spłacie męża/, po 500zł alimentów dla 2 dzieci, (...)

 • Co to jest rmua ?!

  Witam. W swoim nowym miejscu pracy słysząłem juz kilka razy ten skrót ale nie zbardzo wiem o oc chodzi, tylko tyle ze pracodawca sie tmy zajmuje, ale (...)

 • Umowa o dzieło

  1. Czy jako zlecający w umowie o dzieło jestem zobowiązany opłacić składkę na ubezp zdrow za wykonawcę? 2. czy istnieje ograniczenie czasowe terminu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane