Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy na emeryturze można pracować?

  częściowa (art. 26b), emerytura z art. 183 (tzw. emerytura mieszana - termin użyty przez I. Jędrasik-Jankowską, Pojęcia..., s. 135), emerytura z art. 184. Szczegółowe omawianie (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych. emerytura, wiek emerytalny, emeryt, wniosek, praca, okres składkowy, ZUS

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?

  , emerytura z tytułu wykonywania pracy w szczególnym charakterze,  emerytura nauczycielska,  nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, emerytura pomostowa.  Niżej wskazano, (...)

 • Porada prawna na temat emerytura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat emerytura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  marca 2018 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna wynosi 1029,80 zł. Emerytura nie podlega podwyższeniu do kwoty najniższej (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  ustala się rzeczywistą wysokość potrącenia na pokrycie należności innych niż alimentacyjne: 1.450,76 zł (emerytura przed odliczeniami) – 232,57 zł (odliczenie należności publicznoprawnych) (...)

 • Prawo do renty po zmianach

  (przyznana na wniosek lub z urzędu) oraz emerytura przyznana w wieku niższym niż powszechny wiek emerytalny (np. emerytura częściowa, emerytura górnicza, w tym emerytura (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  października 2017 r., kobieta, mężczyzna, kapitał początkowy, ZUS, emerytura

 • Zmiany w emeryturach i rentach oraz ubezpieczeniu emerytalno-rentowym

  gdy wypłata renty z tytułu niezdolności do pracy była wstrzymana - od dnia, od którego podjęto jej wypłatę. Ile wyniesie emerytura? Emerytura stanowi równowartość kwoty będącej (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  zasiłek pogrzebowy. Jeśli umrze emeryt lub rencista, o wypłacenie zasiłku pogrzebowego należy zwrócić się do instytucji, która wypłacała mu emeryturę czy rentę. Jeśli emerytura (...)

 • Emerytury coraz mniejsze?

  . Przy czym była to emerytura obliczana w myśl dotychczasowych zasad, tj. wypłacona tylko z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Należy pamiętać, że w ramach nowego systemu emerytalnego emerytura (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  ;Instytucja polska obliczy wysokość polskiej emerytury w dwóch wariantach: wariant I - obliczy wysokość polskiej emerytury z uwzględnieniem wyłącznie polskich okresów ubezpieczenia (emerytura

 • Wcześniejsza emerytura dla przedsiębiorcy

  został uznany za całkowicie niezdolnego do pracy. Wynika z powyższego, iż Panu taka wcześniejsza emerytura nie będzie przysługiwać, gdyż po pierwsze nie jest Pan obecnie pracownikiem, a po drugie (...)

 • Emerytura dla osoby urodzonej po 31 grudnia 1948

  rok okresów nieskładkowychoraz w 30% wg nowych zasad, opisanych powyżej. emerytura, okres składkowy, kapitał początkowy, OFE, fundusz emerytalny, ZUS, emerytury

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  rozporządzenia). na podst. www.zus.pl emerytura pomostowa, ZUS, wiek emerytalny, prawo do emerytury pomostowej, emeryt, staż ubezpieczeniowy, okresy składkowe, nieskładkowe

 • Działalność gospodarcza emeryta wojskowego

  emerytura stanowi 75% podstawy jej wymiaru bez uwzględnienia podwyższenia z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą oraz wobec osób pobierających rentę inwalidzką z tytułu inwalidztwa (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury

  uznana za całkowicie niezdolną do pracy, to wcześniejsza emerytura nie będziemogła być przyznana (nie spełni Pani bowiem warunku uzyskania 30-letniego okresu składkowego i nieskładkowego do 31 grudnia (...)

 • Emerytury dziś i jutro...

  emerytury dla nauczycieli?     wiek emerytalny, emerytura, renta, waloryzacja, podwyżka, renty, emerytury, emeryci, renciści

 • Emerytura wojskowa a kapitał początkowy

  konstrukcją kapitału początkowego. Emerytura wojskowa przysługuje żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, który w dniu zwolnienia z tej służby posiada 15 lat służby wojskowej w (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?

  wniosek. Możesz go złożyć po upływie roku kalendarzowego lub po ustaniu ubezpieczeń emerytalnego i rentowych. Czy emerytura pomostowa jest waloryzowana?  Emeryturę pomostową ZUS waloryzuje (...)

 • Emerytura na starych czy nowych zasadach

  przysługuje kobiecie, która osiągnęła wiek co najmniej 60 lat. Skro pracownica, o której mowa w pytaniu, nie osiągnęła jeszcze tego wieku, a chce przejść na emeryturę, to emerytura ta będzie (...)

 • Emerytura dla ubezpieczonych urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r.

  miesiącach średnie dalsze trwanie życia ustalone dla osób w wieku 62 lat. Hipotetyczna emerytura zaś to emerytura, która hipotetycznie przysługiwałaby danej osobie w dniu 1 stycznia 1999 r. (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  rok, świadczenia emerytalno-rentowe, emerytura, dodatek, ZUS

 • Jak uzyskać rentę i emeryturę przyznawaną w szczególnym trybie?

  emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353 ze zmianami). renta, emerytura, świadczenie, renta rodzinna, ZUS, Prezes ZUS, Prezes RM, decyzja

 • Wniosek o przyznanie wcześniejszej emerytury

  zatrudnienie w dniu osiągnięcia uprawniającego wieku. Wcześniejsza emerytura nie jest też uzależniona od tego, czy ubezpieczony zgłasza wniosek w dniu, w którym osiąga wymagany wiek, może to zrobić (...)

 • Postępowanie komornicze z emerytury

  komorniczego, to znaczy, ze został już wydany bankowy tytuł egzekucyjny i nadana klauzula wykonalności, w takim przypadku emerytura jest chroniona do pewnej wysokości. Komornik bowiem nie może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Emerytura-2011

  Witam Czy nic się nie zmieniło w kwestii emertów, kórzy postanowili dalej pracować dalej maja obowiązek zwolnienia sie z pracy?Z góry dziekuję (...)

 • Emerytura

  Witam Moja znajoma słyszała, że emerytury mają być podwyższone. Czy to prawda? Czy ktos z Państwa wie coś na ten temat? Witam Mam takie (...)

 • emerytura ?

  Jestem kierowcą. Urodziłem sie w 1951 roku. Łącznie mam 41 lat pracy w tym 21 lat pracy jako kierowca samochodów uprzywilejowanych. Kiedy moge przejść (...)

 • emerytura a sprostowanie daty urodzenia

  witam mam pytanie dot mojej emerytury w tym roku zostala mi przyznana emerytura i w tym roku sprostowalem sadownie swoja date urodzenia poniewarz moja (...)

 • renta rodzinna a emerytura

  Witam Mąż zmarł w 2010 roku, pobierał emeryture i połowe renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową. Zgon męża nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane