Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie prawa do emerytury

  Emerytura po mężu. Czy istnieje coś takiego? Czy starsza osoba, która ma małą emeryturę dziedziczy prawo do emerytury po współmałżonku? Prawo do emerytury w obecnym stanie (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  lub z dnia zgłoszenia wniosku o  emeryturę, z następnego dnia po ukończeniu 65 lat, z następnego dnia po osiągnięciu podwyższonego wieku emerytalnego. Co z rentą rodzinną po (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci?

  uzyskania renty rodzinnej, wszystkim tym osobom przypadłaby jedna renta rodzinna po Panu, podzielona po równo pomiędzy uprawnionych. Należy wskazać również, iż, zgodnie z art. (...)

 • Porada prawna na temat emerytura po mężu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat emerytura po mężu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenia po byłym mężu

  świadczeń emerytalnych po jej byłym zmarłym mężu? Emerytura jest świadczeniem przyznawanym dla osoby uprawnionej. Skoro uprawniony do świadczeń emerytalnych zmarł, ZUS zaprzestanie (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  częściowa (art. 26b), emerytura z art. 183 (tzw. emerytura mieszana - termin użyty przez I. Jędrasik-Jankowską, Pojęcia..., s. 135), emerytura z art. 184. Szczegółowe omawianie (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy ZUS nie może dokonać potrącenia ze świadczenia w maksymalnej wysokości. Po odliczeniach danin publicznoprawnych i po potrąceniu kwot egzekwowanych (...)

 • wniosek o nabycie spadku

  sąd wskaże jedynie spadkobierców i ich udział w masie spadkowej. Przyjmując, że w drugim małżeństwie nie urodziły się dzieci, sąd wskaże, że spadek po zmarłym mężu nabyła Pani (...)

 • Uregulowanie zaległych spraw spadkowych

  zmarłym mężu. Jest to istotne, gdyż stwierdzenie nabycia spadku po mężu nie może nastąpić, jeśli nie stwierdzono nabycia spadku po teściu i po teściowej. Żona powinna (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  następnego dnia po ukończeniu 65 lat, z następnego dnia po osiągnięciu podwyższonego wieku emerytalnego. Co z rentą rodzinną po osobie mającej prawo do emerytury częściowej? Po (...)

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?

  , emerytura z tytułu wykonywania pracy w szczególnym charakterze,  emerytura nauczycielska,  nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, emerytura pomostowa.  Niżej wskazano, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Emerytura po mężu górniku

  Witam, szukam odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Otóż moja mam została sama bez środków do życia. Ojciec zmarł 20 sierpnia 2010 roku i był (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Renta rodzinna - wdowa pracująca 52 lata.

  Witam, mam pytanie odnośnie renty rodzinnej po zmarłym mężu. Poniżej zarysuje sytuację. Wdowa X 52 lata, pracująca w pełnym wymiarze czasowym zatrudniona (...)

 • zamiana renty na emeryturę

  Witam Mam pytanie,a właściwie moja teściowa :) Jest wdową ,otrzymuje rentę po mężu. Jednak teściowi w chwili śmierci należała się już emerytura,nie (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane