Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura górnicza

  górniczej – zarówno w myśl art. 50a, jak i 50e ustawy emerytalnej – nie jest wymagane rozwiązanie stosunku pracy. emerytura, górnicza

 • Zmiany w emeryturach i rentach oraz ubezpieczeniu emerytalno-rentowym

  poniższych zasadach tzw. emerytury mieszanej. Jednak emerytura obliczona na poniższych zasadach nie może być niższa od pobieranej dotychczas renty z tytułu niezdolności do pracy. Emerytura (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  , a następnie przez okres 17 lat pracował w innym państwie członkowskim, w którym prawo do emerytury przysługuje po 20 latach ubezpieczenia to wyłącznie zgodnie z ustawodawstwem jednego, (...)

 • Opinia prawna na temat emerytura górnicza po 15 latach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat emerytura górnicza po 15 latach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Warunki korzystania ze specjalnej emerytury górniczej

  Jakie są warunki skorzystania ze specjalnej emerytury górniczej? Czy można na nią przejść po 15 latach pracy? Art. 50a.ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. (...)

 • Konferencja prasowa nt. reformy emerytur mundurowych

  15 latach służby i będzie wzrastać o 2,6% podstawy wymiaru za każdy kolejny rok służby, aż do maksymalnego wymiaru 75%.Bez żadnych zmian pozostaną zwiększenia emerytury (w tym z tytułu (...)

 • Pierwsze czytanie projektu Ustawy o emeryturach pomostowych

  , której stary i nowy system emerytalny współistnieją przy ustalaniu prawa do emerytury. Po trzecie - utrzymanie systemu wcześniejszych emerytur byłoby znacznie droższe, powodowałoby dotowanie

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  podstawie dyspozycji oszczędzającego albo osoby uprawnionej po uprzednim zawarciu umowy o prowadzenie IKE z inną instytucją finansową albo po przystąpieniu do programu emerytalnego i okazaniu (...)

 • Prace nad zmianami w ustawie o świadczeniach emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych

  jednak niż 3 lata.Oficer młodszy po 25 latach pracy w wieku 55 lat otrzyma maksymalną emeryturę w wysokości 75 % ostatniego średniego uposażenia, a komisarz po 25 latach służby (...)

 • wcześniejsza emerytura górnicza

  . wcześniejsza, emerytura, górnicza

 • Prawo do emerytury górniczej

  ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. 2006 r., Nr 208, poz. 1534)   zawody wykonywane w szczególnych warunkach, system emerytalny, emerytura górnicza

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane