Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  aktem prawnym w zakresie emerytur i rent jest ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz. 748 z późn. zm.). Do

 • Do dziś wybierasz: pensja czy emerytura

  FUS – z innego tytułu; emerytur powszechnych, przyznanych przed dniem 1 stycznia 2011 r. osobom, które przed nabyciem prawa do tych emerytur były uprawnione do emerytur (...)

 • Rosną emerytury i renty!

  ), 7,50 zł - w przypadku rent z tytułu częściowej niezdolności do pracy, 5 zł - w przypadku emerytur częściowych (gwarancja podwyższenia o co najmniej 5 zł nie dotyczy emerytur (...)

 • Porada prawna na temat emerytur

  Nie szukaj dłużej informacji na temat emerytur, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak renty i emerytury będą waloryzowane?

  od 1 marca 2007 r. do 29 lutego 2008 r. zwiększą się o 4,2 %. W marcu ponad 9,8 mln emerytów i rencistów otrzyma więc wyższe świadczenia. Ile wyniesie wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w kolejnych

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  . - waloryzacji emerytur i rent, podwyższenia świadczeń najniższych oraz dodatków do emerytur i rent. Obok emerytur i rent wypłacanych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych waloryzacji (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  ;lnych, na podstawie których zostały przyznane świadczenia objęte waloryzacją. Zob. też: Podwyższone emerytury i renty z rocznym wyrównaniem waloryzacja emerytur, renta, marzec, (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  ; organizację i zasady działania Funduszu Emerytur Pomostowych; zasady i tryb opłacania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych oraz zasady finansowania emerytur pomostowych i rekompensat; obowiązki (...)

 • Pierwsze czytanie projektu Ustawy o emeryturach pomostowych

  ;  --------31 grudnia 2008 r. wygasają stare zasady przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Prace nad systemem emerytur pomostowych trwają od 10 lat, dwukrotnie przygotowano projekty ustaw

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  : 1) osoby prawne i ich jednostki organizacyjne, które dokonują wypłaty emerytur i rent z zagranicy - od wypłacanych przez nie emerytur i rent, 2) jednostki organizacyjne uczelni

 • Europa musi być gotowa na zmiany demograficzne...

  Europy, w którym proponuje m.in. ograniczenie wcześniejszych emerytur, zagwarantowanie praw do leczenia niepłodności i rodzin zastępczych, subwencje do emerytur w zależności od liczby (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane