Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  aktem prawnym w zakresie emerytur i rent jest ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz. 748 z późn. zm.). Do

 • Do dziś wybierasz: pensja czy emerytura

  FUS – z innego tytułu; emerytur powszechnych, przyznanych przed dniem 1 stycznia 2011 r. osobom, które przed nabyciem prawa do tych emerytur były uprawnione do emerytur (...)

 • Rosną emerytury i renty!

  ), 7,50 zł - w przypadku rent z tytułu częściowej niezdolności do pracy, 5 zł - w przypadku emerytur częściowych (gwarancja podwyższenia o co najmniej 5 zł nie dotyczy emerytur (...)

 • Porada prawna na temat emerytur

  Nie szukaj dłużej informacji na temat emerytur, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak renty i emerytury będą waloryzowane?

  wyniesie wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w kolejnych latach? Zgodnie z nowymi przepisami, wskaźnik waloryzacji to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  . - waloryzacji emerytur i rent, podwyższenia świadczeń najniższych oraz dodatków do emerytur i rent. Obok emerytur i rent wypłacanych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych waloryzacji (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  ;lnych, na podstawie których zostały przyznane świadczenia objęte waloryzacją. Zob. też: Podwyższone emerytury i renty z rocznym wyrównaniem waloryzacja emerytur, renta, marzec, (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  utraty niektórych wzrostów lub dodatków do emerytur i rent (Dz.U z 2008 r. Nr 171, poz. 1056). emerytura, emeryt, powszechny wiek emerytalny, urodzony przed 1 stycznia 1949 r., staż

 • Pierwsze czytanie projektu Ustawy o emeryturach pomostowych

  na świadczenia rodzinne w 2009 r. przeznaczono 406 mln zł.    -------- 31 grudnia 2008 r. wygasają stare zasady przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Prace nad systemem emerytur

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  : 1) osoby prawne i ich jednostki organizacyjne, które dokonują wypłaty emerytur i rent z zagranicy - od wypłacanych przez nie emerytur i rent, 2) jednostki organizacyjne uczelni

 • Europa musi być gotowa na zmiany demograficzne...

  przyszłości Europy, w którym proponuje m.in. ograniczenie wcześniejszych emerytur, zagwarantowanie praw do leczenia niepłodności i rodzin zastępczych, subwencje do emerytur w zależności (...)

 • Mają być emerytury kapitałowe!

  , zarządzanych przez zakłady emerytalne. Z tych funduszy będą wypłacane dożywotnie emerytury kapitałowe. Po ukończeniu 65 roku życia każdy ubezpieczony w OFE będzie mógł wybrać fundusz dożywotnich (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  których mowa w pkt 1 i liczby miesięcy, stanowiących rok rozliczeniowy, o którym mowa w ust. 1.3. W okresie od 1 marca 2005 r. do końca lutego roku, w którym jest przeprowadzana kolejna waloryzacja emerytur

 • Waloryzacja rent i emerytur w 2018 roku

  waloryzacji emerytur i rent w 2018 roku wyniósł 102,98%. W 2018 roku waloryzacja emerytur i rent jest na najwyższym poziomie w ostatnich pięciu latach. O ile wzrosną świadczenia? Ustalenie (...)

 • Podwyżki dla emerytów i rencistów w 2019 roku

  systemie powszechnym, do emerytur i rent rolników, służb mundurowych oraz zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, emerytur pomostowych i  nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych. 

 • Będą nowe możliwości odkładania na emeryturę?

  państwowych, pracowniczych lub krajowych emerytur indywidualnych, ale nie zastąpią ani nie zharmonizują krajowych systemów emerytur indywidualnych.  Komisja zaleciła również, (...)

 • Jaka jest prawda o emeryturach pomostowych?

  związków są złePrawo do wcześniejszych emerytur musi z czasem wygasnąćZwiązki proponują by prawo do wcześniejszych emerytur mieli zawsze pracownicy wykonujący określone zawody. Rząd (...)

 • Czekają nas spore wyzwania - wywiad z prezesem ZUS, Sylwestrem Rypińskim

  emerytur z II filaru, jak i rent kapitałowych przygotujemy czasowo funkcjonującą aplikację wspomagającą. Planujemy, że takie narzędzie będzie gotowe jeszcze przed końcem bieżącego roku (...) Jak (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  pozwolą na przyznanie prawa do "częściowych" emerytur z Francji i Belgii - wyliczonych zgodnie z przepisami tych państw. 5. Zaliczkowa wypłata emerytur Ustalenie prawa do emerytury, szczególnie

 • PKPP Lewiatan apeluje o porozumienie w sprawie emerytur pomostowych

  warunkach lub o szczególnym charakterze powinni partycypować w finansowaniu emerytur pomostowych. „Apelujemy do związków zawodowych, rządu i całego społeczeństwa, aby dostrzegli (...)

 • Najniższe emerytury w górę

  będzie to 35 zł brutto. Modyfikacja zasad waloryzacji będzie miała zastosowanie również do emerytur i rent rolników indywidualnych, służb mundurowych oraz emerytur pomostowych (...)

 • PKPP Lewiatan o wecie prezydenta do ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych

  Lewiatan apeluje w związku z tym do Posłów o odrzucenie weta Prezydenta do ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych.  Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl projekt, emeryci, (...)

 • Dla kogo emerytury pomostowe?

  prawa do emerytur pomostowych przez niektórych pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, zasad działania Funduszu Emerytur

 • Czy emerytom grozi śmierć?

  , emerytury, likwidacja wcześniejszych emerytur, śmierć emerytom

 • Emerytury i renty w 2018 r.

  Waloryzacja rent i emerytur w 2018 r. W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, dotyczącymi waloryzacji rent i emerytur w przyszłym roku, MRPiPS udzieliło wyjaśnień.  Sposób

 • Emerytury dziś i jutro...

  wypadków przy pracy i chorób zawodowych dotyczą objęcia najniższych emerytur przyznanych z urzędu gwarancją kwoty najniższego świadczenia, odpowiednio w wysokości równej kwocie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane