Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytury i renty za granicą

  , odpowiednik ZUS w tych państwach doliczy ci okres ubezpieczenia w Polsce. Praca w każdym z państw objętych koordynacją liczy się do stażu potrzebnego do uzyskania emerytury lub (...)

 • Składki emeryta prowadzącego działalność lub będącego pracownikiem – opinia prawna

  odrębnie, a więc zarówno z emerytury, jak i z umowy o pracę.Umowa o pracę z emerytem – zmniejszenie lub zawieszenie wypłaty emeryturyOczywiście może Pan, już jako emeryt, (...)

 • Zeznanie podatkowe emeryta

  Emeryt, po otrzymaniu z ZUS druk 40A złożył na jego podstawie do urzędu skarbowego korektę zeznania na druku PIT-37 wraz z załącznikami, celem odliczenia kosztów leczenia (...)

 • Opinia prawna na temat emeryt do sanatorium z zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat emeryt do sanatorium z zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leczenie sanatoryjne ze skierowania z ZUS

  okresową z tytułu niezdolności do pracy.O potrzebie rehabilitacji leczniczej orzeka lekarz orzecznik ZUS, któremu lekarz prowadzący leczenie sporządził wniosek o rehabilitację (...)

 • Rewolucja w OFE - zmiany wchodzące w życie od kwietnia

  zajmował się ZUS, co odsyła do lamusa wszystkie dotychczasowe analizy i dywagacje na temat tego kto będzie wypłacał pieniądze z OFE (planowana powołanie do tego celu osobnych (...)

 • Możesz pojechać z ZUS do sanatorium

  przeprowadzenie rehabilitacji. Powyższy wniosek stanowi podstawę do wydania przez lekarza orzecznika ZUS orzeczenia o potrzebie rehabilitacji. Ponadto lekarz orzecznik ZUS może orzec o potrzebie (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  prowadzona jest z małżonkiem, który nie ma ustalonego prawa do emerytury lub renty i podlega ubezpieczeniu z mocy ustawy oraz gdy rencista pobiera rentę rolniczą z tytułu niezdolności (...)

 • Emerytura a przychody z najmu

  fakt osiągania dodatkowego dochodu z tytułu najmu należy zgłosić ZUS-owi? O ile ewentualnie zmniejszy się emerytura, jeśli dochód z najmu wyniesie 1 tys. zł. Zgodnie z art. (...)

 • Składki na ZUS w przypadku zleceniobiorców, menedżerów i wykonujących dzieło

  zleceniobiorcami finansują w całości, z własnych środków, sami ubezpieczeni. Składki na ubezpieczenie wypadkowe zleceniobiorców oraz osób współpracujących ze zleceniobiorcami finansują w całości, (...)

 • Do dziś wybierasz: pensja czy emerytura

  automatycznie. Po zakończeniu kariery zawodowej emeryt będzie musiał wystąpić z wnioskiem do ZUS. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl emerytura, przeliczenie emerytury, pieniądze, świadczenie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane