Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaka jest prawda o emeryturach pomostowych?

  , www.pkpplewiatan.pl młodzi emeryci, związki zawodowe, emerytury pomostowe

 • Świadczenie „Emerytura+” już w Sejmie

  to 10 mld 800 mln zł – zaznaczyła minister. Terminy wypłat dodatkowego świadczenia będą tożsame z tymi świadczeniami, które emeryci i renciści otrzymują co miesiąc, a pieniądze mogą (...)

 • ZUS wysyła PIT-y

  otrzymają emeryci i renciści. Pozostałe formularze trafią m.in. do osób, które w ubiegłym roku pobierały zasiłki chorobowe, macierzyńskie czy opiekuńcze. ##baner## PIT-40A otrzymają (...)

 • Porada prawna na temat emeryci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat emeryci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • 10 tys. zł za deputat węglowy

  węglowego przewidzianego przepisami wewnątrzzakładowymi dla emerytów i rencistów. To doprowadziło do zróżnicowania uprawnionych. Emeryci i renciści, którzy pracowali (...)

 • Komu przysługuje prawo do deputatu wynikające z układu zbiorowego?

  ". Tym samym emeryci i renciści zatrudnieni niegdyś w przedsiębiorstwach robót górniczych pozbawieni zostali ochrony prawa wynikającego z UZP. Trybunał Konstytucyjny stwierdził że znowelizowany

 • Jaki dodatek otrzymają emeryci i renciści?

  . 2007 r., Nr 35, poz. 219) zapomoga dla emerytów i rencistów, dodatek, waloryzacja, emeryci, renciści, ZUS, świadczenia emerytalno-rentowe

 • Waloryzacja emerytur i rent rolniczych od marca 2019 r.

  powszechny wiek emerytalny. Emeryci ci mogą zarobkować bez ograniczeń. Kasa poinformuje o waloryzacji Do każdego emeryta i rencisty KRUS prześle decyzję o nowej kwocie emerytury lub renty. (...)

 • Jak przekazać 1% podatku?

  emeryci i renciści też mogą przekazać 1%?  Emeryci i renciści, chcący podzielić się swoim podatkiem, wypełniają PIT-37, na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS. Także więc podatnicy, (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Niemczech.   Osoby nieaktywne zawodowo (np. bezrobotni, studenci, uczniowie, osoby otrzymujące zasiłki lub świadczenia przedemerytalne, emeryci, renciści, osoby na urlopach bezpłatnych, osoby

 • Pracownicza Kasa Zapomogowo Pożyczkowa

  , zapisuje się na imiennym rachunku członka PKZP. Wkłady członków PKZP będących pracownikami mogą być za ich zgodą potrącane z wynagrodzenia, zasiłku chorobowego lub wychowawczego. Emeryci (...)

 • Jakie deklaracje PIT za 2017 r. dostaną z ZUS emeryci i renciści?

  , rozliczenie roczne, ZUS, emeryci, renciści, podatek dochodowy od osób fizycznych, zeznanie

 • Emeryci mogą ubiegać się o zaległe świadczenia

  z zakładu pracy. Emeryci musieli do końca września 2011 r. odejść z pracy. Jeżeli tego nie zrobili, ZUS zawieszał im emeryturę. Te regulacje zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Według ZUS (...)

 • Kto nie zapłaci abonamentu RTV

  w ciągu 14 dni od utraty uprawnień.  abonament, TV, radio, prezydent, Trybunał Konstytucyjny, bezrobotni, emeryci, renciści

 • Powiadom ZUS o przychodach

  dodatkowych przychodach przesyłać należy do ZUS do 2 marca.Źródło: http://e-inspektorat.zus.pl Zakład Ubezpieczeń Społecznych, emeryci, renciści, powiadomienie, ZUS, przychody, zarobki

 • Przejście z pracy na emeryturę

  ;Pobierz (967,50 KB)Notatka informacyjna do publikacji "Przejście z pracy na emeryturę"Źródło: www.stat.gov.pl emeryci, emerytury, praca, przejście z pracy na emeryturę

 • Emerytury coraz mniejsze?

  . Dzięki temu kapitały osób w wieku przedemerytalnym będą chronione przed wahaniami na giełdzie. Źródło: www.mps.gov.pl emerytury, emeryci, ZUS, świadczenia emerytalno-rentowe, pensje

 • Wskaźniki waloryzacji rent i emerytur na 2008 rok

  ? wskaźniki waloryzacji rent i emerytur, 2008 rok, waloryzacja, emeryci, renciści

 • Dla kogo ekwiwalent pieniężny za węgiel?

  osób uprawnionych z przedsiębiorstw robót górniczych (sejmowy druk nr 1622)  ekwiwalent pieniężny, deputat węglowy, bezpłatny węgiel, przedsiębiorstwa robót górniczych, górnicy, emeryci, (...)

 • Świadczenie rekompensacyjne z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla

  . Rekompensata będzie wypłacana jednorazowo. Kto dokładnie jest uprawniony do rekompensaty? Zgodnie z ustawą, osobami uprawnionymi do uzyskania świadczenia rekompensacyjnego są emeryci i renciści, (...)

 • Miliard dla emerytów. Prezydent podpisał

  , a ustawa może dotyczyć ok. 23 tys. emerytów. Aby otrzymać pieniądze, poszkodowani emeryci będą musieli zwrócić się do ZUS ze stosownym wnioskiem w ciągu 12 miesięcy od momentu wejścia w (...)

 • Prawo do zasiłków, a miejsce pobytu w UE

  miejsca zamieszkania może być trudne, np. pracownicy przygraniczni, pracownicy sezonowi, pracownicy delegowani, studenci, emeryci i wysoce mobilne osoby nieaktywne zawodowo. Przykładowo, jeżeli obywatel

 • Masz emeryturę? Możesz stracić 160 zł

  przedemerytalne i renty socjalne. Zyskają ponadto prawie wszyscy emeryci i renciści z KRUS. Natomiast mniejsze podwyżki po wprowadzeniu waloryzacji kwotowej dostaną prawie wszyscy emeryci i renciści (...)

 • Projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

  (podobnie jak emeryci) wyłączone z obowiązku ubezpieczeń społecznych; ubezpieczenie z tytułu prowadzonej działalności pozarolniczej byłoby dla nich dobrowolne. Nadal nieobjęte obowiązkiem ubezpieczeń (...)

 • Projekt zmian w ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  na te ubezpieczenia. Natomiast ubezpieczenie chorobowe byłoby dla nich dobrowolne. Po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego osoby te zostałyby (podobnie jak emeryci) wyłączone z obowiązku

 • Zwolnienia grupowe - emeryci

  emeryturę lub rentę albo zatrudnionemu w innym zakładzie pracy w pełnym wymiarze czasu pracy lub w kilku zakładach pracy łącznie w pełnym wymiarze czasu pracy. odprawa, zwolnienia, grupowe, emeryci

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przeliczanie emerytury - nowelizacja ustawy

  Witam. mój dziadek od 15 lat jest na emeryturze,w latach 1951-58 prawcował w rolnictwie potem do 90 roku jako nauczyciel. Od znajomego usłyszał że (...)

 • jakie ulgi dla seniorów

  Witam, Mam dziadków w podeszłym wieku, mają po ok. 70 lat. Zastanawiamy się jakie ulgi im przysługują z tego tytułu. Czy ja mogę ich reprezentować (...)

 • Kim dla sędiego jest ławnik?

  1. Czy istnieją i obowiązują, jakieś zasady przydzielania ławników do poszczególnych spraw? 2. Czy istnieje możliwość, że ławnik jest niewygodny (...)

 • Emeryci a praca w 2011 ?!

  czy pracownik, który będzie chciał pobierać emeryturę od 2011 roku, będzie musiał rozwiązać stosunek pracy z pracodawcą? Czy będą jakieś problemy (...)

 • Pracujący emeryci w 2011 roku !

  Do końca września emeryci łączący emeryturę z pracą muszą wybrać, czy chcą nadal pracować w dotychczasowej firmie, czy wybierają emeryturę. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane