Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej

  W zakładzie pracy pracodawca wypłaca pracownikom ekwiwalent za odzież roboczą. Teraz pracownicy złożyli wniosek o wypłacenie im ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej. (...)

 • Ekwiwalent za używanie własnej odzieży w pracy

  uwzględniającej aktualne ceny za używanie przez pracownika własnej odzieży (§ 4 art. 237 ust. 7). Odpowiadając więc na zapytanie, należy uznać, że pracodawca jest zobowiązany do wydania (...)

 • Podatek i składka ZUS od ekwiwalentu za pranie

  i higienie pracy oraz ekwiwalenty za te świadczenia, a także ekwiwalenty pieniężne za pranie odzieży roboczej. Zatem za ten ekwiwalent nie jest naliczana składka. Zgodnie (...)

 • Opinia prawna na temat ekwiwalent za pranie odzieży roboczej wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ekwiwalent za pranie odzieży roboczej wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ekwiwalent pieniężny za używanie odzieży i obuwia

  zapewnić odpowiednio ich pranie, konserwację, naprawę, odpylanie i odkażanie odzieży i obuwia roboczego. Jeżeli pracodawca nie może zapewnić prania odzieży roboczej, czynności (...)

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  pracownikom wypłacono kwotę w łącznej wysokości 95.532 zł.Ponadto w trakcie trwania ostatniej kontroli pracodawca na wniosek inspektora pracy, wypłacił 13 pracownikom ekwiwalent za pranie (...)

 • Odzież ochronna i robocza

  przedstawicielstwem. Spory o ekwiwalent pieniężny za używanie przez pracownika własnej odzieży i obuwia roboczego są sporami ze stosunku pracy, dlatego roszczeń o ten ekwiwalent (...)

 • Podstawa wymiaru Twojej składki na ubezpieczenie społeczne - sprawdź ile wynosi i jak ją ustalić

  higienie pracy oraz ekwiwalenty za te świadczenia wypłacane zgodnie z przepisami wydanymi przez Radę Ministrów lub właściwego ministra, a także ekwiwalenty pieniężne za pranie (...)

 • Ekwiwalent za odzież zamiast wynagrodzenia

  odzieży roboczej lub ekwiwalentu za taką odzież, lecz sam wprowadza takie wymogi.  Od ekwiwalentu za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego nie odprowadza (...)

 • Ekwiwalent za korzystanie z własnej odzieży

  Wypłacam pracownikom ekwiwalent pieniężny za używanie obuwia oraz wydaję ekwiwalent - proszek do prania odzieży roboczej. Czy są jakieś ustalone normy co ile i na jakim (...)

 • Odzież robocza dla pracowników

  znacznego zabrudzenia lub zniszczenia odzieży to nie ma obowiązku dostarczania odzieży roboczej. Nową odzież dostarczać pracodawca powinien w takim czasie w jakim wiadomo, że ulegnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane