Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?

  przesłanie wyświetlonego Support ID na adres ekw@ms.gov.pl.  2. Zwracam się z pytaniem dotyczącym portalu EKW: http://ekw.ms.gov.pl – czy posiada on, ograniczenia (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  treści księgi wieczystej (obecnie możliwy jest wgląd w treść ksiąg poprzez stronę https://ekw.ms.gov.pl/eukw/pdcbdkw.html - niezbędne jest podanie numeru księgi wieczystej). W przypadku odrzucenia (...)

 • Krótki poradnik dla kupującego mieszkanie z licytacji komorniczej

  oraz cenę wywoławczą). Numer księgi wieczystej to także ważne źródło istotnych wiadomości o mieszkaniu. Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości: http://ekw.ms.gov.pl po wpisaniu

 • Porada prawna na temat ekw.ms.gov.pl

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ekw.ms.gov.pl, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

  ://ekw.ms.gov.pl/ Dzięki informacjom uzyskanym z księgi możemy sprawdzić czy właściciel kupowanego mieszkania ma do niego tytuł prawny, możemy również zweryfikować posiadanie przez dewelopera (...)

 • Jak kupić nieruchomość z hipoteką

  dokładne sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości obciążonej hipoteką. Znając numer księgi wieczystej można zrobić to m.in. na stronie ekw.ms.gov.pl. Należy przy tym zwrócić uwagę, że (...)

 • Księgi wieczyste przejrzymy on-line

  . Przeglądarkę ksiąg wieczystych znajdziemy pod adresem http://ekw.ms.gov.pl, można na nią również trafić z odnośnika na głównej stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Na razie w ten (...)

 • Numer księgi wieczystej, przeglądanie KW

  objętych ewidencją gruntów i budynków. Księgi wieczyste można także przeglądać elektronicznie pod adresem https://ekw.ms.gov.pl przeglądanie ksiąg, księgi wieczyste, jawność ksiąg

 • Treść księgi wieczystej a stosunki majątkowe małżonków

  zaistniały okoliczności wyłączające rękojmię ksiąg wieczystych). Z uwagi na to, iż stan prawny nieruchomości obecnie może być badany za pomocą systemu teleinformatycznego pod adresem http://ekw.ms.gov.pl

 • Zapoznanie się z odpisem księgi wieczystej nieruchomości

  W jaki sposób najłatwiej zapoznać się z odpisem księgi wieczystej danej nieruchomości? Z odpisem księgi wieczystej można zapoznać się pod adresem http://ekw.ms.gov.pl/ lub też w sądzie jeśli (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak odnaleźć numer księgi wieczystej?

  moja mam jest wlascicielka mieszkania , od pewnego czasu ma problem z pamiecia ,nie mozemy odnalez dokumentow , ktore zostaly dobrze schowane i zapomniane (...)

 • Księga wieczysta

  Witam, czy jest możliwe, żeby moja siostra zastrzegła sobie wyłączność do wglądu w księgi wieczyste po naszych rodzicach? Czy potrzebuje na to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane