Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Korzystanie z lokalu mieszkalnego po rozwodzie

  rozwodem małżonkowie, wraz z dwójką dzieci zamieszkiwali w lokalu mieszkalnym (75 m2, 4 pokoje), który stanowi współwłasność byłego męża i jego matki. Lokal został nabyty przed (...)

 • Czy można eksmitować "na bruk" - czyli egzekucja nakazu opróżnienia lokalu i wydania rzeczy

  dokonując czynności usunie z lokalu lub pomieszczenia także inne osoby, zajmujące lokal wraz z dłużnikiem. Jeżeli jednak osoba taka wykaże dokumentem, iż zajmowanie lokalu wynika z (...)

 • Jak zmniejszyć koszty podziału wspólnego majątku - opinia prawna

  współwłasności przed rozwiązaniem związku małżeńskiego, obowiązek podatkowy związany z tą operacją w ogóle by nie powstał. Jeżeli zdecydują się Państwo na zniesienie współwłasności (...)

 • Porada prawna na temat eksmisja wraz z rozwodem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat eksmisja wraz z rozwodem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja najemcy - Jak mogę go usunąć z mieszkania niepłacącego najemcę i odzyskać pieniądze?

  mnie, nie otwiera drzwi. Jak mogę go usunąć z mieszkania i odzyskać pieniądze? Dodam, że wpłacił tylko jedną miesięczna kaucję. Aby usunąć z lokalu lokatora zalegającego z płaceniem (...)

 • Właścicielu, sprawdź, jakie masz prawa wobec najemcy

  najniższego czynszu obowiązującego w gminnym zasobie mieszkaniowym. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami); Ustawa z (...)

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie okazjonalnie?

  wynika z powyższych wyjaśnień, eksmisja najemcy, wraz z mieszkającymi z nim osobami, będzie przeprowadzona do mieszkania przez niego wskazanego przy zawieraniu umowy. Jeśliby (...)

 • Eksmisja - numer pesel pozwanego

  Do sądu został złożony pozew o eksmisję przez właściciela (jego prywatna własność). Pozwana została jedna, dorosła osoba ale w lokalu zamieszkuje wraz z nią dorosły syn wraz z (...)

 • Eksmisja lokatorów z mieszkania

  zamieszkują jest spółdzielcze. Ojciec jest głównym właścicielem (jeżeli jeszcze coś takiego funkcjonuje). Moja siostra i jej mąż są zameldowani tam na stale. Czy istnieje możliwość, aby moja siostra (...)

 • Eksmisja lokatora, który nie płaci czynszu - opinia prawna

  podstawie tytułu nakazującego dłużnikowi opróżnienie lokalu lub pomieszczenia, komornik usunie z niego także osoby zajmujące lokal wraz z dłużnikiem), chyba że osoba (tu: żona) (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o podziale ceny uzyskanej z egzekucji. § 2. Pozostają w mocy bez potrącenia ich (...)

 • Eksmisja byłego małżonka z mieszkania

  ustawowa, więc każdy z małżonków samodzielnie odpowiada za swoje długi. Należy jednak pamiętać, że członkowie spółdzielni są obowiązani uczestniczyć w wydatkach związanych z utrzymaniem (...)

 • Eksmisja lokatora wraz z innymi osobami

  dłużnikowi opróżnienie lokalu lub pomieszczenia, komornik usunie z niego także osoby zajmujące lokal wraz z dłużnikiem, chyba że osoby te wykażą dokumentem, iż zajmowanie (...)

 • Eksmisja lokatora z nabytej nieruchomości

  bez podstawy prawnej (nie ma zawartej umowy najmu ani z Panem, ani z poprzednim właścicielem mieszkania) powinien Pan wystąpić do sądu z pozwem o eksmisję lokatora.Sąd jednak, orzekając (...)

 • pozew o eksmisję

  ., Warszawa 2005, s. 96 ). Niemniej jednak przynajmniej jedna z osób przebywających w lokalu musi posiadać do niego tytuł prawny. Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 27 czerwca 2001 r., ( III (...)

 • Eksmisja lokatora

  Pan zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatora, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 11 ust. tej ustawy: Nie później niż na miesiąc naprzód, na (...)

 • Eksmisja z mieszkania emerytowanego policjanta

  Mój tata jest emerytowanym policjantem, zamieszkuje od 25 lat w mieszkaniu funkcyjnym wraz z żoną, 10 lat temu bez żadnych wcześniejszych informacji z komendy stołecznej policji mieszkanie (...)

 • Zharmonizowane prawo w sprawach międzynarodowych małżeństw

  ;lnotowego oraz procedur związanych z rozwodem i separacją, zanim jakiekolwiek decyzje wyboru sądu właściwego zostaną podjęte. W związku z tym, Komisja powinna regularnie uaktualniać (...)

 • Eksmisja i uprawnienia eksmitowanego

  opuszczenie zajmowanego mieszkania. Taki wyrok sądu wraz z nadaną mu klauzulą wykonalności to tytuł wykonawczy, czyli podstawa do wyeksmitowania mieszkańców lokalu. Zagadnienia z tego (...)

 • Eksmisja współlokatora

  już rozwód. Lokatora, który swoim zachowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie współlokatorom zajmujących wraz z nim lokal, można pozbawić prawa korzystania z tego lokalu. Podstawę (...)

 • Eksmisja będzie prostsza, lokatorzy pójdą na bruk

  ; Wraz z wejściem w życie 5 lutego 2005 r. znowelizowanego art. 1046 kodeksu postępowania cywilnego eksmisja została znacznie utrudniona. Paragraf głosi, że jeżeli sąd nie przyzna prawa (...)

 • Dobrowolne opuszczenie mieszkanie

  świadczenia z tytułu renty rodzinnej. Jedna z córek do tej pory korzysta z tego przywileju). Wraz z dziećmi zamieszkała z mężem, gdzie została zameldowana z (...)

 • Eksmisja z lokalu spółdzielczego a wymeldowanie

  dłużnika na podstawie tytułu wykonawczego, z którego nie wynika prawo dłużnika do lokalu socjalnego lub zamiennego, komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności do czasu, gdy gmina wskaże (...)

 • Czyje prawo po przekształceniu z lokatorskiego we własnościowe - opinia prawna

  ustawy z dnia 16 września 1982 r. prawo spółdzielcze. W związku z tym, w interesującej nas sytuacji zastosowanie znajdzie art. 215. § 2. zgodnie, z którym spółdzielcze (...)

 • Podstawy eksmisji małżonka z mieszkania

  żeby odeprzeć te oskarżenia? Czy sąd na podstawie tych pomówień może mnie wyeksmitować? Posiadam zdjęcia samochodu kochanka żony którym jeździ razem z dziećmi. Mieszka już ponad pół roku (...)

 • Licytacja z nieruchomości - jak wygląda w praktyce?

  , ciążące na nieruchomości zaległości w podatkach państwowych oraz innych daninach publicznych, jeżeli wysokość tych sum jest zgłoszona, z wyjaśnieniem, które z nich obciążają (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane