Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  licytacji. Zasady przebiegu samego przetargu podczas drugiej licytacji są analogiczne, jak wskazane powyżej. Jednakże na drugiej licytacji cena wywołania stanowi dwie trzecie sumy oszacowania. (...)

 • Eksmisja lokatora

  najmu. Jak eksmitować kobietę z dzieckiem po zakupie mieszkania na licytacji komorniczej? Niestety sprawa nie jest tak prosta i pozbycie się lokatora, nawet jeżeli zajmuje lokal mieszkalny (...)

 • Przysądzenie własności tytułem egzekucyjnym

  skutecznie zablokować wprowadzenie się do tego lokalu osoby wskazanej przez właściciela mieszkania? Czy były właściciel mieszkania, który utracił do niego prawo (zostało ono sprzedane na licytacji (...)

 • Porada prawna na temat eksmisja po licytacji komorniczej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat eksmisja po licytacji komorniczej , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Licytacja z nieruchomości - jak wygląda w praktyce?

  licytacji pełnomocnika, legitymującego się dokumentem z podpisami urzędowo poświadczonymi – np. przez notariusza. Po wywołaniu licytacji komornik podaje do wiadomości obecnych: (...)

 • Przysądzenie własności a eksmisja

  jest zameldowana. Komornik jak i sad podczas licytacji poinformował mnie, że kobieta z synem zamieszkują tam bez żadnego tytułu prawnego do lokalu. Czy po uprawomocnieniu się postanowienia o (...)

 • Eksmisja lokatora z nabytej nieruchomości

  zakupu innych przedmiotów? Zakładamy, że przedmiotowy dom nabyli Państwo w drodze umowy sprzedaży zawartej z poprzednim właścicielem, a nie na publicznej licytacji komorniczej. Jeżeli lokator (...)

 • Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

  Duńczyk mówiący również po angielsku chce kupić działkę w Polsce na licytacji komorniczej. Razem z nim będzie Polak mówiący po polsku i angielsku niebędący tłumaczem przysięgłym. (...)

 • Koszty utrzymania lokalu

  Kupiłem mieszkanie własnościowe na licytacji komorniczej. Poprzedni lokator wyprowadził się dopiero po roku. Mieszkanie należy do wspólnoty. Od daty nabycia opłacam zaliczkę na koszty (...)

 • Jakie warunki należy spełnić, aby nabyć nieruchomość na licytacji komorniczej?

  chcą nabyć przedmiot licytacji. Po zakończonej licytacji suma rękojmi podlega zwrotowi tym jej uczestnikom, którym nie udzielono przybicia – nabywającemu nieruchomość rękojmia (...)

 • Licytacja komornicza mieszkania z obciążeniami

  . Jest to ogólna zasada, która ma zastosowanie przy nabywaniu nieruchomości na licytacji komorniczej. Oznacza ona, że jeśli zakupimy mieszkanie na licytacji komorniczej, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane