Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  ustawy, koszty komornicze obejmują wydatki komornika sądowego w toku postępowania oraz opłaty komornicze (będą to opłaty egzekucyjne oraz opłaty za przeprowadzenie innego postępowania (...)

 • Koszty celowego przeprowadzenia egzekucji

  dobrowolnego spełnienia świadczenia i to wezwanie jest zaliczane w koszty komornicze. koszty, egzekucja, postepowanie komornicze, komornik, wierzyciel, dłużnik

 • Czy można eksmitować "na bruk" - czyli egzekucja nakazu opróżnienia lokalu i wydania rzeczy

  miejsce pobytu osób małoletnich lub ubezwłasnowolnionych, Eksmisja z lokalu mieszkalnego nigdy nie może prowadzić do pozbawienia dłużnika jakiegokolwiek "dachu nad głową". Nie jest możliwa tzw. (...)

 • Porada prawna na temat eksmisja koszty komornicze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat eksmisja koszty komornicze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • List w sprawie nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji

  inne działania i poniesie przez dłużnika dodatkowe koszty (ustalenia w ZUS, urzędach skarbowych, bankach, poszukiwanie majątku itp.).  Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl komornicy sądowi

 • Właścicielu, sprawdź, jakie masz prawa wobec najemcy

  cywilnego (Dz.U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zmianami). porządek domowy, najemca, lokator, mieszkanie, lokal mieszkalny, eksmisja, lokal socjalny, czynsz, najem, umowa najmu, naprawy

 • Egzekucja alimentów od dziadków

  spełnianie świadczenia alimentacyjnego do rąk komornika bez zwłoki, w przypisanym w wyroku terminie. Wtedy komornik nie będzie mógł z tych sum pokryć jedynie koszty czynności komorniczych (np. koszty (...)

 • Zwrot niesłusznie wyegzekwowanych kwot

  świadczenia pieniężnego (w okresie działań prowadzonych przez komornika) spowodowało, że żądania strony powodowej stały się bezzasadne. Niemniej jednak koszty - szczególnie komornicze (...)

 • Eksmisja lokatora, który nie płaci czynszu - opinia prawna

  mieszkał i były lokator będzie w stanie to udowodnić, to może Pan ponieść konsekwencje opisane powyżej.  eksmisja lokatora, powództwo eksmisyjne, lokator, wezwanie, dodatkowy termin, czynsz

 • Umowa użyczenia

  koszty utrzymania rzeczy. Są to koszty pozwalające na utrzymanie rzeczy w stanie niepogorszonym. Chodzi więc o takie koszty, których poniesienie narzuca niezbędna potrzeba zachowania określonego (...)

 • Umorzenie postępowania egzkucyjnego

  , którego upływ może uprawnia wierzyciela do podjęcia na nowo postępowania egzekucyjnego. Wierzyciel może więc od razu żądać podjęcia postępowania.Jeżeli chodzi natomiast o koszty komornicze (...)

 • Alimenty w depozycie sądowym

  . Alimenty mam dość wysokie, teraz muszę jeszcze płacić koszty komornicze. Czy jest taka możliwość aby komornik umorzył to postępowanie? Słyszałem, że można wpłacić 6-krotność alimentów (...)

 • Usunięcie komornika jako poborcy alimentów

  opłaty. Warto też zapoznać się z informacjami zawartymi w odpowiedzi Umorzenie egzekucji a koszty komornicze Ponadto zgodnie z orzeczeniem SN z dnia 6 listopada 2003 r. III CZP 57/2003 opłata

 • Odszkodowanie od małoletniego

  . ponawiać raz w roku. Koszty komornicze także są ściągane od dłużnika. Niestety co do zasady kierowanie roszczeń do sprawcy szkody, który wtedy był małoletni, nie będzie możliwe. Małoletni, (...)

 • Zapłata wierzytelnością ceny nabycia

  komornicze wierzytelnością? Koszty komornicze będą pokryte w pierwszej kolejności z ceny nabycia nieruchomości lokalowej. Zapłata ceny nabycia następuje, po potrąceniu z rękojmii, (...)

 • Eksmisja-opłata komornicza

  ) obowiązkowe opłaty na samorząd komorniczy ponoszone zgodnie z przepisami ustawy, 5) inne koszty niezbędne do wykonywania czynności egzekucyjnych oraz czynności przewidywane przepisami ustawy. Powyższe (...)

 • Nieskuteczna egzekucja komornicza

  , zasadą przy prowadzeniu egzekucji powinno być, iż koszty egzekucji ponosi dłużnik, z którego winy doszło do egzekucji. Kancelarie komornicze powinny natomiast utrzymywać się z opłat ponoszonych (...)

 • Dlaczego mieszkania trafiają na licytacje komornicze?

  mogą być cenne przy podjęciu decyzji o zakupie. egzekucja, eksmisja, licytacja, komornik, mieszkanie

 • Opłaty komornicze w razie dobrowolnego świadczenia

  ust. 7, poza terenem rewiru komorniczego,  koszty doręczenia środków pieniężnych przez pocztę lub przelewem bankowym,  koszty uzyskiwania informacji niezbędnych do prowadzenia postępowania

 • Skutki rozwodu

  poczynił ze swojego majątku odrębnego na majątek wspólny. Za wydatki należy uznać koszty związane z nabyciem jakiegoś przedmiotu, za nakłady zaś, koszty poniesione w celu zachowania, (...)

 • Koszty postepowania egzekucyjnego - opinia prawna

  należne świadczenia przekazywał lub wypłacał bezpośrednio wierzycielowi egzekwującemu, komornik zaznaczy, że koszty przesyłki obciążają dłużnika. Należałoby zatem przyjąć, że koszty (...)

 • Zbyt wysokie koszty komornicze

  kosztach sądowych w sprawach cywilnych. komornik, egzekucja, postępowanie, nalezność, windykacja, zajęcie wynagrodzenia, koszty komornicze,

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za pracę - opinia prawna

  bezpośrednio wierzycielowi egzekwującemu, komornik zaznaczy, że koszty przesyłki obciążają dłużnika. Należałoby zatem przyjąć, że koszty przelewów każdorazowo obciążają dłużnika (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  komorniczych i obowiązku ich ponoszenia przez dłużnika, w świetle wskazanego orzecznictwa może rodzić wątpliwości. Koszty komornicze ustala komornik i najprawdopodobniej (zastrzegamy jednak, (...)

 • Wypłata sumy wyegzekwowanej

  rachunków bankowych Dłużnik powinien zwrócić wierzycielowi koszty niezbędne do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty ściąga się wraz z egzekwowanym roszczeniem, a prowadzenie odrębnej (...)

 • Sprzedaż mieszkania a egzekucja

  nastąpiło zajęcie komornicze nieruchomości i czy ta konkretna nieruchomość jest zajęta na poczet jednej egzekucji i jakie wierzytelności są dochodzone w tej egzekucji, czy też kilku. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane