Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opóźnienie egzekucji

  sposobów egzekucji np. z rachunku bankowego, z ruchomości, z wynagrodzenia za pracę. Nie oznacza to, że egzekucja będzie prowadzana przy zastosowaniu wszystkich tych sposobów, (...)

 • Zajęcie konta w egzekucji administracyjnej

  bankowego do wysokości egzekwowanej należności pieniężnej wraz z odsetkami z tytułu niezapłacenia w terminie dochodzonej wierzytelności oraz kosztami egzekucyjnymi. Organ egzekucyjny (...)

 • Zapłata czynszu a zajęcie rachunku bankowego

  pytania, komornik prowadzi egzekucję tylko z rachunku bankowego. Komornik może zająć także inne wierzytelności, np. czynsz wpłacany bezpośrednio zarządcy, z pominięciem konta (...)

 • Porada prawna na temat egzekucja z konta bankowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat egzekucja z konta bankowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezprawne zajęcie konta bankowego przez US

  spółka może uzyskać odblokowanie konta bankowego - ZUS powinien cofnąć nakaz egzekucji do US, a US do banku? Jak wynika z opisu sytuacji egzekucja dotyczy należności, która (...)

 • Zajęcie konta bankowego a emerytura

  Na konto bankowe wpływają wyłącznie środki w wysokości 1700 zł z tytułu emerytury. Komornik chce zająć konto bankowe. Zgodnie z art. 54 Prawa bankowego teoretycznie środki zgromadzone (...)

 • Zajęcie konta przez Urząd Skarbowy

  pozostałych dokumentów (tytułu wykonawczego) ma taki skutek prawny, iż organ egzekucyjny może prowadzić egzekucję z zajętego rachunku bankowego wyłącznie na pokrycie zobowiązań wynikających (...)

 • Informowanie o koncie byłego pracownika

  Czy pracodawca ma obowiązek poinformować komornika o numerze konta swojego byłego pracownika, na które przekazywane było wynagrodzenie? Zaznaczam, ze umowa o pracę z pracownikiem została rozwiązana

 • Zbieg egzekucji administracyjnych

  . Poniekąd wiadomo mi, że zobowiązania podatkowe są ponad wszelkimi innymi zobowiązaniami. Czy to jest prawda? Co powinienem zrobić, aby móc uregulować to zobowiązanie z zablokowanego konta (...)

 • Zajęcie wspólnego rachunku bankowego

  . W kwestii zamknięcia rachunku bankowego odsyłamy do umowy rachunku bankowego zawieranej z bankiem, która określa warunki na których dokonywane jest zajęcie rachunku bankowego. (...)

 • Informacje o pracowniku dla komornika

  wyjaśnień świadomie fałszywych osoba odpowiedzialna może być na wniosek wierzyciela lub z urzędu ukarana przez komornika grzywną do pięciuset złotych. egzekucja, informacje, dane osobowe, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane