Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie po wszczęciu egzekucji

  Komornik przyszedł, aby dokonać zajęcia elementów mojego majątku. Doszedł do wniosku, że nie posiadam nic, co mógłby zająć. Czy egzekucja komornicza ulega przedawnieniu? (...)

 • Egzekucja komornicza

  odsetki? Czy w takiej sytuacji częściowego spłacania długu, sprawa ulega kiedyś przedawnieniu, pomimo, że całość nie została spłacona? Skoro wydany został wyrok, to przedawnienie (...)

 • Przerwanie biegu terminu przedawnienia

  przedawnienia? Czy bieg przedawnienia wstrzymała egzekucja komornicza na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego wystawionego przez nowego właściciela wierzytelności? Jeżeli przepis (...)

 • Porada prawna na temat egzekucja komornicza czy ulega przedawnieniu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat egzekucja komornicza czy ulega przedawnieniu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa na zajętej nieruchomości - opinia prawna

  swojego zabezpieczenia, czego chciałbym uniknąć. Poza tym nie wiem czy w związku z zajęciem budowa czegokolwiek na tym gruncie będzie możliwa. Czy zajęcie nieruchomości i hipoteka ulega (...)

 • Odpowiedzialność członków zarządu za długi spółki

  tą reguluje art 442(1) § 1 k.c. - zgodnie z nim, roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym ulega przedawnieniu z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany (...)

 • Czy mogę powołać się przed komornikiem na przedawnienie w celu powstrzymania egzekucji – opinia prawna

  okresowe, roszczenie o świadczenia okresowe należne w przyszłości ulega przedawnieniu trzyletniemu”. Pierwszą kwestią jest zatem określenie, od kiedy biegnie ów dziesięcioletni okres (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  stwierdzone w ten sposób roszczenie obejmuje świadczenia okresowe, roszczenie o świadczenia okresowe należne w przyszłości ulega przedawnieniu trzyletniemu. Co za tym idzie, jeżeli egzekucja (...)

 • Prowadzenie egzekucji a przedawnienie

  , roszczenie o świadczenia okresowe należne w przyszłości ulega przedawnieniu trzyletniemu. Bieg przedawnienia przerywa się przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym (...)

 • Przedawnienie roszczenia o alimenty

  upłynęły trzy lata, zaległe wierzytelności ulegną przedawnieniu. Jeśli jednak wszczęta zostanie kolejna egzekucja, a jest to jak najbardziej możliwe, bieg przedawnienia znów zostanie przerwany. (...)

 • Odpowiedzialność majątkowa członków zarządu spółek prawa handlowego

  piśmiennictwie zgodnie przyjmuje się, że chodzi tu o odpowiedzialność subsydiarną, osobistą i nieograniczoną, jednak niejasne jest czy ponadto odpowiedzialność ta ma charakter gwarancyjny czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane