Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  pojazdów określonym w prawie jazdy kategorii B+E; 16) kategorii C+E i D - zespołem pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii D+E. 2. Zespołem pojazdów, o którym (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  te grupy zawodowe usług. Teza ta prowadzi do wniosku, iż czynności doradztwa podatkowego powinny być w swych skutkach podatkowych (na gruncie komentowanego przepisu art. 15e ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  błąd, nowe zaświadczenie lekarskie e-ZLA (bez podawania numeru statystycznego choroby) płatnikowi składek wskazanemu w nowym zaświadczeniu lekarskim e-ZLA. Przy ustalaniu, czy zaświadczenie (...)

 • Porada prawna na temat e116

  Nie szukaj dłużej informacji na temat e116, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  (przekierowanie na You Tube): założyć profil na PUE i poznać zalety wystawiania e-ZLA, wystawić e-zwolnienie, wystawić e-zwolnienie na opiekę, wystawić e-zwolnienie za okres (...)

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?

  e-ZLA, w którym został popełniony błąd – płatnikowi składek wskazanemu w zaświadczeniu lekarskim e-ZLA, w którym został popełniony błąd, nowe zaświadczenie lekarskie (...)

 • E-skierowanie i inne elementy elektronizacji leczenia

  poprzedzającej wystawienie pierwszej e-recepty. Podkreślił, że dzięki e-Recepcie pacjent i lekarz będą mogli prześledzić historię przyjmowanych leków, co jest ważne w procesie leczenia. (...)

 • Elektronizacja zamówień publicznych

  elektronicznej do końca 2019 r., tj. do czasu pełnego wdrożenia modelu docelowego zakładającego istnienie centralnej Platformy e-Zamówień, z którą zintegrowane są Portale e-Usług.  Powyższe

 • Od grudnia tylko e-zwolnienia

  świadczenie ma być zrealizowane (placówka musi brać udział w pilotażu). Osobiście lub telefonicznie podaje dane dostępowe swojego e-skierowania.  Podmiot leczniczy weryfikuje otrzymane (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  złożyć wniosek o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych na zasadach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego wraz z formularzem E 301. Jeśli osoba bezrobotna nie uzyska sama formularza E (...)

 • Jedziesz na jakiś czas za granicę? Zapewnij sobie ubezpieczenie zdrowotne

  aktualnym dowodem opłacenia składki (RMUA, ZCZA, ZUA, odcinek renty bądź emerytury) oraz okazać dowód tożsamości. Kto i jak wydaje formularze wniosków E106, E109 i E111? Formularze (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  egzaminu państwowego w zakresie prawa jazdy kategorii B, C, C1, D lub D1 albo prawo jazdy kategorii B, C, C1, D lub D1 - jeżeli zakres szkolenia obejmuje odpowiednio prawo jazdy kategorii B+E, C+E, (...)

 • E-akta - o czym trzeba pamiętać?

  Marszałkowskim Województwa właściwym ze względu na miejsce świadczenia usług przez przechowawcę.      E-akta – rewolucja informatyczna w świecie pracodawców - (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  nieprzekraczającej 12 t, składający się z pojazdu ciągnącego określonego w prawie jazdy kategorii D1 i przyczepy  zasadniczo 21 lat kategorii B i C1+E, B i D1+E, B i C+E (...)

 • Asystenci medyczni wystawią e-zwolnienie

  (e-Zwolnienia) o szczegółowe informacje Jakie zmiany wprowadziła ustawa z dnia 13 września 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w (...)

 • Pierwszy tydzień e-recepty w Polsce

  Od 1 stycznia 2019 wszystkie apteki w Polsce są zobowiązane do podłączenia do platformy e-zdrowie (P1). Realizacja e-recept Platforma e-zdrowie daje możliwość realizacji e-recept, (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  , na adres e-mail – wskazany w trakcie wysyłki PIT-37 – będzie wysłana informacja, która potwierdza przesłanie zeznania oraz zawiera kod dostępu do niego. Otrzymasz również (...)

 • Twój e-PIT - nowa jakość w rozliczeniu podatku

  lutego br. w godz. 8.00 - 15.00 i w niedzielę, 17 lutego br. w godz. 8.00 - 13.00. Zob. Twój e-PIT gotowy od 15 lutego Czym jest Twój e-PIT? Twój e-PIT (...)

 • E-dowód – start: marzec 2019

  ;rego pamięci znajdą się m.in. dane identyfikacyjne umieszczone w warstwie graficznej, w tym zdjęcie biometryczne. Realizacja e-dowodu to kontynuacja nieukończonego w pierwotnym terminie projektu pl.ID

 • Gdzie najszybciej rozliczają PITy? Poznaj rankingi największego w Polsce badania dotyczącego zwrotu podatku z PIT w 2017 r.

  , ale również zdecydowanie wygodniejsza forma na rozliczenie. Według e-file, średni czas wypełnienia, drukowania, lub przesyłania e-pita, skrócił się w minionym roku do 7 (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  D1, D1+E, D, D+E                                                    

 • n-etykieta

  ”. PRZYKŁAD POPRAWNEGO E-MAILA Temat e-maila (subject): rekrutacja przedstaw. handl., nr ref. 12BSzanowni Państwo,Na stronie www.pracuj.pl znalazłem ogłoszenie dot. rekrutacji przedstawiciela

 • E-zwolnienia od 1 grudnia

  dane identyfikacyjne zapisują się w e-ZLA automatycznie.  E-zwolnienie, które wystawia lekarz, automatycznie trafia do systemu ZUS i jest w nim zapisane. Gdy lekarz wystawi e-ZLA, (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  odebraliśmy pismo z sądu od listonosza lub z poczty.  Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd w Lublinie (tzw. sąd elektroniczny, e-sąd) można wysłać przez Internet poprzez stronę www.e

 • Organizacja pożytku publicznego a PIT

  ramach usługi Twój e-PIT nie będzie wskazana żadna OPP. Aby uzupełnić zeznanie tylko w tym zakresie, podatnik musi wejść na stronę Portalu Podatkowego i zalogować się do usługi Twój (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  W pewnych przypadkach na polskie emerytury lub renty mogą liczyć osoby pracujące czy zamieszkałe za granicą. Dowiedz się, jak polacy, którzy mieszkają za granicą, mogą nabyć prawo do polskiej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane