Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sejm - debata w sprawie nietrzeźwych kierowców

  prawników" zaapelował profesor Jan Widacki.Warszawa, e-prawnik, 26.08.2009 r. kierowca, nietrzeźwy, występek, przestępstwo, kara, prawo jazdy, alkohol

 • Prawo prasowe - na nowelizację jeszcze poczekamy

  wartości.: prawo do ochrony dobrego imienia i ochrony dóbr osobistych z prawem do wolności słowa. e-prawnik:Czy to jest do pogodzenia? Iwona Śledzińska-KatarasińskaJa wierzę , że tak. Rządowy (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka

  stosunek do mnie). Na bazie informacji z e-prawnik wiem, że moja sytuacja jest na tyle korzystna, że mogę przekazywać alimenty bezpośrednio wierzycielowi i przedkładać komornikowi dowód zrealizowanego

 • Porada prawna na temat e-prawnik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat e-prawnik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Strażnik więzienny skazany prawomocnie

  okoliczności uzasadniające złagodzenie kary wobec tego skazanego. Sąd Apelacyjny w całości podzielił tezy uzasadnienia sporządzonego przez Sąd Okręgowy. Sędzia powołała się w rozmowie z e-prawnik (...)

 • Zatwierdzenie sprawozdania finansowego spółki

  jednostki, z zastrzeżeniem ust. 2b, podlega zatwierdzeniu przez organ zatwierdzający, nie później niż 6 miesięcy [podkreślenie – e-prawnik] od dnia bilansowego. Z powyższego wynika (...)

 • Mieszkanie z licytacji – problem z byłymi właścicielami

  więcej czasu na wprowadzenie się do nowego lokum. (tk)e-prawnik licytajca, mieszkanie, właściciel, eksmisja

 • Zdolność prawna, a zdolność do czynności prawnych

  2010 r., I ACa 434/2010: „Co do zdolności prawnej nasciturusa [czyli dziecka jeszcze nienarodzonego, ale już poczętego – dop. e-prawnik] pojawiało się wiele koncepcji. Największą (...)

 • Samochód a ryczałt ewidencjonowany i VAT

  i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. 2010 r. Nr 247 poz. 1652) w  okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy  (czyli od dnia 1 stycznia 2011 r. -  przyp. e-prawnik

 • Solidarna odpowiedzialność za zapłatę czynszu osób zamieszkujących z najemcą

  ;łdzielniach mieszkaniowych, zgodnie z którym: „Za opłaty, o których mowa w ust. 1-2 i 4 (tj. kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości – e-prawnik

 • Pierwszy ogólnopolski system oceny prawników

  nastawionych do tego pomysłu. tekst pochodzi z serwisu interaktywnie.com Portal e-prawnik, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na rzetelną, konkretną informację o branży usług prawnych, utworzył (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  sprawy i będą moimi argumentami. Skąd mam coś takiego mieć na poparcie moich argumentów? Czy e-prawnik może mi w tym pomóc? Oczywistym jest, że jest to zniesienie współwłasności. Ale (...)

 • Ustanowienie pełnomicnika - wyjazd za granicę

  Pana szukać za oceanem"). W odpowiedzi na poprzednie moje pytanie e-prawnik duzo wyjaśnil, ale nadal jednej rzeczy nie rozumiem. Czy o pisemnym ustanowieniu pelnomocnika muszę powiadomić urząd (...)

 • Art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT

  prawa odliczania podatku od paliwa w przypadku pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton. Zachęcamy też do przeczytania artykułu zamieszczonego w serwisie e-prawnik: Nowe zasady (...)

 • Wyłączenie prawa pierwokupu ANR

  którym chce nabyć ziemię może ją skutecznie kupić. Odpowiadając na pytanie jednego z klientów tego serwisu e-prawnik wasz prawnik wymienił enumeratywnie powody ograniczeń obrotu ziemią (...)

 • Właściwość sądu w sprawach gospodarczych

  Pozew o stwierdzenie nieważności uchwały wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zawiera we wzorze opublikowanej na Państwa stronie e-prawnik adres sądu Okręgowego. Czy to jest (...)

 • Składki ZUS 2013. Ile po założeniu firmy?

  roku, w którym zakładają działalność lub w roku poprzednim, a teraz jako przedsiębiorcy będą zajmować te same stanowisko i wykonywać taką sama pracę jak na etacie). e-prawnik składki (...)

 • Już w marcu przestrzegano o braku planu ochrony przeciwpowodziowej

   W marcu 2010 roku został opublikowany raport NIK-u o bezczynności samorządów w zakresie opracowania planów ochrony przeciwpowodziowej. E-prawnik pisał o raporcie zaraz po jego

 • Nadzór ministra sprawiedliwości nad sądami - nie wskazany

  redakcji e-prawnik, bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę.Warszawa, e-prawnik.pl sądownictwo, wymiar sprawiedliwości, sędzia, sądy powszechne,

 • Sprawa Róży - szybciej

  portal e-prawnik rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu SSO Jarema Sawiński. Do akt sprawy dołączono opinię biegłych z Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno Konsultacyjnego w Poznaniu.Nie jest ona (...)

 • Sprawa nielegalnej sterylizacji matki Róży trafiła do prokuratury

  zdrowiu w postaci pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. e-prawnik, 28.08.2009 r. sterylizacja, Szamotuły, Róża, (...)

 • Sprawa Róży ujawnia problem społeczny

  dla portalu e-prawnik postanowienie Sądu Rejonowego w Szamotułach o przekazaniu nowonarodzonej Róży do rodziny zastępczej, wyraził Pan przekonanie, że postanowienie prawomocne w tej sprawie (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie.

  wskazanie numeru pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany – przypis e-prawnik), termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się (...)

 • Zasiedzenie a sprawa spadkowa

  zajmowała to jego matka, więc może zadziała art. 176 kc). Z tego co wyczytałem na e-prawnik kwestia zasiedzenia musi być rozstrzygana wewnątrz procesu spadkowego. Czy wobec tego jest jakiś (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak zostać syndykiem

  Prosze mi przedstawić wszystkie kryteria, aby móc zostać syndykiem. (student) a co, łatwych piniędzy sie studentowi chce? :P e-prawnik twoje odpowiedzi (...)

 • Prawo rejestracji samochodu

  Utraciłem prawo rejestracji samochodu. Proszę o pomoc w napisaniu pozwu do sądu o przywrócenie praw własności lub wyjaśnienie co z tym fantem począć (...)

 • Wymiana okien

  Czy mogę w mieszkaniu bedącym moją własnością lecz znajdującym się w bloku spółdzielczym wymienić okna na inne niż były poprzednio? Konkretnie (...)

 • Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

  Witam wszystkich Ostatnio w mieszkaniu studenckim dostaliśmy (wszyscy -6 osób) pismo od stawienie się w komendzie jako świadkowie w przestępstwie (...)

 • Urlop po porodzie

  Ile przysługuje mi urlopu po porodzie? czy jest to uzależnione od ilości dzieci, czy zawsze długość urlopu jest taka sama? Ponoć na każde dziecko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane