Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo prasowe - na nowelizację jeszcze poczekamy

  wartości.: prawo do ochrony dobrego imienia i ochrony dóbr osobistych z prawem do wolności słowa. e-prawnik:Czy to jest do pogodzenia? Iwona Śledzińska-KatarasińskaJa wierzę , że tak. Rządowy (...)

 • Sejm - debata w sprawie nietrzeźwych kierowców

  prawników" zaapelował profesor Jan Widacki.Warszawa, e-prawnik, 26.08.2009 r. kierowca, nietrzeźwy, występek, przestępstwo, kara, prawo jazdy, alkohol

 • Strażnik więzienny skazany prawomocnie

  okoliczności uzasadniające złagodzenie kary wobec tego skazanego. Sąd Apelacyjny w całości podzielił tezy uzasadnienia sporządzonego przez Sąd Okręgowy. Sędzia powołała się w rozmowie z e-prawnik (...)

 • Porada prawna na temat e prawnik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat e prawnik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka

  stosunek do mnie). Na bazie informacji z e-prawnik wiem, że moja sytuacja jest na tyle korzystna, że mogę przekazywać alimenty bezpośrednio wierzycielowi i przedkładać komornikowi dowód zrealizowanego

 • Pierwszy ogólnopolski system oceny prawników

  nastawionych do tego pomysłu. tekst pochodzi z serwisu interaktywnie.com Portal e-prawnik, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na rzetelną, konkretną informację o branży usług prawnych, utworzył (...)

 • Wyłączenie prawa pierwokupu ANR

  którym chce nabyć ziemię może ją skutecznie kupić. Odpowiadając na pytanie jednego z klientów tego serwisu e-prawnik wasz prawnik wymienił enumeratywnie powody ograniczeń obrotu ziemią (...)

 • Zdolność prawna, a zdolność do czynności prawnych

  2010 r., I ACa 434/2010: „Co do zdolności prawnej nasciturusa [czyli dziecka jeszcze nienarodzonego, ale już poczętego – dop. e-prawnik] pojawiało się wiele koncepcji. Największą (...)

 • Nadzór ministra sprawiedliwości nad sądami - nie wskazany

  redakcji e-prawnik, bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę.Warszawa, e-prawnik.pl sądownictwo, wymiar sprawiedliwości, sędzia, sądy powszechne,

 • Sprawa Róży ujawnia problem społeczny

  dla portalu e-prawnik postanowienie Sądu Rejonowego w Szamotułach o przekazaniu nowonarodzonej Róży do rodziny zastępczej, wyraził Pan przekonanie, że postanowienie prawomocne w tej sprawie (...)

 • Zatwierdzenie sprawozdania finansowego spółki

  jednostki, z zastrzeżeniem ust. 2b, podlega zatwierdzeniu przez organ zatwierdzający, nie później niż 6 miesięcy [podkreślenie – e-prawnik] od dnia bilansowego. Z powyższego wynika (...)

 • Mieszkanie z licytacji – problem z byłymi właścicielami

  więcej czasu na wprowadzenie się do nowego lokum. (tk)e-prawnik licytajca, mieszkanie, właściciel, eksmisja

 • Samochód a ryczałt ewidencjonowany i VAT

  i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. 2010 r. Nr 247 poz. 1652) w  okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy  (czyli od dnia 1 stycznia 2011 r. -  przyp. e-prawnik

 • Solidarna odpowiedzialność za zapłatę czynszu osób zamieszkujących z najemcą

  ;łdzielniach mieszkaniowych, zgodnie z którym: „Za opłaty, o których mowa w ust. 1-2 i 4 (tj. kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości – e-prawnik

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  sprawy i będą moimi argumentami. Skąd mam coś takiego mieć na poparcie moich argumentów? Czy e-prawnik może mi w tym pomóc? Oczywistym jest, że jest to zniesienie współwłasności. Ale (...)

 • Ustanowienie pełnomicnika - wyjazd za granicę

  Pana szukać za oceanem"). W odpowiedzi na poprzednie moje pytanie e-prawnik duzo wyjaśnil, ale nadal jednej rzeczy nie rozumiem. Czy o pisemnym ustanowieniu pelnomocnika muszę powiadomić urząd (...)

 • Art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT

  prawa odliczania podatku od paliwa w przypadku pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton. Zachęcamy też do przeczytania artykułu zamieszczonego w serwisie e-prawnik: Nowe zasady (...)

 • Właściwość sądu w sprawach gospodarczych

  Pozew o stwierdzenie nieważności uchwały wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zawiera we wzorze opublikowanej na Państwa stronie e-prawnik adres sądu Okręgowego. Czy to jest (...)

 • Składki ZUS 2013. Ile po założeniu firmy?

  roku, w którym zakładają działalność lub w roku poprzednim, a teraz jako przedsiębiorcy będą zajmować te same stanowisko i wykonywać taką sama pracę jak na etacie). e-prawnik składki (...)

 • Już w marcu przestrzegano o braku planu ochrony przeciwpowodziowej

   W marcu 2010 roku został opublikowany raport NIK-u o bezczynności samorządów w zakresie opracowania planów ochrony przeciwpowodziowej. E-prawnik pisał o raporcie zaraz po jego

 • Sprawa Róży - szybciej

  portal e-prawnik rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu SSO Jarema Sawiński. Do akt sprawy dołączono opinię biegłych z Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno Konsultacyjnego w Poznaniu.Nie jest ona (...)

 • Sprawa nielegalnej sterylizacji matki Róży trafiła do prokuratury

  zdrowiu w postaci pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. e-prawnik, 28.08.2009 r. sterylizacja, Szamotuły, Róża, (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie.

  wskazanie numeru pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany – przypis e-prawnik), termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się (...)

 • Zasiedzenie a sprawa spadkowa

  zajmowała to jego matka, więc może zadziała art. 176 kc). Z tego co wyczytałem na e-prawnik kwestia zasiedzenia musi być rozstrzygana wewnątrz procesu spadkowego. Czy wobec tego jest jakiś (...)

 • "Nigeryjski szwindel"

  kwietnia 2009 nigeryjski szwindel, oszustwo, loteria, Internet, oszuści, wyłudzenie, e-mail, poczta elektroniczna

 • Bond i "Miś" Barei zakazane w telewizji

  już ikony cytatów filmowych – mówi w rozmowie z e-prawnik.pl Olgierd Rudak, prawnik i autor blogu Lege Artis. - I tak w Casino Royale Bond, i owszem, będzie mógł pokazać

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak zostać syndykiem

  Prosze mi przedstawić wszystkie kryteria, aby móc zostać syndykiem. (student) a co, łatwych piniędzy sie studentowi chce? :P e-prawnik twoje odpowiedzi (...)

 • Prawo rejestracji samochodu

  Utraciłem prawo rejestracji samochodu. Proszę o pomoc w napisaniu pozwu do sądu o przywrócenie praw własności lub wyjaśnienie co z tym fantem począć (...)

 • Wymiana okien

  Czy mogę w mieszkaniu bedącym moją własnością lecz znajdującym się w bloku spółdzielczym wymienić okna na inne niż były poprzednio? Konkretnie (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Dobry adwokat - warszawa

  Witam. Poszukuję dobrego adwokata spraw rodzinnych w wawie. Polecam mec. Supera. pozdrawiam. strona supera.pl. Fala Moją sprawę prowadzi mec.Rogoyski, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane